Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: AUX - фабрично CD

  1. #1
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default AUX - фабрично CD

    Здравейте,
    Възможно ли е да се направи на фабричното CD на 147?
    Искам да си сложа някакъв GPS с камера, който да вържа към CD-то.
    I came, I saw, I ran away screaming

  2. #2
    започва да се пристрастява trace's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София, Бели Брези
    Age
    50
    Posts
    41

    Default

    Тия дни ще експериментирам, ако има резултат ще пиша.
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC
    Ex Fiat 126p
    Ex Fiat Вravo 1.6
    Alfa Romeo 147 1.6

  3. #3
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    От един колега разбрах, че има някаква кутиика която се връзва към чеинджъра, с AUX, USB и още нещо, но не запомних какво имаше по нея.
    Всички модели CD-та ли имат опция за чеинджър или само тия с комфортен модул и може ли без кутията да изкарам тоя AUX?
    I came, I saw, I ran away screaming

  4. #4
    започва да се пристрастява trace's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София, Бели Брези
    Age
    50
    Posts
    41

    Default

    Може да разгледаш тази тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31543

    Има доста такива устройства които се връзват към 6уксата за чейнджъра и ра6отят с SD карта, ама дали ти се дават 150-300лв.
    Виж поста на vesko_m, май това е до6ро решение.
    Аз засега ще се опитам да изкарам ка6ел и да си пускам музика от навигацията. За 10мин. ра6ота е, ама все ме мързи... Пък и няма гаранция, че ще стане.
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC
    Ex Fiat 126p
    Ex Fiat Вravo 1.6
    Alfa Romeo 147 1.6

  5. #5
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Много линкове, голямо четене.
    Определено няма да махам CD-то и ще измисля някакъв вариант да ползвам чеинджъра.
    Разбрахме, че е възможно. Сега остава да го осъществим.
    I came, I saw, I ran away screaming

  6. #6
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Update:

    Взех на Blaupunkt интерфейса, карах няколко месеца с него, грижи нямаше. Само дето песните винаги са на микс.

    А днес изкарах въпросния Aux и вързах GPS-a

    В alfaowner.com пишеше да се окъсят 13-ти и 15-ти пин, не стана. От друг форум видях, че са 13 и 14.

    Та...13 и 14 на късо, 19 (Line In left), 20 (Line In right), 18 (Line In Gnd).

    Не знам на тия готовите кабели дали са окъсени 13 и 14.

    Тествано на Blaupunkt 937 High (фабричното CD).


    Живи и здрави


    Edit:

    GPS-a без зарядно изкарва що годе качествен звук, но като се включи започва да пръщи.
    Варианта е да се постабилизират тоците, или да се пусне някой плеиър без захранване.

    ...
    Last edited by georgievd; 01-08-2010 at 20:27.
    I came, I saw, I ran away screaming

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by georgievd View Post
    Update:

    Взех на Blaupunkt интерфейса, карах няколко месеца с него, грижи нямаше. Само дето песните винаги са на микс.

    А днес изкарах въпросния Aux и вързах GPS-a

    В alfaowner.com пишеше да се окъсят 13-ти и 15-ти пин, не стана. От друг форум видях, че са 13 и 14.

    Та...13 и 14 на късо, 19 (Line In left), 20 (Line In right), 18 (Line In Gnd).

    Не знам на тия готовите кабели дали са окъсени 13 и 14.

    Тествано на Blaupunkt 937 High (фабричното CD).


    Живи и здрави


    Edit:

    GPS-a без зарядно изкарва що годе качествен звук, но като се включи започва да пръщи.
    Варианта е да се постабилизират тоците, или да се пусне някой плеиър без захранване.

    ...
    Днес и аз изкарах въпросния AUX, но имам едно запитване за хората с такъв кабел.
    Как е звука спрямо СД-то? Смисъл еднакво ли се чува през AUX-a и СД-т?. Защото при мен звука през AUX-а идва малко по слаб и се налага да усилвам повечко. Благодаря и на колегата за пояснението за пиновете, беше ми от голяма полза

  8. #8
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Днес и аз изкарах въпросния AUX, но имам едно запитване за хората с такъв кабел.
    Как е звука спрямо СД-то? Смисъл еднакво ли се чува през AUX-a и СД-т?. Защото при мен звука през AUX-а идва малко по слаб и се налага да усилвам повечко. Благодаря и на колегата за пояснението за пиновете, беше ми от голяма полза
    Ами колега това зависи от плеара, който включваш при мен ги има с единич а с другич е нормано зависи какъв сигнал вади !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  9. #9

    Default

    Благодаря, колега.

  10. #10
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Аз не съм доволен от звука.
    Слабия сигнал не ми пречи, но като се включи някакъв източник захранван от колата - GPS примерно и започва да пръщи.

    Ако можеш да пробваш и да кажеш дали и при тебе е така.
    Още си мисля, че проблема е само при мене.
    I came, I saw, I ran away screaming

  11. #11
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by georgievd View Post
    Аз не съм доволен от звука.
    Слабия сигнал не ми пречи, но като се включи някакъв източник захранван от колата - GPS примерно и започва да пръщи.

    Ако можеш да пробваш и да кажеш дали и при тебе е така.
    Още си мисля, че проблема е само при мене.
    Колега при мен няма такъв проблем работи си съвсем нормално

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  12. #12

    Default

    И при мен. Пробвал съм го с телефон и PSP и няма проблем. Чувал съм, че ако е вкличено зарядно за устройството, което дава сигнал тогава правило такива смущения.

    А за по-горе, където съм писал за сигнала. Днеска се возих в на един приятел Ланчията (Либра), при която от телефона вадеше същия сигнал или поне на 90% като сигнала на CD-то. Някой може ли да обясни защо е така ?
    Last edited by zombiran; 18-02-2011 at 17:12.

  13. #13
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Мен точно тва ме дразни като е на зарядно. GPS-a държи час, някои сигурно и по два. Ама като пътувам на дълъг път не става.

    Пробвах с кондензатори ама ефект нулев. Ще трябва да сложа някоя по сложна схема.
    I came, I saw, I ran away screaming

  14. #14
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    И при мен. Пробвал съм го с телефон и PSP и няма проблем. Чувал съм, че ако е вкличено зарядно за устройството, което дава сигнал тогава правило такива смущения.

    А за по-горе, където съм писал за сигнала. Днеска се возих в на един приятел Ланчията (Либра), при която от телефона вадеше същия сигнал или поне на 90% като сигнала на CD-то. Някой може ли да обясни защо е така ?
    Колега изхода на телефона и плеара не е за към усилвател с много по различни показатали е как искаш да е толкова силен ако искаш да знаеш като включих плеара ти му натоварвасх каналите доста повечко от колкото със слушалки и плеара може и ти каже сбогом :Д това, че всички са със стрео жак не значи, сигнала е за усилвател !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  15. #15

    Default

    Съгласен съм. Просто ми стана чудно защо при него няма такава загуба на сигнала както при мен. А са пробвани с един и същи телефон в 2-те коли. Това се опитвам да разбера.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •