Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 171

Thread: dvd на ics - схема, която работи и е най-лесна и евтина

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    А би ли споделил малко подробности? Марка на БОКС-а, окабеляване и др?
    В ТВ моуд май е само моно звука? Или бъркам?
    Аз се чудя, ако се запоят 4-те кабела на платката, както ecotronic бе пуснал някъде по-горе дали не може звука да е стерео, а само картинката да се ползва? Не съм толкова добър с електрониката!

    Тъй като става въпрос за видео входа, който ползва навигацията, в този режим всякакви други аудио входове отпадат и работи само един канал за звуковия съпровод на навигацията. Това е фабричната постановка. Но няма начин да не може да се направи стерео аудио вход в този режим. Просто трябва да се бръкне в ICS-а.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47

    Default

    Мисля, че тук е подходящо да попитам някой вързал ли е камера за задно виждане на 166-цата?
    Ако има такъв нека сподели отзиви, реагира ли добре, качество на видео и т.н.

  3. #48
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тъй като става въпрос за видео входа, който ползва навигацията, в този режим всякакви други аудио входове отпадат и работи само един канал за звуковия съпровод на навигацията. Това е фабричната постановка. Но няма начин да не може да се направи стерео аудио вход в този режим. Просто трябва да се бръкне в ICS-а.
    То това ясно Любо, въпросът е къде. КБога ли ще прежаля 100 лева и ще взема да взривя 1 ICS? Време е май...?

    п.п. Проблема с отчитането на скоростомера се оказа за сега лоша маса на мотора. Смених обувката и за сега всичко работи ок. Стартерът върти нормално, оборотомера отчита коректно според АДИА, FIATECUScan и Autocom, скоростта съответства според GPS и вече не е на 90 км с 2200 оборота...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  4. #49
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    и все пак може ли да качите "step by step" снимки за да помогнете малко
    най-вече на свързването


    ---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

    моята идея е малко по различна купих си tv out кабел за моя Iphone 4 32GB и .... сещате се
    1. IOS има програма за ТV през интернер
    2. Кабела има и захранване
    3. може да прожектита клипове с всякакво качество
    4. Има чудесен GPS които да излиза на ICS-a
    5. Става и за музика
    6. Ако си взема Iphone 5 има преходник за буксата и пак ще става

    и една дискретна стоика до ръчната и заспива
    Last edited by tahi; 09-04-2013 at 12:32.

  5. #50
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето описанието на процедурата.

    За снимките, очаквам Илчо да помогне, защото той го пребори наскоро.

    ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:29 ----------

    Quote Originally Posted by tahi View Post
    и все пак може ли да качите "step by step" снимки за да помогнете малко
    най-вече на свързването


    ---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

    моята идея е малко по различна купих си tv out кабел за моя Iphone 4 32GB и .... сещате се
    1. IOS има програма за ТV през интернер
    2. Кабела има и захранване
    3. може да прожектита клипове с всякакво качество
    4. Има чудесен GPS които да излиза на ICS-a
    5. Става и за музика
    6. Ако си взема Iphone 5 има преходник за буксата и пак ще става

    и една дискретна стоика до ръчната и заспива
    Кабелът от снимката ми се струва, че е за композитен видео сигнал а не RGB.
    Ако и външното устройство е такова, няма да стане без преобразуване на composite video към RGB.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #51
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето описанието на процедурата.

    За снимките, очаквам Илчо да помогне, защото той го пребори наскоро.

    ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:29 ----------



    Кабелът от снимката ми се струва, че е за композитен видео сигнал а не RGB.
    Ако и външното устройство е такова, няма да стане без преобразуване на composite video към RGB.
    а така сега колега ако ми дефинираш " композитен видео сигнал" и ме светнеш как се преобразува в RGB
    си златен
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 25 01 2013 036.jpg   25 01 2013 037.jpg  

  7. #52

    Default

    Аз не мога да извадя тая шукария ICS от таблото,пък камо ли да ги правя тия работа......дееееба....и аз искам tv....

  8. #53
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Композитен видео сигнал представлява видео сигнал, който се предава по един канал (един екраниран проводник) и съдържа в себе си кодирана цялата видео информация (трите основни цвята - RGB (червен, зелен и син) + синхронизация). Обикновено чинчът за целта е жълт на цвят.
    За да се преобразува композитен в RGB сигнал е необходим конвертор. Примерно такъв.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #54
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    Евала сега отивам към Conrad да търся такова чудо

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато търсиш такъв конвертор, обърни внимание на това да има 1 отделен изход за синхронизация (Composite sync), защото има RGB конвертори при които сихронизацията се вкарва в зеления канал (G - канала). И не съм сигурен, че ICS - ът работи с такава синхронизация.

    Накратко - трябва ти конвертор, който да има следните видео-изходи:

    Канал "R"
    Канал "G"
    Канал "B"
    Канал "sync" (H+V)

    или общо 4 канала (на чинчове RCA или на SCART букса)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Няма какво да добавя. В първият пост е описано достатъчно. Когато купувате scart се убедете, че запоявате правилно кабелите. Ако правите като мен - купувате кабел скарт-скарт и дирекшън запоявате - китайците са били минимум на 17 сакета, защото 17 пин излиза на 20-ти, на 2-ри излиза 7-ми и т.н.
    Премерете ги с мултицета на верига, че на мен ми почерни петъка, като мислех, че съм изгорил нещо, а то се оказа сменени конектори, разменени захравнания от мен (правих го в лабораторна обстановка с изправител и пинове с празни букси без външни корпуси и ги обърнах наобратно и беше филм, та си имам 3 ICS-а вече).

    В крайна сметка отрязах всичко и го направих наново. Резолюцията за тоя малък монитор е перфектна. А малката скоро ще се радва на Дъ войс в колата. Остава само да взема заплата на 15-ти и ще направя подробни снимки при монтажа на СЕТ ТОП БОКС, цифрова антена на ICS в Алфа ромео 166.

    п.п. Не всеки плеър със скарт има РГБ. Понякога са само на Видео и С-видео. По менютата се обръща на РГБ. Без да е обърнат софтуерно да се отпушат изходите му - няма да тръгне.

    И още нещо - на СКАРТА имате 20 обозначени пина. 21-ви пин е МАСАТА на скарта - обикновено масата е забучена между пластмасовата и металната част на скарта.

    п.п.2 - Любо, мисля да ти пратя единия от ICS-ите да помислим заедно, дали аджеба няма начин за стерео.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  12. #57
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Няма какво да добавя. В първият пост е описано достатъчно. Когато купувате scart се убедете, че запоявате правилно кабелите. Ако правите като мен - купувате кабел скарт-скарт и дирекшън запоявате - китайците са били минимум на 17 сакета, защото 17 пин излиза на 20-ти, на 2-ри излиза 7-ми и т.н.
    Премерете ги с мултицета на верига, че на мен ми почерни петъка, като мислех, че съм изгорил нещо, а то се оказа сменени конектори, разменени захравнания от мен (правих го в лабораторна обстановка с изправител и пинове с празни букси без външни корпуси и ги обърнах наобратно и беше филм, та си имам 3 ICS-а вече).

    В крайна сметка отрязах всичко и го направих наново. Резолюцията за тоя малък монитор е перфектна. А малката скоро ще се радва на Дъ войс в колата. Остава само да взема заплата на 15-ти и ще направя подробни снимки при монтажа на СЕТ ТОП БОКС, цифрова антена на ICS в Алфа ромео 166.

    п.п. Не всеки плеър със скарт има РГБ. Понякога са само на Видео и С-видео. По менютата се обръща на РГБ. Без да е обърнат софтуерно да се отпушат изходите му - няма да тръгне.

    И още нещо - на СКАРТА имате 20 обозначени пина. 21-ви пин е МАСАТА на скарта - обикновено масата е забучена между пластмасовата и металната част на скарта.

    п.п.2 - Любо, мисля да ти пратя единия от ICS-ите да помислим заедно, дали аджеба няма начин за стерео.

    Ами аз си взех set top box от conrad преди 9 часа та.... От тогава се мъча и не
    Значи първо нямах пинове в конектора на ICS-а
    След малко ровене намерих едни от Mercedes ML
    И падна едно запояване ....
    Ок де според пинаута които постна мостовете са показани с кръг според което 90 % от пиновете са свързани
    Та направих кабела и направих мостове на всички букси без черната (резултата беше едноцветна картина
    После направих мостоветв на черната букса и вече нямаше ни звук нито картина
    Та почнах в 15:00 и се предадох в 23:30 часа
    Утре пак ще го мисля но в тази схена има нещо грешно
    Технически грамотен съм (седем години съм работил в оторизиран GSM сервиз) ама тва ме разби !!!!

  13. #58
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Ами аз си взех set top box от conrad преди 9 часа та.... От тогава се мъча и не
    Значи първо нямах пинове в конектора на ICS-а
    След малко ровене намерих едни от Mercedes ML
    И падна едно запояване ....
    Ок де според пинаута които постна мостовете са показани с кръг според което 90 % от пиновете са свързани
    Та направих кабела и направих мостове на всички букси без черната (резултата беше едноцветна картина
    После направих мостоветв на черната букса и вече нямаше ни звук нито картина
    Та почнах в 15:00 и се предадох в 23:30 часа
    Утре пак ще го мисля но в тази схена има нещо грешно
    Технически грамотен съм (седем години съм работил в оторизиран GSM сервиз) ама тва ме разби !!!!
    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    п.п. Не всеки плеър със скарт има РГБ. Понякога са само на Видео и С-видео. По менютата се обръща на РГБ. Без да е обърнат софтуерно да се отпушат изходите му - няма да тръгне.
    Това е най- важното да поддържа RGB и ти да го направиш предварително в настройките на СЕТ ТОП БОКС-а.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post

    п.п.2 - Любо, мисля да ти пратя единия от ICS-ите да помислим заедно, дали аджеба няма начин за стерео.
    Има начин да се пусне стереото, естествено. Но трябва да се бръкне вътре и да се изведат входовете.
    Като го пратиш, че го направя и ще ти го върна а точната информация затова, как се прави, ще постна тук в ползу роду


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60
    Запален алфист tahi's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Bulgaria Sofia
    Posts
    169

    Default

    Quote Originally Posted by nvladev View Post
    Това е най- важното да поддържа RGB и ти да го направиш предварително в настройките на СЕТ ТОП БОКС-а.
    има !!! ама настройките не съм ги пипал най-странното е че когато извадя скарт буксата леко от едната страна се появяват всички цветове

    100 % проблема ми е в пиновете ама .....
    гледах една друга схема и беше доста различна
    Last edited by tahi; 10-04-2013 at 11:28.

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •