Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: 145 TS 1.4 98г. с обикновена газова уредба

  1. #1
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default 145 TS 1.4 98г. с обикновена газова уредба

    Здравейте колеги !
    Искам да попитам има ли някой от вас който е с пластмасови колектори и е сложил об. газ. уредба ? Дали сте имали проблеми и къде са ви поставяли уредбите - в кой сервиз ?
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  2. #2
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Да колега!!!! аз съм с обикновена газова и съм с пластмасови колектори, НО имам едни специални (големи) кихалки казват се "ПОЛИАЛТО". Когато ми е гърмяла, колкото и рядко да е било се чува само звука и НИЩО друго не става. Затова бъди спокоен и си сложи обикновена уредба. Да знаеш че ще чуваш приказки от типа на "Няма смисъл", "ще си вкараш таралеж в гащите " и още от този род, НО ако ти я сложи ПРОФЕСИОНАЛИСТ няма да имаш проблеми.
    ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си сложи такива кихалки "ПОЛИАЛТО" защото "масовите" НЕ вършат работа!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Моята уредба ми я сложиха в Пловдив, НО без кихалки.
    След много питания и събиране на информация за качеството на кихалките предлагани в магазината мрежа разбрах за един човек от едно Пловдивско село и той ми сложи две от въпросните кихалки и вече 2 години нямам никакви проблеми.
    Ами това е от мен!!! ако имаш въпроси питай.....
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  3. #3
    започва да се пристрастява jandarm's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    plovdiv
    Posts
    43

    Default 155

    Аз също имах "КИХАЛКИ" и смених един колектор . Всичко е до късмет !!! Пожелавам ти да го имаш в повече !!!
    п.п. Колегата е прав МНОГО зависи от МАЙСТОРА .
    PB 4044 ХН

  4. #4
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Аз също имах "КИХАЛКИ" и смених един колектор . Всичко е до късмет !!! Пожелавам ти да го имаш в повече !!!
    п.п. Колегата е прав МНОГО зависи от МАЙСТОРА .



    колега, на теб какви са ти били кихалките?
    Маи не са били такива за каквито говоря-ПОЛИАЛТО... при тях е НЕВЪЗМОЖНО да стане БЕЛЯ!!!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  5. #5
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Да колега!!!! аз съм с обикновена газова и съм с пластмасови колектори, НО имам едни специални (големи) кихалки казват се "ПОЛИАЛТО". Когато ми е гърмяла, колкото и рядко да е било се чува само звука и НИЩО друго не става. Затова бъди спокоен и си сложи обикновена уредба. Да знаеш че ще чуваш приказки от типа на "Няма смисъл", "ще си вкараш таралеж в гащите " и още от този род, НО ако ти я сложи ПРОФЕСИОНАЛИСТ няма да имаш проблеми.
    ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си сложи такива кихалки "ПОЛИАЛТО" защото "масовите" НЕ вършат работа!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Моята уредба ми я сложиха в Пловдив, НО без кихалки.
    След много питания и събиране на информация за качеството на кихалките предлагани в магазината мрежа разбрах за един човек от едно Пловдивско село и той ми сложи две от въпросните кихалки и вече 2 години нямам никакви проблеми.
    Ами това е от мен!!! ако имаш въпроси питай.....
    Колега дали знаеш къде се продават такива кихалки "ПОЛИАЛТО", има ли ги по магазините ?
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  6. #6
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Трябва да ги има!!!! Явно трябва да пообиколиш!!!
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  7. #7
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Хъ...

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Аз също имах "КИХАЛКИ" и смених един колектор . Всичко е до късмет !!! Пожелавам ти да го имаш в повече !!!
    п.п. Колегата е прав МНОГО зависи от МАЙСТОРА .



    колега, на теб какви са ти били кихалките?
    Маи не са били такива за каквито говоря-ПОЛИАЛТО... при тях е НЕВЪЗМОЖНО да стане БЕЛЯ!!!
    Няма вечен късмет,както и вечни кихалки! Има вечни рискове! Но за майсторите съм много съгласен!Успех!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #8
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Колеги, някой може ли да ми каже дали се слага на всеки колектор клапа и дали клапите са такива - предпазни клапи за пластмасов колектор


    Майстора ми предлага да сложи такива на колекторите и на въздушния филтър една кихалка на "полиалто". При вас така ли е ?
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  9. #9
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    колега, на теб какви са ти били кихалките?
    Маи не са били такива за каквито говоря-ПОЛИАЛТО... при тях е НЕВЪЗМОЖНО да стане БЕЛЯ!!!
    Само ти си мислиш че е невъзможно,ако детонацията е голяма квито и кихалки да имаш пак ще ги сцепи.Моите са като на колегата в предния пост и цменях един колектор вече.Ако ме питате всички връзки по кабели и тем подобни на газовата трябва да са ОК за да не ви гърми.Колектора го сменях отдавна и с него смених и газ симулатора и от тогава не ми е гръмнала и веднъж.

    ---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Колеги, някой може ли да ми каже дали се слага на всеки колектор клапа и дали клапите са такива - предпазни клапи за пластмасов колектор


    Майстора ми предлага да сложи такива на колекторите и на въздушния филтър една кихалка на "полиалто". При вас така ли е ?
    Да де точно с такива съм.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #10
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Здравей колега, извинявай но сега видях съобщението ти! Та по въпроса ти.... имам само две кихалки на самият колектор там където беше удобно да се поставят но аз съм с 155 8v и при мен нещата са различни от твоят мотор. Имаи предвид че при 8v обикновените газовите уредби се "представят" по добре от 16v поне така съм чувал!
    НИКОЙ не може да ти гарантира че НИКОГА няма да ти гръмне дори и с перфектна запалителна с-ма!!!, важното е предпазните клапани да си свършат РАБОТАТА както мойте до сега... (надявам се винаги да е така)
    За самото поставяне трябва да се "довериш" на майстора(дано да си попаднал на такъв където си разбира от работата)
    Що се отнася за свещите при мен нещата са по различни защото при 8v двигател свещите са евтини мойте са DENSO от 4.00лв. работещи перфектно, а при теб са много скъпи, затова попитай някой друг от форума!
    П.С като се стопли времето ще направя снимки, че сега опитах но от студа не мога да си отворя капака.
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  11. #11
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Аз от кокто смених колектора след като гръмна,а и с колектора газ симулатора.Проверих всичките кабелчета по изпарителя и я подкарах и досега да чукна на дърво не е гръмнала нито веднъж.Споделете колко пъти са гърмяли ваще.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  12. #12
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Това са снимките и съответно клапата "ПОЛИАУТО"
    На третата снимка,преди дебитомера е друг вид клата и е да защити дебитомера и съответно кутията на възд.филтър. Ето тази конфигурация при мен работи ПЕРФЕКТНО.....дано дълго да е така...
    А що се отнася до гърмежите за две години ми е гърмяла може би 5-6 пъти без НИКАКВИ последствия и то само при ПАЛЕНЕ!!!!
    Дано да съм помогнал
    Успех!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo-0004.jpg   Photo-0005.jpg   Photo-0006.jpg  
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  13. #13
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Благодаря,колега!
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  14. #14
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Аиде и дано всичко да стане СПОЛУЧЛИВО!!!
    Last edited by mont78; 27-01-2010 at 11:13.
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  15. #15
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by mont78 View Post
    Това са снимките и съответно клапата "ПОЛИАУТО"
    На третата снимка,преди дебитомера е друг вид клата и е да защити дебитомера и съответно кутията на възд.филтър. Ето тази конфигурация при мен работи ПЕРФЕКТНО.....дано дълго да е така...
    А що се отнася до гърмежите за две години ми е гърмяла може би 5-6 пъти без НИКАКВИ последствия и то само при ПАЛЕНЕ!!!!
    Дано да съм помогнал
    Успех!!!
    Мястото на клапата от третата снимка не е подходящо и тя там на практика не участва в събитията. Както сам си забелязал детонациите са предимно при палене, т.е. дроселовата клапа в този момент е затворена и изолира предпазната клапа, която е монтирана между нея и дебитомера. Цялото налягане се поема от клапата, монтирана на колектора и от дроселовата клапа. Правилното място на предпазната клапа е между дроселовата клапа и колектора.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •