Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: GTV diesel ?!

  1. #16

    Exclamation

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Гавра и извращение е този проект . А проектанта чиято е идеята да тикне дизел в коша на GTV си е за разстрел - да не казвам за секс със извращения .
    Айде пак сектански изказвания!!!
    Всеки си е сам собственик на колата и сам решава какво ще прави с нея!
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Личното ми мнение е, че туйн спарковите двигатели на GTV са прекално слаби за този спортен автомобил. Още при производството им трябваше вместо да слагат 1.8 у 2.0 да бяха сложили 1.9 JTD 115 к.с. тъй като при едно чипване бие и 1.8 и 2.0 чипнати. Поне това е лично мое мнение

  3. #18
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Не случайно всички спортни коли са бензинови ,това че има 2-3 дизелови не означава нищо. Brera дизел и GTV 2.0 TS са начин колата да бъде продвана в повече бройки ,а GTV дизел е пълна простотия. Който както иска да ме разбира.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Личното ми мнение е, че туйн спарковите двигатели на GTV са прекално слаби за този спортен автомобил. Още при производството им трябваше вместо да слагат 1.8 у 2.0 да бяха сложили 1.9 JTD 115 к.с. тъй като при едно чипване бие и 1.8 и 2.0 чипнати. Поне това е лично мое мнение
    Много си се объркал за 1.9 . Всичко над 3.0 и турбо бензините си заслужава, другите са за возене, а ако си мислиш, че и 2.4 дизел е голяма бегачка . . .
    Last edited by Доко; 02-01-2010 at 18:16.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Много си се объркал за 1.9 . Всичко над 3.0 и турбо бензините си заслужава, другите са за возене, а ако си мислиш, че и 2.4 дизел е голяма бегачка . . .
    Не ми се спори, защото много повече от теб гонки съм видял, а ти николко съдейки по изказването ти. А колкото до 2.0 турбо и 3.0, наистина нито 1.9 нито 2.4 може да се сравняват с тях ( За мултиджета вече може да поспорим ). Визирам 2.0 ТС и надолу.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Не ми се спори, защото много повече от теб гонки съм видял, а ти николко съдейки по изказването ти. А колкото до 2.0 турбо и 3.0, наистина нито 1.9 нито 2.4 може да се сравняват с тях ( За мултиджета вече може да поспорим ). Визирам 2.0 ТС и надолу.
    Така е , не се гонкам, че съм с 1.8 на гас и много се комлексирате като падате

    Ако спорим за мултижет го сравнявай с мултиеър, нещо не е коректно да си нагласяш поколения ДВГ-та както ти е удобно .

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Така е , не се гонкам, че съм с 1.8 на гас и много се комлексирате като падате

    Ако спорим за мултижет го сравнявай с мултиеър, нещо не е коректно да си нагласяш поколения ДВГ-та както ти е удобно .
    Напротив, multiair ще трябва да се сравни с предстоящият мултиджет II. Аз от 2.0 още не съм паднал, че камо ли от 1.8 на газ. За всичко си има първи път де, но шансовете са 1 на 100.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Напротив, multiair ще трябва да се сравни с предстоящият мултиджет II. Аз от 2.0 още не съм паднал, че камо ли от 1.8 на газ. За всичко си има първи път де, но шансовете са 1 на 100.
    Чета ви темите, "радвам" ви се, но коли за гонки имах преди доста време, тази ми е градската малолитражка, но за майтап и за шоуто може да си домъкна задника май месец на Калояново.

    п.с. И да не си помислите ,че имам претенции ,не съм рейсър, само да няма изненади, че вече един двама ми се сърдят малко, че са паднали . И да ти кажа сигурно по-добре от теб знам как върви бърза кола ,та да се заблуждавам за 1.8 или 2.4 , че вървят .

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Чета ви темите, "радвам" ви се, но коли за гонки имах преди доста време, тази ми е градската малолитражка, но за майтап и за шоуто може да си домъкна задника май месец на Калояново.

    п.с. И да не си помислите ,че имам претенции ,не съм рейсър, само да няма изненади, че вече един двама ми се сърдят малко, че са паднали .
    Спокойно и ние не се мислим за рейсъри Просто си мерим пишките кой с каквото има и засега това са ни наблюденията които ти споделих. Нека да те радва колата ти и това е.

  10. #25
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Една малка спортна кола с икономично двигателче, кво по-хубаво. Добър проект, дано е и надежден

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Не ми се спори, защото много повече от теб гонки съм видял, а ти николко съдейки по изказването ти. А колкото до 2.0 турбо и 3.0, наистина нито 1.9 нито 2.4 може да се сравняват с тях ( За мултиджета вече може да поспорим ). Визирам 2.0 ТС и надолу.
    Не знам да се смея ли,да плача ли???
    Ти колко ГТВ-та си карал?Виждал ли си въобще от близо или само си чел за тях в някой дизел форум?
    Аз просто не знам как ферари,ламборгини,бугати вейрон,слр,лотус и 99,99% от спортните коли не са дизел ами простите инжинери са ги направили бензин,та то всеки дизел ще ги бие!!!Слагаш чип от битака или от някой ербап майстор и изведнъж дизеловия мъртвец става супер кола и прават предаване по дискавъри за нея,че била скайлайн и то само на 3-та...разбираш ли...
    И абстрахирайки се от това колко съм издразнен от подобни сектантски коментари на любители на дизела и кофти вечер в личен аспект мислиш ли,че е възможно кола 115 коня,да бие кола 155 коня,говорим конкретно за ГТВ с дизелов 115 коня и бензинов 155 коня???То струва ли си да питам?Ама ти ще ми чакаш,че е възможно,да възможно е,ако карам на задна и дам 3 коли преднина
    Last edited by MaxPayne; 02-01-2010 at 21:45.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Не знам да се смея ли,да плача ли???
    Ти колко ГТВ-та си карал?Виждал ли си въобще от близо или само си чел за тях в някой дизел форум?
    Аз просто не знам как ферари,ламборгини,бугати вейрон,слр,лотус и 99,99% от спортните коли не са дизел ами простите инжинери са ги направили бензин,та то всеки дизел ще ги бие!!!Слагаш чип от битака или от някой ербап майстор и изведнъж дизеловия мъртвец става супер кола и прават предаване по дискавъри за нея,че била скайлайн и то само на 3-та...разбираш ли...
    И абстрахирайки се от това колко съм издразнен от подобни сектантски коментари на любители на дизела и кофти вечер в личен аспект мислиш ли,че е възможно кола 115 коня,да бие кола 155 коня,говорим конкретно за ГТВ с дизелов 115 коня и бензинов 155 коня???То струва ли си да питам?Ама ти ще ми чакаш,че е възможно,да възможно е,ако карам на задна и дам 3 коли преднина
    От кой град си? Искаш ли да направим залог за 156 ( на едни килограми са с гтв-то ) 115 к.с. с чип срещу твоетo GTV?
    Last edited by RoMAN; 02-01-2010 at 22:07.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    От кой град си? Искаш ли да направим залог за 156 ( на едни килограми са с гтв-то ) 115 к.с. с чип срещу твоетo GTV?
    Пич не ставай смешен

  14. #29
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аре стига с тея спорове дизел - бензин. Проекта е интересен. И стига вече с тея прехвалени двг. 2.0ТС биеше уж 2.4 с чип, ама само на филм! Вс тема се пречръща в спор. Карайте си бензинките и не давайте мнения що еди кой си не правел дизелова кола. Щото почвате да се излагате вече!
    Направете гонката, снимайте. Щото не се знае кой ще е смешен тогава, защото е избързал с коментарите.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #30
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200 кс - 1470 кг
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 150 ks - 1370 кг
    Alfa Romeo GTV 1.9 JTD 105 - пак около 1370 кг

    Брерата разполага с доста повече кончета . А защо не са и сложили 1.9 дизел .
    Производството на GTV започва пред 1995г . Тогава инжинерите са имали уникалната възможност да сложат 1.9 TD 90 на спортен автомобил , може би пък и 2.5 TD VM За втората фаза е можело да сложат 105 или 136 коньов дизел , но пак са пропуснали . Някой спомена чип . Ами всички ли дизели се репамват . Огромна част от тях си остават сток . Тук си се кефим на дизелите заради това , че не са акцизни , лесно могат да станат на конете на акцизна и харчат прилично

    Само този майстор да не е сложил мотор от Пунто или Стило софт 80 кс Щом е казал Фиат 2000г , те пак са си 105 фабрично ...

    А за извращение - то и на Порше сложиха дизел
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •