Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: Следновогодишно - обичаме ли да ни следят?

  1. #31
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Ако погледнеш по горният ми пост ... явно не е прозирало достатъчно добре, леко ироничното ми отношение към филма.
    Може би ще те учуди, но съм гледал и други филми но ся ако ще си мерим филмите и книгите... айде няма нужда!

    Ок... бащи на нацията съгласен съм!
    Не съм се задълбочавал в американската история с подробности, защото в тази история според мен има доста срамни неща и то само за 200 години, така, че определено не ми е модел към който трябва да се сочи с невръстно детско пръстче
    Всъщност точно конституцията им е доста добра. И не само. Но да не ги коментираме сега.Само дето като не си се задълбочавал, на ква база даваш оценки за срамност??
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #32
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    И да допълня малко по темата-въпреки разчетливите планове и прогнози за "развитието" на нацията ни, съм убедена че макар и малкопроцентово нещата до някъде си зависят от нас.И ако може да се изкажа леко образно-доколкото виждам има доста почитатели на аналния секс(което е хубаво), но поне можем да си изберем да е с вазелин ,за да е още по-хубаво.
    Така мисля аз

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Всъщност точно конституцията им е доста добра. И не само. Но да не ги коментираме сега.Само дето като не си се задълбочавал, на ква база даваш оценки за срамност??
    Според теб не е ли достатъчно срамно, че са изтребили една не малка популация от хора за да се настанят на тяхно място. Ако това не е геноцид в най-чиста форма здраве му кажи. Такива хора нямат право да ме учат на демокрация хуманизъм и свободолюбие.
    Наистина силно убедителни са ... като Алфонс Капоне с блага дума и пистолет в ръката (айде напоследък със самолетоносач).
    Ако това не ти е достатъчно като аргумент няма какво повече да си кажем и не намирам за необходимо повече да хабя енергия за да спамя хубавата (или лоша) тема в зависимост от гледната точка.

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    И да допълня малко по темата-въпреки разчетливите планове и прогнози за "развитието" на нацията ни, съм убедена че макар и малкопроцентово нещата до някъде си зависят от нас.И ако може да се изкажа леко образно-доколкото виждам има доста почитатели на аналния секс(което е хубаво), но поне можем да си изберем да е с вазелин ,за да е още по-хубаво.
    Така мисля аз
    Леко не съм съгласен с тази трактовка Дали аналният секс е хубаво или лошо е само продукт на подсъзнателна химия в мозъка ни, виж ако използваме вазелин ще е по безболезнено според мен такава е правилната дума...
    Last edited by fade; 02-01-2010 at 16:48.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #34
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Точно ... насадения у мнозинството навик да приема нещата сякаш не ни касаят лично е причината да сме на това дередже сега.
    Искрено се надявах този текст да ви накара да се замислите и да преоцените някои неща ... И страшно ще се радвам, ако има някакъв успех - макар и малък !
    Е аз съм оптимист, израстването на едно демократично общество, макар и трудно и бавно, в крайна сметка стъпка по стъпка ще ни доведът до нормалното гражданско общество, да не губим кураж
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #35
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Искам да попитам конкретно "войните за свобода" във форума по какъв точно начин им се нарушават на ТЯХ лично правата и свободите като се улеснява достъпа на МВР до данни от мобилните оператори и интернет доставчиците -всъщност до преди по-малко от две години пак беше така, вие лично как сте били засегнати и как очаквате сега да бъдете засегнати??? Вярвате ли, че МВР има ресурса и възможността да следи сульо и пульо просто за кеф? Вярвате ли, че една операторка в МТел е с толкова висок морал, че да не даде за 50 лева резпечатка на телефона ви на ревнивият ви партньор или просто обичате да си чешите езиците ?
    Last edited by търтей; 03-01-2010 at 01:19.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Искам да попитам конкретно "войните за свобода" във форума по какъв точно начин им се нарушават на ТЯХ лично правата и свободите като се улеснява достъпа на МВР до данни от мобилните оператори и интернет доставчиците -всъщност до преди по-малко от две години пак беше така, вие лично как сте били засегнати и как очаквате сега да бъдете засегнати??? Вярвате ли, че МВР има ресурса и възможността да следи сульо и пульо просто за кеф? Вярвате ли, че една операторка в МТел е с толкова висок морал, че да не даде за 50 лева резпечатка на телефона ви на ревнивият ви партньор или просто обичате да си чешите езиците ?

    Медиите насадиха у хората това, че едва ли не всеки гражданин е "оперативно интересен".На някой въобще стана ли му ясно защо искат да приемат този закон? Или просто толкова много посегнаха на свободата ни, че сън не ни лови.Просто търсенето на сензации и надпреварата между новинарите ражда такива простотии.
    Колко години никой не водеше сметка на предплатените карти? В този ред на мисли, много корумпирани полицай ще си идат.
    Last edited by Mirela; 04-01-2010 at 15:03.
    .::se la vita fosse eterna..! tu per chi vivresti ?::.

  7. #37
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    това момиче , го тресе социалната депресия
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  8. #38
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Искам да попитам конкретно "войните за свобода" във форума по какъв точно начин им се нарушават на ТЯХ лично правата и свободите като се улеснява достъпа на МВР до данни от мобилните оператори и интернет доставчиците -всъщност до преди по-малко от две години пак беше така, вие лично как сте били засегнати и как очаквате сега да бъдете засегнати??? Вярвате ли, че МВР има ресурса и възможността да следи сульо и пульо просто за кеф? Вярвате ли, че една операторка в МТел е с толкова висок морал, че да не даде за 50 лева резпечатка на телефона ви на ревнивият ви партньор или просто обичате да си чешите езиците ?
    Ами в крайна сметка аз не искам да участвам в един голям Big Brother и си имам личен живот, който не искам да може да бъде достояние на някой друг. Това си е мое право. Факта, че всяко едно мое или твое действие може да бъде проследено е достатъчно обезпокоително и това на прост език се казва именно ограничаване на личната свобода. По тази логика и в близкото ни соц. минало не е имало никакво посегателство върху личната свобода, независимо че тогава например писмата получавани и изпращани към така наречения запад, подлежаха на контрол (отваряне и четене). Хайде да не се лъжем и да не си говорим глупостти, точно това как ще улесни МВР. Изведнъж ще секне престъпността, защото това е единственият проблем-пречката в борбата с нея? Нима и децата от 20 години насам не знаят емблематичните имена на подземния свят? Нима никой от нас не ги среща по улиците и заведенията? Е добре, колко от тях са в затвора? Май николко - затворите са ни претъпкани с кокошкари. Така, че никой не може да ме убеди, че това е разковничето на борбата на МВР с престъпността. Всъщност за да се реши проблема с престъпността трябва да има политическа воля, а тя липсва по разбираеми причини. Но пък зад това се крият други цели, защото ще улесни МВР в изпълнението на политически или икономически поръчки с цел създаване на компромати. Мисля не ни е къса паметта, колко скандали имаше по повод нерегламентирано използване на спец. разузнавателни средства. Те, тогава не се притесняваха особено, пък ако официално им се дадат правомощия, гледай каква свободия ще настъпи. При тази корупция, която тресе обществото ни отгоре до долу това е направо взривоопасно - все едно да сложиш в ръцете на един примат автомат Калашников. Така, че смятам че този проектозакон ще ни върне в мрачните години на соца, когато се слухтеше по кьошета и сбирки, кой какви вицове разправя и какви възгледи има.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #39
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Горният колега изрази това, което мен ме мързеше да напиша.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #40
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Всъщност става дума за няколко много простички нещица в цялата работа около този законопроект и мисля всички ще се съгласят с тях. Ето ги тук в систематизиран вид в два документа:
    http://www.aip-bg.org/pdf/stanoviste...05-11-2009.pdf

    http://www.efb.bg/images/2/25/Poz-zes.pdf
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #41
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Ако се прочете проекта за ЗЕС става ясно, че два от членовете 250А и 250Б в този си вид нарушават Конституцията, очевидно е обаче, че дискусия по въпроса се води както в Парламента така и извън него, но в крайна сметка крайният резултат все още не е на лице и лично моето мнение е, че закон тип "Големият брат" не само, че няма да бъде приет, но и няма възможност да мине. За това смятам, че трябва да се пише и говори конкретно, а не да се хвърлят журналистически клишета и да се вайкаме как щяли да преследват невинни хора . Въпроса е в законосъобразността, а не дали МВР трябва да има достъп до този вид информация.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  12. #42
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Въпроса е в законосъобразността, а не дали МВР трябва да има достъп до този вид информация.
    Глупости.
    Силният репресивен апарат (разбирай мвр et cetera) води до по-ниска престъпност, но за сметка на свободата на гражданите. Ако тука някои са малки, или не са чели книжки, други едно не сме малки и второ сме чели достатъчно.
    Та не, мерси - ни щъ меверето да може да ме следи, за да ме пазело. Яз си моем и сам да се пазим.

    Да не говорим, че в сегашната ситуация, на службите далеч не им е първи приоритет моята сигурност, а интересите на разни от по-равните другари.

    Е, аджеба, поради чий да ги улесняваме?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #43

    Default

    Е, а пък иначе много ги затрудняваш.



    Quote Originally Posted by AlfaMan
    Ами в крайна сметка аз не искам да участвам в един голям Big Brother и си имам личен живот, който не искам да може да бъде достояние на някой друг.
    Ти от къде знаеш, че сега не участваш?





    Quote Originally Posted by AlfaMan
    .....все едно да сложиш в ръцете на един примат автомат Калашников.
    .....все едно да сложиш властта в ръцете на Бойко Борисов.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #44
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Глупости.
    Силният репресивен апарат (разбирай мвр et cetera) води до по-ниска престъпност, но за сметка на свободата на гражданите. Ако тука някои са малки, или не са чели книжки, други едно не сме малки и второ сме чели достатъчно.
    Та не, мерси - ни щъ меверето да може да ме следи, за да ме пазело. Яз си моем и сам да се пазим.

    Да не говорим, че в сегашната ситуация, на службите далеч не им е първи приоритет моята сигурност, а интересите на разни от по-равните другари.

    Е, аджеба, поради чий да ги улесняваме?
    Кой да улесняваме ?!?!?! Става ми много тъжно като чета подобни високопарни шаблончета...
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  15. #45
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    според мен на хората които им е нужна "свободата" на словото и свободата на бизнеса (законен или незаконен),отдавна са намерили начин,така че никой да не може да им се меси или да ги подслушва по какъвто и да е начин.имат си техника и хора и са достатъчно на "ти" с материята "каквото си казахме,да си остане между нас",пък и след едно набързо разглеждане на точно нашия форум ще им стане ясно че тук сме само "капацитети" работещи срещу националната сигурност.
    ай дръжте се по -сериозно,няма да ви вкарат в Белене затова че сте нарекли Бойко Борисов маймуна и разни такива.
    и последно,ако е нужно всичко това за което иде реч,за да се спрат "свидетелите на йехова",ислямизацията,наркотиците,търговията на оръжие,търговията с хора,отвличанията,тероризма ...!аз съм за.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •