Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: 147 бензин, умре

  1. #1

    Default 147 бензин, умре

    Колеги нещо съвсем я закъсах.
    Преди няколко седмици писах, че горя масло, нещо никой не ми помогна, сега пък колата спря да върви, ще ви разкажа накратко, надявам се да помогнете.

    Бензинка с Бигаз.

    Колата гори масло по някога повечко по някога по малко. Не пуша, ауспуха не е мазазен откачих дебитометъра и вътре нямам омъсляване преди дросела, от долу също нямам течове. Селения не слагам, щото много ми я хапна при Валволин сравнително добре бе. Последно Румбата ми сложи 10в40 двигателя хапна масълцето за закуска. От тогава сипвам регулярно 10в40 на мобил, последно сложих два литра Ликуи Моли.

    От както имам газова ми дава проблем с мотор менеджънта. Както ми бе обяснено това идва от повечко кислород което излиза след изгарянето на газта, отделно ми отчете бедна смес. Роби ( който ми сложи газта я коригиа, но отново ми прави грешки, дори след като са изтрити ). Смешното е че Алфата на колегата digitalundgrd
    няма проблем с газта, гледам, че други неща го тормозят!
    Примирих се с този факт и колата си вървеше, само дето на 5000 оборота ми придрпваше на газ, но така или иначе я карам кротко, за да не родя скоро.

    Така сега идва голямата загадка!
    От известно време колата започна да ръмжи и да не върви. Преди това бе знак че съм без масло. Колата има масло и за последните 1000 км е изяла 200 грама ( ликуи моли ). Изкарах 2300 км от немско до Румъния, където съм на гости. Колеги побеляха ми косите. Повече от 130 с попътен вятър не мога да вдигна, а по баирите започна да се движи назад. Едно адско метално ръмжене се чува, ужас. Едно такова метално сухо като празна тръба и повече идва от пред шофера ( незнам до колко това има значение).
    Днес отидох на сервиз, качиха я на компютер. Пича дори покара колата с включен към нея комп. Той каза, че проблема ми е в газовата ( което е факт или поне нещо в колата ми не харесва газовата уретба искам да кажа, че Роби е много печен и нямам никакви оплаквания от него, просто тъпата твар нещо се ебава) и ме посъветва да карам само не бензин. Изтри грешките но ръмжете си останава, малко живна колата но пак ръмжи ужас!
    Дано е маслото, 10в40 или незнам......
    Колеги дайте съвет, да не стане така, че да умра навред нищото с жени, багажи, котки. Имам отново 2300 км до немско!
    Отново казвам, румънеца каза, че всичко е ОК по мотора, до колкото това може да се провери чрез компа!

    мерси много
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вземи снимай видео със звук да чуем как ръмжи мотора.

    Иначе вземи си почисти филтъра на газовия клапан. Незнам в чужбина как е газта, но аз на Корсата ми през 2 месеца чистя филтърчето. Точно за 2 месеца се пълни цялото до горе с няква черна гняс и колата умира. Спира и притока на газ. След като го изчистя всичко е перфектно.

    За ръмженето трябва да го чуем. Ако ще снимаш снимай на отворен капак и първо снимай близо до мотора после се отдалечи на 2, 3 метра заради звука. Близо до мотора ръмженето ще се смесва с другите звуци и няма да азберем нищо.

    Също пробвай като работи мотора дръпни щеката на маслото. Ако хвърля масло от там или ако духа после извади маркучите на маслените пари и виж дали духа от там. От там трябва да духа. Мисълта ми е тука да провериш дали нямаш повижено налягане в картера. От щеката не трябва да духа и грам, а горе от маркучите на маслените испарения трбява леко да подухва без да пуши или да пуши съвсем леко сега в студовете. Ако горе е запушен масления сепаратор е възможно да имаш повижено подкартерно налягане и от там да ти надува маслото към цилиндрите и да го гори.

    Лошото е ако всичко от това е наред и пак да гори...
    Last edited by oem; 22-12-2009 at 15:27.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Колега, забравих още нещо, важно и ти ме подсети

    Ръмженето е само когато колата върви. На място всичко е ОК със звука!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Странно, да ръмжи само в движение...
    Пробвал ли си да я пуснеш по инерция, да видиш дали не е от ходовата част нещо?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5

    Default

    Ми ОК съм освен, че некой ден требе да сменям носачите, че горните тампони ми свирят серенада. Енерция също съм пускал, всичко е ОК.
    Само в движение на газ и на бензин, ръмжи та се нетрае, на едно нагорнище един автобусе ме изпревари, а аз се потях като в сауна
    Положението е повече от трагикомедия!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  6. #6

    Default

    Как върви на бензин.......румънеца не може да каже дали сичко с двг ти е ОК, може да ти каже дали сензорите бачкат нормално, няма как да знае дали семерингите или лагери са заминали.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    колега празни катализатора и си 6

  8. #8
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Дали масълцето което се губи не смазва съединителя?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Cool

    Абе...
    Щом е било сервиз, трябвало е да могат да кажат какво й е на колата...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега колата ръмжи или бучи? Струва ми се, че ще си кажеш, че бучи като 6 цилиндорв... кажи все пак какъв е звука.

    И само като подадеш газ ли бучи или и като пуснеш газта и да върви на скорост по инерция?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Колега и на мен ми гореше масло като за световно и Аз съм с газ, но моята кола си вървеше ок.
    Проблема ми се оказа счупени бутала, та ако не ти е запушен масленият сепаратор, може проблемът ти да е голям като моя. След ремонта и при мен се разтрака яко та още не мога да я оправя.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  12. #12

    Default

    Румънеца ми каза, че колата е на 6 и че всичко ми идвало от газта, демек грешки грешки и компа се побъркал. ОК обаче работата е същата и сега но с разликата че колата живна осезаемо, още не съм щ изкатал извън града да видя как се движи с по-висока скорост.
    Сега относно звука.

    На място е ОК, като дам газ и като пусна си е нормално ръмжене. Тръгнали си ебава мамата.
    Звука ще го опиша като все едно ръмженето минава през празна метална тръба. Чува се много осезаемо от пред шофера. Днес като тества единият механик и аз седях от дясно, отчетливо го чувах звука да идва от пред шофера.
    Някак си все едно тръба или нещо затворено ръмжи на празно и метално. Утре ще изляза извън града и ще ви пусна видеото да видите за какво става въпрос.
    Мислех си нещо някъде да се е пробило - тръба, мъркуч, ама тогава този метален звук ще се да се чуе и кога съм спрял.
    Мерси, че откликнахте с толкова мнения. В момент ами иде да я захвърля в канафката! Хем сумати пари дадох да газта, хем яде масло хем я карам като баба и дачиите тук ме изяждат за закуска
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  13. #13
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    От газовата уредба е възможно да ти трупа грешки на компютъра, а ако не върви на газ значи не ти е настроен както трябва компютъра на газовият инжекцион, а ако не си с газов инжекцион, а с обикновена газова бутилка тогава и възможно да ти прави много проблеми. Този вариант не е препоръчителен за коли с бензинов инжекцион.
    А и колкото и да ти гори масло, не е възможно причината да ти е единствено и само от газта, търси проблема другаде.
    А до колкото се отнася до звука се едно дрънчи някой по тръба може и при теб да е от планката която държи ауспуха към двигателя , поне при 156-ците това е слабо място, не съм сигурен но вероятно и при теб има подобна планка.
    Виж тази тема по последният проблем.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E8%F0%E0%ED%E5
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  14. #14

    Default

    Колега мерси.

    Относно газовата - си бигаз инжекцион съм, най-доброто, сложена от колегата Роби от форума. Защо не може да се настрои незнам, нещо колата не иска да бъде карана на газ. Въобще не подлагам на съмнение работата на Роби!

    Относно харчлъка на масло ще се види най-точно, когато Румбата я отвори. При положение, че ауспуха не ми е омъслен също не хвърлят масло тръбите ( или поне тази пред дросела ) от картъра, съм малко в шах и мат.

    Относно този звук, ако идва от тази планка не трябва ли да се чува също, когато се изфорсира мотора. При мен всичко е ОК докато тръгна!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  15. #15
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    За да ти върви на газ добре, може да ти настроят да ти гори повече газ или да ти сменят дюзите с по-големи, ама зарежи газовата за сега, проблема ти може да е от това, че гори масло. За този проблем може и да не ти пуши от ауспуха, на мен не ми пушеше, но въпреки това си гореше яко, а ако не ти изхвърля от отдушника преди дросела може да изхвърля от другият след дроселната клапа. На мен ми бяха счупени 3 бутала, друг вариант е счупени сегменти, а лошо ще е ако са задрали и бутала в цилиндрите, тогава ще трябва и шлайф на блока, тогава можеш да помислиш за двигател втора ръка, около 1000 лв. са, а иначе само бутала комплект са около 800 лв, но и такъв двигател си е риск, не може да знаеш колко е читав.
    Най-безболезненият вариант е да ти е запушен масленият сепаратор, може да си го изчистиш и сам.
    А за дрънченето, не е задължително да ти дрънчи при форсиране на място, при мен не винаги дрънчеше като я форсирам на място, самото дрънчене се получава при удрянето на ауспуха в блока на двигателя и при теб може да се получава само при движение от силите на ускорение примерно, за този проблем най добре се вижда като погледнеш планката на канал.
    Успех колега, дано не ти е потрошена колицата колкото на мен, че боли много!
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •