Results 1 to 13 of 13

Thread: Ремонт на нивомера в резервоара

  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Ремонт на нивомера в резервоара

    От отдавна имам проблем с пустия нивомер. Зареждам постоянно до горе, а той показва каквото си иска - ту се вдига стрелката, ту пада. Та най-накрая намерих време да обърна малко внимание на колата и да я поглезя за коледа, че и тя е хора.
    Та едното нещо беше да оправя нивомера.
    Не съм снимал като съм свалял задните седалки и някои от корите, но в WorkShop Manual-a е описано много добре. В тази тема колегата VET е обяснил как се свалят седалките.

    Процедурите накратко:
    - сваля се резерваната гума;
    - сваля се горната кора на багажника, зад гумата;
    - сваля се задната седалка;
    - сваля се задната облегалка;
    - свалят се двата прага;
    - свалят се двете странични задни кори;
    - сваля се задната кора, заедно с подглавниците и тонколоните;
    - развиват се гайките на капака на помпата/нивомера.



    На горната снимка все още не съм свалил кората с говорителите.

    Тук левия капак е на нивомера:



    Откача се кабела му и се развива гайката.

    Не забравяйте за следващите процедури да си изгасите фаса!!!

    Изваждате внимателно нивомера нагоре. Ако неще да тръгне го повдигате с помощта на плоска отверка.

    Ето го нивомера. Като се изкара се държи така около минутка да се оттече от него бензина, особено ако е по-пълен резервоата се изтича бавно:





    Маха се внимателно пръстена, който седи в долната част на цилиндъра, и корпуса се отваря на две половини. Внимавате да не избяга долната тапа. Вътре се вижда поплавака:



    Ето го по-разглобен:



    На самия поплавак има 2 пластини - едната е метализирана, другата е на секторчета, свързани в единия край с графитна пътечка. Почистват се много добре. На горната капачка има 2 пластини, които контактуват с пластинките на поплавъка. И те се почистват добре и леко се огъват навън, за да правят по-добър контакт:





    Всичко се сглобява по обратния ред, като внимавате пластинките от капачката да влязат в поплавака, за да правят контакт с неговите писти. Лесно се наместват с тънка плоска отверка през страничните отвори в корпуса.

    Това е процедурата. Много разглобяване има, но поне сега имам (може би) вярно показващ нивомер

    ПП: С малко повече пот може да изкарате нивомера и без да махате кората с тонколоните. Тя и без това се маха много трудно. Аз имах и друга работа там, затова съм я махнал, но това е за друга тема
    Last edited by b_angelov; 28-12-2009 at 09:21.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Колеги, преди малко се прибрах от разходка до Варна. Нивомера си бачка перфектно!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3

    Default

    Майко милааа
    Евала Борка..евала..
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #4
    ALFA МАНИЯК tqgata's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia (Bulgaria)
    Age
    38
    Posts
    31

    Smile

    Здравейте колеги и аз имам същият проблем, тези дни и аз ще повторя стъпка по стъпка действията от снимките и дано да не оплескам нещо! После ще Ви напиша дали и при мене се е оправил проблема, темата е супер, евала за снимките!!!

    НА ВСЯКА ПРАВА DRAG. НА ВСЕКИ ЗАВОЙ DRIFT




  5. #5
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    колеги явно при всички алфи е така

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    колеги явно при всички алфи е така
    Не е при всички

  7. #7
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    утре запрятам ръкавите и почвам,че много ме лъже тая стрелка

  8. #8
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Аз проблема си го "реших" по Соломоновски - стигне ли стрелката до 1/2, пълня догоре.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #9
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Да ама някои нямат възможността да го пълнят всеки път Но аз имам въпрос изчетох много много теми защото и мойта стрелка все не показва точно ... сипя 20 лв и се дигне с 2 милиметра седи на това място 100 км и после за 20 км стигне до лампата ... и не знам като карам в движение се дига на горе после пак отива там ... Въпросът ми е защото колата е от подписа по същия начин ли да подходя или при 156 е различно ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Да ама някои нямат възможността да го пълнят всеки път Но аз имам въпрос изчетох много много теми защото и мойта стрелка все не показва точно ... сипя 20 лв и се дигне с 2 милиметра седи на това място 100 км и после за 20 км стигне до лампата ... и не знам като карам в движение се дига на горе после пак отива там ... Въпросът ми е защото колата е от подписа по същия начин ли да подходя или при 156 е различно ?
    При 156 е различно конструктивното изпълнение. Там няма тръба с поплавък а поплавъкът представлява въртящо се рамо. Иначе принципът на отчитане е същият и проблемите все се свеждат до нарушен контакт в реостата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При 156 е различно конструктивното изпълнение. Там няма тръба с поплавък а поплавъкът представлява въртящо се рамо. Иначе принципът на отчитане е същият и проблемите все се свеждат до нарушен контакт в реостата.

    Мерси колега
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #12
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Аз каго го отварях графитената оребрена писта беше надрана от поплавака. Чистих го, натиснах пластината на вън, ама пак не почна да отчита правилно. Има ли някакъв начин за възстановяване на графита ?

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Начин за възстановяване в домашни условия няма. Единственото, което може да помогне е да огънеш плъзгача или да импровизираш нещо, така че плъзгачът да върви по неизносен участък.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •