Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: И аз вече съм част от манията!

  1. #1
    Младши алфист smoky's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    3

    Smile И аз вече съм част от манията!

    Здравейте колеги! От един месец се радвам на моята (добре де и на жената, че останахме с една кола за сега) прекрасна Аlfa Romeo 156 1.8TS 2000 г.! Тази кола наистина е уникална краста и не мога да спра да и се радвам.
    За да ме разберете, на кратко ще ви кажа какво съм карал до сега,Mercedes 190 2.0 89г.,VW Passat 1.8 Mi 92г.,VW Golf 3 GT 96г.,AUDI A6 2.0 96г.,Renault Scenic 1.9DCI 2001 г..Това е първата кола (Като изключим GOLF-a ) която наистина харесвам толкова много! За да бъда честен ще ви кажа, че когато се предвижвах с немски возила мнението ми за марката беше повече от отрицателно, но явно причината беше типичното за всеки-> ухажване на добре познатото и препоръчвано нещо ! Причината да вземем тази кола беше и финансова и заради това, че жена ми много я хареса пък и аз след като я покарах не мога да отрека че се влюбих! Това е един страхотен автомобил добре измислен ,и най-важното всичко е там където трябва да бъде. Искам да изкажа и страхотното си впечатление от форума, който много ми помогна и при избора и при решаването на някой дребнави проблеми които срещнах! Досега четях единствено темите но вече се престраших и започвам да пиша надявам се без да спяма! Хората които пишат в този форум имат (поне по мое наблюдение) много положителна нагласа и се надявам това да се запази и за в бъдеще а не да последва лошия пример на форумите на други „любими” марки на които малко или много успях да стана свидетел! Успех на всички, весели празници и благодаря за това, че тази кола поне за мен успя да разчупи рамката в която за съжаление много хора вярват (За немските коли говоря, Реното беше голяма грешка ).
    Last edited by smoky; 30-12-2009 at 22:20.

  2. #2
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Честито и добре дошъл.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #3
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за колата,

    Поздравления колега, и аз съм нов във форума, и аз карах ибиза 1.3 93', голф 3 GT 93' и Ауди B4, преди да се кача на Алфа Ромео. Колата ще ти хареса още и тепърва като привикнеш с практичността на интериорния дизайн и с многото екстри които има вградени.
    И понеже си в семейството на туинспарковете, един съвет - иди да го чуят профилактично как работи, щом сега си я купил, че тъкмо е направила 10 годинки, слушай патило. Сложи си качествено масълце и го преглеждай честичко винаги да е на макс. Ако не си проверявал още в моторчето кое как е, съвета ми е да не и се доверяваш да я мачкаш дълго време над 3500+ оборота. Моето мнение е че силата на туинспарковете е в бързото изпреварване и пъргавостта, не в дългото поддържане на много висока скорост 140+.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  4. #4
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    Честита придобивка!? Със здраве и безаварийно да е караш!

  5. #5

    Default

    Бравос, колега, това и е арното на Алфата че може да ти влезе под кожата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Бравос, колега, това и е арното на Алфата че може да ти влезе под кожата......
    И също толкова бързо да излезе при първото влизане в бокса

    А към колегата:да ти е честита и много,много безаварийни километри с нея .

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Честито и от мен колега.Хиляди безаварийни и поздрави жената за проявата на вкус.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Младши алфист smoky's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    3

    Default

    Благодаря.
    Относно работата на двигателя и ходенето по майстори не само да я чуят а ми и да я поправят вече е сторено! Още първия ден смених маслото. На втория свещите при ВАНТО, че придърпваше, за маслото харчеше го цялото за има няма 300 километра почистихме капака на клапаните -> благодарение на темите във форума и проблема се реши .Сменихме термостата ->температурата е ок вече! Скърцаше и продължава, сменихме втулките на горните носачи утре ще сменим целите долни носачи! Но това се дребни кахъри и не могат да ми развалят усещането ->обичам я тая кола и жена си я обичам!
    Last edited by smoky; 30-12-2009 at 22:48.

  9. #9
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Здравей колега, много ми хареса първото ти мнение. Добре дошъл и много да те радва колицата. Такава беше и моята първа 156
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  10. #10
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Колега определено правилния избор си направил дано още много време и се радваш а и върви много
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Здравей, колега!
    Честито за придобивката!
    Много се радваме, че си прозрял истината и си влязъл в правата вяра! Специални поздрави и на жена ти, за отличният избор! Желая ви безаварийни километри и приятно пребиваване във форума!
    Last edited by spe4elist; 30-12-2009 at 23:13. Reason: .

  12. #12

    Default

    Голф 2 и 3, Пасат 3, Шкоди разни и на края Алфа 156 и аз по твоя път , но тази кола наистина грабва , успех и безаварийно

  13. #13
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    Честити колега, много безаварийни километри и добре дошъл в форума

    П.П. Качи малко снимки да се порадваме и ние на красавицата

  14. #14
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Честито и от мен колега за придобивката,алфите са си мания,страст.Аз моята я карам вече почти 2 години и още и се кефя всеки път когато седна да си я карам.Хиляди безавариййни и от мен.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  15. #15

    Default

    Честито и от мен
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •