Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: 145 TS 1.4 98г. с обикновена газова уредба

  1. #31
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    е ми то по принип като няма проблеми и няма нужда да се дават излишни пари,а гьрменето при палене го има при много коли ,ама там проблема се решава по друг начинпоздрави сьщо .
    -е ми--------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:32 ----------
    Last edited by Gosheto30v6; 31-01-2010 at 15:11.
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  2. #32
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    В инжекционите по колектора преминава само въздъх при работа на бензин,а при работа газ с конвенционална газова система става газовъздушна смес ... а променливия клектор се използва в почти всички марки нови агрегати,не само в италиянските .
    Last edited by krasisashkov; 31-01-2010 at 16:04.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  3. #33
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Към колегата Робигас:Тая хава с променливата дължина на смукателния колектор съм я чувал и преди ама и аз не знам кво представлява.Склонен съм да повярвам че в италия са измислили нещо такова.За гърменето от бедна смес мога да кажа само че:Какво е разстоянието от дроселната клапа до 1ви цилиндър и какво е това до 4ти цилиндър?Май не е равно (говорим само за пълни инжкциони) т.е. еднакво ли количество смес(газ+въздух) засмуква 1ви и същото ли е за 4ти?Отговарям ви веднага - НЕ!Няма какво да регулира тази смес да е еднаква за всеки цилиндър.При карбураторните смукателни тръби (рънъри) това разстояние е почти еднакво (на 1ви е равно с 4ти както и на 2ри е равно с 3ти като всички са почти равни с малка разлика).Оттук идва проблема с бедната смес.Замислете се колко монотрагедии и колко карбураторни коли са сцепили колектор и колко от тях са гръмнали?-0!
    Само да поясня:
    НИКОГА не съм монтирал и нямам намерение да го правя, обикновена газова на пластмаса!
    Конкретно на въпроса на НАСКО:
    -Дължината на колекторите няма нищо общо с цялата тая работа. Света не свършва само с марката Алфа Ромео. Има безброй примери на автомобили с пластмасови колектори с еднаква дължина и централно разположен дросел. - VW, Форд, BMW, Фиат , Мерцедес, Хюндай и.т.н.
    -Еволюцията на Газовите системи е неизбежна и трябва да отговаря на изискванията на автомобилостроенето.
    Иначе по-темата:
    -Не виждам конкретни изказвания по нея, което обезмисля повечето постове. При положение ,че една добра АГУ за инжекцион е горе долу около 600лв. , а вече има опростени Г.И. за 800, какъв е смисъла от уредбата, колектори,еди какви си емулатори и ядове???- Нещо не се сещам
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #34
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Само да поясня:
    НИКОГА не съм монтирал и нямам намерение да го правя, обикновена газова на пластмаса!
    Конкретно на въпроса на НАСКО:
    -Дължината на колекторите няма нищо общо с цялата тая работа. Света не свършва само с марката Алфа Ромео. Има безброй примери на автомобили с пластмасови колектори с еднаква дължина и централно разположен дросел. - VW, Форд, BMW, Фиат , Мерцедес, Хюндай и.т.н.
    Колега ,двигателите с вътршно горене са сложни системи от възли.През годините са преърпели големи консукторски измененя с което им се е подобрил кпд-то им и сам им намалени емисиите на вредни газове.Подобренита са изключително в системата на подаване на горивовъздушна смес ,а именно в смукателните търби и раполжението на клапанните легла спрямо оста на буталото и горивната камера("главата" на агрегата,не напразно са е кръсти ли така ) .
    Клекторите и клапаните и тяхната работа са едни от наи сложните мехачни ситеми в самия агрегат.Само с 1 (един) градус изместване на оста на клапана спрямо оста на буталото,респктивно спрямо горивната камера намалява или увилачава мощноста на агрегата с приблизително 10...13 киловата .Изменението на потока на въздушната струя с клапи в смукателния колектор в зависимост от режима на работа агрегата намалява вредните емисии и подобрява пълното изгаряне на сместа на газовете и доближава изгарянето в горивната камера до теотетичната величина (За бензин тя е 14,7 тегловни еденци въздух към 1 еденица гориво.При пропан-бутана става вече 15,5:1 )...........

    ---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:17 ----------

    Всички погоре изброени от теб марки коли вече в новите си агрегати изплзват системата за промяна на дължината смукателния колектор,пример с агрегата S4 на BMW.

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

    Новия Валвотоник на БМВ, В-тека на Хонда.....и много нови агрегати на Опел .

    ---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

    WV прилагат сстемата от много отдавна,мога да дам пример с мотора 1,6 пълен инжекцион ,мантираш се на Голф 3 и на др шасита от тоз клас на марката .

    ---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

    Това,че италиянските автомобилни конструктори за първи път въвеждат подобрения по агрегатите ,незначи ,че тез системи не се прилагат в последствие и от другите производители.Пример агрегата 1,6 и 2,0 ТС монтираш се на 155 е първия агрегат с променащо се газоразпределение в масовив автомобил.Познато като системата ванос.Промяна на положението на вала на смукателните клапани спрямо полжението на клоновия вал в режим на работа на огрегата над 2500 оборота,с което се подобрява запълването на горивната камера,от там и по-голям въртяш момент на коляновия вал,респекивно повишена динамика на автомобила с по малък литов обем на агрегата.
    Last edited by krasisashkov; 31-01-2010 at 18:44.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  5. #35
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    'Ванос' е патент на БМВ. Както TDI e на Фолксваген. При АЛФА си няма име. И смея да твърдя, че 155 не е с първия двигател с вариатор.

    По темата аз нищо не видях тук, а и на колегата НАСКО вероятно колата е 8 клапанова.
    Last edited by didod; 31-01-2010 at 18:44.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #36
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    може и да си прав.....но ми кажи кои агрегат на БМВ произведен 93 година има таз система и ще ти повярвам постараи се да откриеш такъв на БМВ

    ---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:48 ----------

    системата ТДИ позната като "комарел" е технолгия на Фиат А първи внедрил common rail в автомобил са алфа ромео , та с една дума фиат
    Last edited by krasisashkov; 31-01-2010 at 19:02.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  7. #37
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Само да поясня:
    НИКОГА не съм монтирал и нямам намерение да го правя, обикновена газова на пластмаса!
    Конкретно на въпроса на НАСКО:
    -Дължината на колекторите няма нищо общо с цялата тая работа. Света не свършва само с марката Алфа Ромео. Има безброй примери на автомобили с пластмасови колектори с еднаква дължина и централно разположен дросел. - VW, Форд, BMW, Фиат , Мерцедес, Хюндай и.т.н.
    -Еволюцията на Газовите системи е неизбежна и трябва да отговаря на изискванията на автомобилостроенето.
    Иначе по-темата:
    -Не виждам конкретни изказвания по нея, което обезмисля повечето постове. При положение ,че една добра АГУ за инжекцион е горе долу около 600лв. , а вече има опростени Г.И. за 800, какъв е смисъла от уредбата, колектори,еди какви си емулатори и ядове???- Нещо не се сещам
    Сега няма смисъл от обикновенна,но когато аз си купих моята един добър инжкцион почваше от 1500лв.И при положение,че нямам никакви ядове с колата с обикновенна мисля че няма и смисъл да слагам инжекцион-чиста проба набутване на пари.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  8. #38
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by krasisashkov View Post
    Колега ,двигателите с вътршно горене са сложни системи от възли.През годините са преърпели големи консукторски измененя с което им се е подобрил кпд-то им и сам им намалени емисиите на вредни газове.Подобренита са изключително в системата на подаване на горивовъздушна смес ,а именно в смукателните търби и раполжението на клапанните легла спрямо оста на буталото и горивната камера("главата" на агрегата,не напразно са е кръсти ли така ) .
    Клекторите и клапаните и тяхната работа са едни от наи сложните мехачни ситеми в самия агрегат.Само с 1 (един) градус изместване на оста на клапана спрямо оста на буталото,респктивно спрямо горивната камера намалява или увилачава мощноста на агрегата с приблизително 10...13 киловата .Изменението на потока на въздушната струя с клапи в смукателния колектор в зависимост от режима на работа агрегата намалява вредните емисии и подобрява пълното изгаряне на сместа на газовете и доближава изгарянето в горивната камера до теотетичната величина (За бензин тя е 14,7 тегловни еденци въздух към 1 еденица гориво.При пропан-бутана става вече 15,5:1 )...........

    ---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:17 ----------

    Всички погоре изброени от теб марки коли вече в новите си агрегати изплзват системата за промяна на дължината смукателния колектор,пример с агрегата S4 на BMW.

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:24 ----------

    Новия Валвотоник на БМВ, В-тека на Хонда.....и много нови агрегати на Опел .

    ---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

    WV прилагат сстемата от много отдавна,мога да дам пример с мотора 1,6 пълен инжекцион ,мантираш се на Голф 3 и на др шасита от тоз клас на марката .

    ---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

    Това,че италиянските автомобилни конструктори за първи път въвеждат подобрения по агрегатите ,незначи ,че тез системи не се прилагат в последствие и от другите производители.Пример агрегата 1,6 и 2,0 ТС монтираш се на 155 е първия агрегат с променащо се газоразпределение в масовив автомобил.Познато като системата ванос.Промяна на положението на вала на смукателните клапани спрямо полжението на клоновия вал в режим на работа на огрегата над 2500 оборота,с което се подобрява запълването на горивната камера,от там и по-голям въртяш момент на коляновия вал,респекивно повишена динамика на автомобила с по малък литов обем на агрегата.
    Благодаря за лекцията. Както пише под НИКА ми ,аз съм -обикновен газаджия.
    Когато цитирам някого обикновено отговарям на него и поста му.
    Хайде сега ако обичаш отговори на въпроса на колегата пуснал темата.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #39
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Хм...

    Колега, говоря ти за наименованието на системата. Ванос е при БМВ, при други е VIS, при други е VVT, при трети е VVT-I и прочие. При АЛФА просто си няма обозначение.

    Второ - TDI (Turbo DIRECT INJECTION) няма общо с типа горивна уредба - било то роторна помпа, помпа-дюза или комън рейл. То си е TDI. И е патентовано през '90 или '92, ако не бъркам много.

    Трето - на 164 със сигурност се появява двигател с вариатор преди 155. Може би има и преди това.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #40
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Когато се произвеждал автомобила с тоз агрегат,не е имало газов инжекцион и италияците са го преобразували за работа на пропан-бутан с система Ламбда контол ,която контролира подаваното гориво на принцира на ''моноинжекцията'' и агрегата не е детонирал,но с износването на агргата се променят неговите механични характеристикии започва все по често да детонира при работа на газово гориво.По оценки на производители на газови системи агрегата до 100...130 хил км. се държи отлично и с LCS газова ситема, но след тоз пробег на агрегата не се дават препоръки и гаранции за добра работа на агрегата.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  11. #41

    Default

    TDI че си е на VW няма кой да отрече но TDI НЕ значи Turbo DIRECT INJECTION а Turbocharged Direct Injection.Това си е друга тема за друг раздел.

    Колега Робигаз не искам да споря с теб понеже съм сигурен че си отворил капака на много повече коли и си сложил много повече газови отколкото аз (аз имам 3 зад гърба си).Искам като газаджия да ми кажеш какво разстояние максимално се допуска за тръбата която е от изпарителя през тройника до плочката.Влияе ли тая дължина на нещо.По същата логика съм писал за колектора на пълния инжекцион и това к'во е разстоянието от дросела на всеки цилиндър.Мога да се обосновя защо мисля така а мога и да дам пример от бедния ми опит.

    Като човек който здраво кара на газ мога да кажа така:Пълен инжекцион без ламбда корекции и без ТАП ще бъде съсипан за 100000 км. - Нагарят клапаните постоянно детонации и всичко това идва от незнанието с каква смес караме.Никога при един обикновен изпарител без нужната електроника не може тая смес да е добра.

    Моята кола е с две бобини и съответно ще иска 2 ТАП-а при което при наличието на монтирана и изправно работеща ГУ , 200 лв. за ЛК и ТАП си е приемлива цена но когато говорим за 20000 и повече километри годишно и пълен инжекцион - обикновената газова си е гооооооооолям компромис и големи нерви.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •