Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Какво означава означението HSD?

  1. #16

    Default

    говорих с един познат който имаше такъв проблем. при него се е получавало от бензиновия филтър, светкаше му чат пат лампата на инжекциона. сменил го е и се оправило.
    направи го и ти, бензиновия филтър не е скъп, а и оказва влияние на разхода, както и въздушния.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  2. #17
    Guest

    Default Сонда

    Ами измерете я тази сонда. Защо да гадаем?

  3. #18

    Default

    Нали това писах по нагоре че съм ходил на Плевен на компютър и се произнесоха че сондата прекъсва но изглежда и те не са много сигурни защото казаха да карам така.А за филтъра на бензина и други са ми казвали че ехубаво да го сменя и ще го сменя.

  4. #19
    Guest

    Default

    виж сега какво намерих из бумагите които бяха забравили да си приберат измамниците от горубляне


    аз я купих година и 3 месеца след тоя тест въртяли са километража щото я купих на 114хил =) и естествено очаквах 214 да е но важното е че както виждам са сменили и ламбдата дребнавите пичове. на куплунга и са 3 крачета, 2 за температурата май и една за газовете като масата е корпуса. те бяха сложили 4 извода BOSCH като старателно са махнали единя.
    Твойта е 4 извода както прочетох, а аз купих такава с 3 за 114 лв с 20% отстъпка. четвъртия извод е маса и се чудя дали не можеш да вземеш 3 изводна и да не се набутваш 245лв.
    ако съм в грешка поправете ме, довечера или утре ще кача и схемата и. по спомен беше термометър и променлив кондензатор 3 и 4 изводната а тази с два извода само променлив кондензатор.

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    67

    Default леле малеееееее

    сондата е 130лв. оригинална с 4 извода защо да я преработва?

  6. #21

    Default

    Да 130лв не са 245лв.И защо е такава голяма разликата в парите ??Верно че понякога по евтиното излиза по скъпо.Първо ще сменя филтъра на горивото и тогава вече ще преценя за сондата.Благодаря за отговорите.

  7. #22
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default HSD?

    Здравей!Баща ми има същата кола и HSD означава high safety drive-високо ниво на безопасност:ABS,airbag,усилващи греди във вратите,автоматично спиране на горивото при инцидент и др.Разхода му на бензин извън града е 4.5-5л/100км. между 90-110км/ч.Градско без да я гаси никъде е около 7.5-8.Колата наистина е пълен инжекцион 1.2.Относно ламбда-сондата,ако ще я караш само на газ няма голямо значение,но ако я караш на бензин трябва да я оправиш.Не само че ще вдигне разхода и то много/собствен опит с Типо 1.6-12/100 градско с мързелива сонда/,но ще ти зацапа свещите,ще ти олива цилиндрите с бензин,ще ти отмива маслото,ще ти даде отражение в/у катализатора и все повече и повече няма да върви,особено градско каране.Наистина е скъпа и трябва да е нова,на Типо-то беше 75лв.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #23

    Default

    Благодаря много за тази информация.Ще я сменя но няма да взема тогава БОШ защото 245лв са много .Ще си търся италианса че била около 90лв.Ще поддържаме връзка тогава за да си обменяме опит и информация.Още един път благодаря.КОЦЕВ.

  9. #24
    Guest

    Default за HSD

    нещо от сорта ВИСОКА степен на оборудване, т.е. с много екстри!

  10. #25

    Default СПОКО

    Аз да ви кажа,че по принцип това за сондата се явява проблем за повечето Фиатки...абсолютно същтата ситуация се случи и с нашето Типо(1.6 моно) и проблема беше по скоро козметичен...затова не е за голяма тревога...
    '99 156 1.9 JTD SP3

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •