Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56

Thread: GTV diesel ?!

  1. #46
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Мдаа сънни е много прав Сега остава някой да мушне дизел в спайдер и да споделя с нас с къв мегаизвънземен шампоан си мие врата след като се повози
    Ееее то си има спайдър с дизелов двигател бе, ама от новите

  2. #47
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Ееее то си има спайдър с дизелов двигател бе, ама от новите
    Нема се плашиш карал съм го и вунята като загрее печката хич не е приятна
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Нема се плашиш карал съм го и вунята като загрее печката хич не е приятна
    С това АЗ не мога се похваля... Поне е по-бърза от спайдер 2.0 ТС... И все още държа , че е добра идея дизел за тази кола. Всеки с мнението си.
    Last edited by RoMAN; 04-01-2010 at 03:21.

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    С това АЗ не мога се похваля... Поне е по-бърза от спайдер 2.0 ТС... И все още държа , че е добра идея дизел за тази кола. Всеки с мнението си.
    Ще ти отговоря тук,щото не съм мишка и не се крия.Няма да има гонка с теб,няма да има залог,не съм рацер и не ми трябват парите ти Допускам също,че въпросната кола може да е качествено модната и затова да си така отворен,но в никакъв случай сток двигател 1.9 дизел не е по-мощен от моя 2.0 бензин.
    Невъзможно е единствено с един чип 1.9 дизела да е по-бърз от бензина,за да се направи бегачка една кола е нужно много повече от един съмнителен чип.За да се направи една кола спортна е нужно много повече от да се "пипне" двигателя.

    п.п.Не си мисли,че няма "вълшебни" чипове за 2.0 бензин.
    п.п.Повечето чипове за дизели не са съобразени с износването на двигателя,наскоро сринаха турбината на Ауди А3 с един такъв прехвален чип,коментара на моя човек беше "Ама то е било още по-мощно отколкото си мислех",да обаче радостта беше много кратка.Нали дизелите ги купувате за да са икономични,да не висите по-гаражите всеки месец,затова ли ги искате и спортни???Винаги нещо е за сметка на друго!
    Не искам да се карам с никой,тук съм за развлечение,не паса трева обаче!

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Ще ти отговоря тук,щото не съм мишка и не се крия.Няма да има гонка с теб,няма да има залог,не съм рацер и не ми трябват парите ти Допускам също,че въпросната кола може да е качествено модната и затова да си така отворен,но в никакъв случай сток двигател 1.9 дизел не е по-мощен от моя 2.0 бензин.
    Невъзможно е единствено с един чип 1.9 дизела да е по-бърз от бензина,за да се направи бегачка една кола е нужно много повече от един съмнителен чип.За да се направи една кола спортна е нужно много повече от да се "пипне" двигателя.

    п.п.Не си мисли,че няма "вълшебни" чипове за 2.0 бензин.
    п.п.Повечето чипове за дизели не са съобразени с износването на двигателя,наскоро сринаха турбината на Ауди А3 с един такъв прехвален чип,коментара на моя човек беше "Ама то е било още по-мощно отколкото си мислех",да обаче радостта беше много кратка.Нали дизелите ги купувате за да са икономични,да не висите по-гаражите всеки месец,затова ли ги искате и спортни???Винаги нещо е за сметка на друго!
    Не искам да се карам с никой,тук съм за развлечение,не паса трева обаче!
    Колата си е 1.9 115 к.с. с чип и това е, нищо друго особено няма по нея. Просто сме пробвали как върви срещу други автомобили които са примерно по-бързи от стоков 2.0 GTV и повярвай ми, ще се изненадаш как един дизел с хубав чип какви чудеса върши. А това с чупенето е много голяма глупост, което го каза. От качествен до калпав чип си има разлика. И парите ми няма да вземеш, защото мен изхода ми е просто ясен.

  6. #51
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Личното ми мнение е, че туйн спарковите двигатели на GTV са прекално слаби за този спортен автомобил. Още при производството им трябваше вместо да слагат 1.8 у 2.0 да бяха сложили 1.9 JTD 115 к.с. тъй като при едно чипване бие и 1.8 и 2.0 чипнати. Поне това е лично мое мнение
    баце ти ОСИРАШ сека тема маа му дееба
    с твойте ЖеТеДеТА ...
    и аз имам 1.9 115 коня и 2.0 ТS
    и знам колко върви 1.9 с чип и без чип
    и не знам кво толко ти е крив тоя 2.0 Туин Спарк
    ама знам че с моя 2.0ТС ше го мачкам това 1.9 на сички дисциплини ...
    Last edited by DiStefano; 05-01-2010 at 21:59.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    баце ти ОСИРАШ сека тема маа му дееба
    с твойте ЖеТеДеТА ...
    и аз имам 1.9 115 коня и 2.0 ТS
    и знам колко върви 1.9 с чип и без чип
    и не знам кво толко ти е крив тоя 2.0 Туин Спарк
    ама знам че с моя 2.0ТС ше го мачкам това 1.9 на сички дисциплини ...
    Щом в темата се споменава дизел роман и русия86 са първа писта.Айде аз да се ,че дизел пауер маняците ще ме накацат

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    баце ти ОСИРАШ сека тема маа му дееба
    с твойте ЖеТеДеТА ...
    и аз имам 1.9 115 коня и 2.0 ТS
    и знам колко върви 1.9 с чип и без чип
    и не знам кво толко ти е крив тоя 2.0 Туин Спарк
    ама знам че с моя 2.0ТС ше го мачкам това 1.9 на сички дисциплини ...
    Свободен форум е това и си изразявам мнението. Това , че тука някой му е криво че дизел го бие не е мой проблем. А ако твоята 147 с чип пада от 156 2.0 върви си смени чипа или си прегледай колата.

    http://vbox7.com/play:23902e1a 2.0 TS срещу 2.5 чипнат TDS - Както виждаш туйн спарка пада.

    http://www.youtube.com/watch?v=Ru5rRklZ1Ig Пусни си от 1 мин и 15 сек. и погледни как чипнат 1.9 115 к.с. върви срещу ТДС-ката която посочих по-горе.

    Не пиша мнения ей така, а просто виждам че има доста заблудени "рацери" които даже не са гонили с такава кола. Аз поне имам клипове с които да докажа тезите си, вие какво имате? Нищо лично...

    П.С. Возил съм се в 147 с чип и колата вървеше по-добре и от 156-ата на клипа. И 2.0 ТС не ми бърка в здравето, само при 156. Уважавам 145-те и 155-те примерно.

    ---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

    Quote Originally Posted by Memento View Post
    Щом в темата се споменава дизел роман и русия86 са първа писта.Айде аз да се ,че дизел пауер маняците ще ме накацат
    Напротив, опонирай ни ... Само не давай за сравнение драгстери и ракети
    Last edited by RoMAN; 05-01-2010 at 22:49.

  9. #54

    Default

    Оооо не тоя път ще пропусна...Не ми се пишат пак некви романи,а и знам,че само тва дебнеш .А за 1.9 ЖТД-то можеш да го светнеш пича,че турбината е надута на 1.4,с кулер от 2.4 жтд,чип и още куп други екстри скрити в ръкавите.

    П.С отивам за фасове и някоя друга ръчна (парти).

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Memento View Post
    Оооо не тоя път ще пропусна...Не ми се пишат пак некви романи,а и знам,че само тва дебнеш .А за 1.9 ЖТД-то можеш да го светнеш пича,че турбината е надута на 1.4,с кулер от 2.4 жтд,чип и още куп други екстри скрити в ръкавите.
    Това за надува откъде го чу, бмв форума където се оправдават, защото падат от по-малка кубатура ли? И какви други екстри? Няма катализатор, това е. Няма какво да го светвам, защото лично се познаваме. А ти какво си мислиш, че с тоя по-голям кулер колата излита ли или какво? Туйн Спарка и тои си има екстри в ръкавите, ко си мислиш?
    Last edited by RoMAN; 05-01-2010 at 23:07.

  11. #56
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Просто я заключвам.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •