Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с лампичка на таблото.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Видин
    Age
    48
    Posts
    4

    Default Проблем с лампичка на таблото.

    Здравейте колеги, първо - Честита нова година. Сега по проблема - днес като запалих колата вскички лапички светнаха и после загаснаха както си му е редът. Забелязах обаче, че след като подадох газ една лампа светна и не иска да изгасне, става въпрос ето за този индикатор от снимките. Това опасно ли е, може ли да се кара поне известно време с него, тъй като днес и утре май няма да има кой да го погледне, как се оправя .. въобще някаква помощ и съвет? Само да отбележа - снощи затънах в една кал и 5 мин напред-назад, докато изкарам колата. Цялата се охвърга в тиня ... може ли да има някаква връзка? Помагайте моля. Кoлата е Alfa 156 JTD 2.4 - 1999 г.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Untitled2.jpg   Untitled1.jpg  
    Last edited by Aliken; 01-01-2010 at 21:07.

  2. #2

    Default

    Това да ти светне е най - лошо по принцип.....ходи на диагностика да видиш каква грешка е записана.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Видин
    Age
    48
    Posts
    4

    Default

    Тази конкретно лампа, или по принцип? Добре де, ясно ми стана, че е нещо по инжекционната система, но може ли поне да утре да се кара, опасно ли е?

  4. #4

    Default

    Точно тази лампа не е приятно да светва, но за причини не мога да се изкажа, от дизел не обичам да се интересувам....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Видин
    Age
    48
    Posts
    4

    Default

    Ех мамка му и късмет ... много хубаво почва 2010-а, няма що! Някой друг с предположение и съвет?

    Само да допълня - тя колата си въври, не усещам разлика в обороти, набиране и скорост, просто ме притеснява тоя индикатор.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    На мойта 1.8тс,като откача буксата на дебитомера и светва тая лампа. При дизела не знам как е,но за всеки случай виж буксата

  7. #7
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    колега преди почти година ми се случи да свети и при мен тая лапма. също съм с 2.4 jtd. нямах време дори на диагностика да ходя и тя сама спря да свети. никакви ядове нямаше при мен..дано да е така и при теб

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Видин
    Age
    48
    Posts
    4

    Default

    Благодаря за отзива колеги, дано и при мен да е нещо елементарно като лош контакт на буксата. Както вече писах, снощи затънах в дълбока кал и докато я изкарам цялата се натрупа по колата ... може да е замазало нещо, и да не дава добър контакт.

    Все пак ми се иска да чуя и мнение (съвет) от някой наистина технически грамотен по тая част.

  9. #9
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    аз бях нагазил в едни локви като сшетна при мен... беше валяло, така че не се шашкай много...

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Aliken View Post
    ...Все пак ми се иска да чуя и мнение (съвет) от някой наистина технически грамотен по тая част.
    Всички тук са технически грамотни, едни - повече, други - по-малко...

    Това, което колата иска да ти каже с тази лампа е, че се е появил проблем, който ние тук (от форума) няма как да разберем. А проблемите могат да бъдат много.

    Точният отговор - само на компютърна диагностика!

    Успех

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •