Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Понякога гасне при завой + мигаща лампичка на ръчната

  1. #1
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation Понякога гасне при завой + мигаща лампичка на ръчната

    Колеги, продължават проблемите с мойта Алфа. Едно оправям, друго се разваля... Сагата е безконечна! Днеска на няколко пъти ми се случи колата да гасне при завой. В момента в който натисна съединител, натисна малко спирачка и навъртя волана и колата гасне. Не знам дали е свързано с проблема но взе да ми мига лампичката за ръчната спирачка. Доколкото знам това е показател за това, че спирачната течност е намаляла (и евентуално някъде има теч). Някакви предположения на какво се дължи гасненето при завой?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  2. #2

    Default

    Относно гасненето при завиване, провери за пречупване и недобър контакт при кабелчето или буксата на датчикът на Хол (датчик на коляновия вал).
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3

    Default

    А за мигането на ръчната на 90% е нивото на спирачната течност.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #4
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Здравейте и от мен .Според мен колега когато навиеш на волана и натиснеш спирачките,а в твоя случай и съеденителя-товариш много двигателя,и най-вече когато въртиш волана,тогава хидравликата взима мощност от двигателя и като натиснеш съединителя моторчето за празен ход не успява да нормализира оборотите и най-вероятно за това и гасне.Поне аз така мисля!Нека и другите колеги които са по-запознати да изразят мнение,че проблема е много интересен,и дано се окаже нещо дребно и евтинко!Успех.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Относно гасненето при завиване, провери за пречупване и недобър контакт при кабелчето или буксата на датчикът на Хол (датчик на коляновия вал).
    Това от личен опит с Ланча Делта, което в случая на колегата не дава 100% гаранция, разбира се.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #6
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Здравейте и от мен .Според мен колега когато навиеш на волана и натиснеш спирачките,а в твоя случай и съеденителя-товариш много двигателя,и най-вече когато въртиш волана,тогава хидравликата взима мощност от двигателя и като натиснеш съединителя моторчето за празен ход не успява да нормализира оборотите и най-вероятно за това и гасне.Поне аз така мисля!Нека и другите колеги които са по-запознати да изразят мнение,че проблема е много интересен,и дано се окаже нещо дребно и евтинко!Успех.
    При мен е същата работа.
    А за лампичката сигурен ли си, че е на ръчната а не другата, която изглежда така ( О ). И на мен ми светеше скоро, когато въртях на място, в книжката пише, че е накладки, но от 1 седмица не ми е светила.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  7. #7
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Относно гасненето при завиване, провери за пречупване и недобър контакт при кабелчето или буксата на датчикът на Хол (датчик на коляновия вал).
    А колега, каква е логиката това да е причината само при завиване? Наскоро сменявах датчик на коляновия вал при проблеми с непалене, но проблема се оказа другаде (релета).
    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Здравейте и от мен .Според мен колега когато навиеш на волана и натиснеш спирачките,а в твоя случай и съеденителя-товариш много двигателя,и най-вече когато въртиш волана,тогава хидравликата взима мощност от двигателя и като натиснеш съединителя моторчето за празен ход не успява да нормализира оборотите и най-вероятно за това и гасне.Поне аз така мисля!Нека и другите колеги които са по-запознати да изразят мнение,че проблема е много интересен,и дано се окаже нещо дребно и евтинко!Успех.
    Има логика в това, което казваш, колега. Защото доста често, когато на скорост изключа предавката и натисна спирачка оборотите падат до 500 и след това се нормализират. И като се комбинира това с натоварването от хидравликата и има резон вече оборотите като няма накъде вече да падат и коалта да гасне, а и отделно, че не всеки пъти става тоя номер. Ще взема да позачистя пак стъпковия мотор.
    Quote Originally Posted by Blade View Post
    При мен е същата работа.
    А за лампичката сигурен ли си, че е на ръчната а не другата, която изглежда така ( О ). И на мен ми светеше скоро, когато въртях на място, в книжката пише, че е накладки, но от 1 седмица не ми е светила.
    А лампата е точно тази за ръчната спирачка, не е за накладките. Преди време ми беше присветнала покрай едни дъждове тази за накладките, но се оказа че е било заради мокрото време. Като позасъхна времето и спря да свети, може би някъде окъсява знам ли. Може и при теб това да е причината, изчакай да минат снеговете и ако не спре да свети - значи може би накладките си отиват.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Здравейте и от мен .Според мен колега когато навиеш на волана и натиснеш спирачките,а в твоя случай и съеденителя-товариш много двигателя,и най-вече когато въртиш волана,тогава хидравликата взима мощност от двигателя и като натиснеш съединителя моторчето за празен ход не успява да нормализира оборотите и най-вероятно за това и гасне.Поне аз така мисля!Нека и другите колеги които са по-запознати да изразят мнение,че проблема е много интересен,и дано се окаже нещо дребно и евтинко!Успех.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    мога само да се радвам ако съм ти помогнал.Като зачистиш моторчето направи пак малко проби,и пиши какво е станало.На място може и да не го прави винаги,защото в движение има още фактори който могат да помагат на колата да угасне-например струята въздух която влиза през маркуча понякога кара степ моторчето да се товари!
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  10. #10
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    мога само да се радвам ако съм ти помогнал.Като зачистиш моторчето направи пак малко проби,и пиши какво е станало.На място може и да не го прави винаги,защото в движение има още фактори който могат да помагат на колата да угасне-например струята въздух която влиза през маркуча понякога кара степ моторчето да се товари!
    Именно, то и в движение трудно успявам да го пресъздам проблема. Трябва да карам на сравнително високи обороти, да натисна спирачка, съединител, завой и понякога става ... Не винаги. Ще пробвам иначе да позачистя малко стъпковия мотор, по-рано пак го бях чистил и излезе доста гадост от него
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  11. #11
    Конярката pinkmousy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    96

    Default

    На 145-цата ми светеше лампичката на ръчната 1 седмица, преди да ми умре тотално едната помпа на съединителя, не помня коя.
    GTV 2.0 TS '95
    Alfa 145 1.6 Boxer '96 - ex

  12. #12
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by pinkmousy View Post
    На 145-цата ми светеше лампичката на ръчната 1 седмица, преди да ми умре тотално едната помпа на съединителя, не помня коя.
    И аз като четох повечето теми из форума това като че ли е най-честия признак ама да видим. Днеска си взех една бутилчица спирачна течност да долея и да видя дали пак ше вземе да намалява
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  13. #13
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Именно, то и в движение трудно успявам да го пресъздам проблема. Трябва да карам на сравнително високи обороти, да натисна спирачка, съединител, завой и понякога става ... Не винаги. Ще пробвам иначе да позачистя малко стъпковия мотор, по-рано пак го бях чистил и излезе доста гадост от него
    Доколкото разбирам, докато завиваш си с натиснат педал на съединителя и колата се движи по инерция. Ако е така, защо го правиш това ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #14
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Доколкото разбирам, докато завиваш си с натиснат педал на съединителя и колата се движи по инерция. Ако е така, защо го правиш това ?
    Ами за да не влизам с висока скорост в завоите. Малко преди завоя натискам спирачка, съединител и сменявам да речем от трета на втора и в същия момент съм почнал леко да навивам волана T.e. малко преди да започна да завивам сменявам на по-ниска предавка и се получава леко застъпване с момента, в който почвам да навивам волана за завой.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  15. #15
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    колега в връзка с лампичката и на мен така ми светеше от време на време докато един слънчев ден както си влизам аз в едно крастовище и светна завинаги и няма включване на скорост и се оказа долната помпа на съединителя която се намира под поставката на акумулатора хваната е на кожуха на скоростите с 2 болчета 6мм и струва около 50лв.И се сменя сравнително лесно аз си я смених сам.Само като я смениш ти трябва един човек да ти помпи за да я обезваздушиш.Мисля че ще съм ти бил полезен. Успех
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •