Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Няколко въпроса за 146 1.6 ТС

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Колеги, отговора на въпроса защо е мудна колата при "палиш-тръгваш" при студено време, е почти като на въпроса защо спортистите първо правят загрявка и след това се състезават. Ако след 3 минути загряване на място върви нормално, на колата нищо и няма - от личен опит при последния студ за миналата година около -10 градуса. При по-скромни температури преди потегляне оставям колата да поработи 1-2 минути. Успешна и безаварийна година на всички!!!
    Alfa Romeo 146 1,6 TS 88kW 2000 г.

  2. #17
    Младши алфист kevtimov's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    ШУМЕН
    Posts
    21

    Default

    и аз съм на същото мнение.Мисля че тази ,мудност, е програмирана, в компа спрямо температурата на автомобила.карам156 2.0 и докато не дигне 50С не се ,изтрелва,

  3. #18
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    За клатене на обороти ясно че няма да го прави нова кола...но като се има предвид че хората които го имаме този проблем с мудността в първите минути не сме с хубави свещи, предписани за тази кола, смятам че си е съвсем в реда на нещата да има някакъв проблем. Все пак ако нямаше проблеми от Алфа щяха да препоръчват и Бошовете по 60лв
    Аз вчера сложих "хубавите" свещи за 250лв денсо и проблема пак си го има, в по-малко степен естествено, но работата не е в свещите, а в двигателите, един такъв двигател на 10 години и 2000лв да хвърлиш по него за ремонти пак ще ти прави проблеми. Кола среден клас, за малко пари втора ръка, не можеш да очакваш да ти върви като 10 годишна кола за 2 пъти повече пари, това е!
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Аз вчера сложих "хубавите" свещи за 250лв денсо и проблема пак си го има, в по-малко степен естествено, но работата не е в свещите, а в двигателите, един такъв двигател на 10 години и 2000лв да хвърлиш по него за ремонти пак ще ти прави проблеми. Кола среден клас, за малко пари втора ръка, не можеш да очакваш да ти върви като 10 годишна кола за 2 пъти повече пари, това е!
    Не не е нормално за никоя кола не се заблуждавайте! Ако всичко е наред по колата не стоят така нещата и това че си с нови свещи не ти решава всичките проблеми, както сам си се убедил, явно има и още нещо по колата което не е в час
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Не не е нормално за никоя кола не се заблуждавайте! Ако всичко е наред по колата не стоят така нещата и това че си с нови свещи не ти решава всичките проблеми, както сам си се убедил, явно има и още нещо по колата което не е в час
    Ще я докарам аз един ден в София при теб, че тея варненските майстори не им вярвам много вече.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •