Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Limited superoil?

  1. #1
    Младши алфист Bloody Boozer's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Age
    49
    Posts
    7

    Default Limited superoil? - мистерията разгадана

    Здравейте, колеги.

    Предполагам въпросът ми е дискутиран вече тук, но ми е трудно все още да ровя из форума, та моля да ми отговорите.

    От скоро ICS-a на алфата при палене взе да изписва Limited superoil. Чудесно знам какво озачава това на английски (макар да не разбирам защо пък да е супер ) и ми обясниха, че ми напомняло да си сменя маслото. Вярно ли е това?

    Действително, човекът, който ми го смени преди няколко месеца не е занулявал нищо и е възможно компютъра да си мисли, че пак е дошъл ред
    Last edited by Bloody Boozer; 08-01-2010 at 09:33.

  2. #2
    Младши алфист Bloody Boozer's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Age
    49
    Posts
    7

    Default

    Ей, много отговори много нещо Колата е с двг 2.4 JTD, 140 HP, 2001, ако това има значение, но се съмнявам.

    А също така, някой дали се е сблъсквал с проблема кодиран телефон и има ли представа къде, как и за колко може да се реши?
    Last edited by Bloody Boozer; 06-01-2010 at 13:28.
    Alfa Romeo 2.4 JTD, 140 HP, 2001
    Fiat Brava 1.9 JTD, 105 HP, 2000
    Ex: Fiat Marea Weekend 2.4 JTD 130 HP, 2000
    Ex: Fiat Punto 1.1, 55 HP, 1996

  3. #3
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колега този надпис не съм го виждал никога на алфата си и мисля , че няма какво да се нулира при смяна на маслото ! Не бързай ще ти отговорят ...
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Bloody Boozer View Post
    Здравейте, колеги.

    Предполагам въпросът ми е дискутиран вече тук, но ми е трудно все още да ровя из форума, та моля да ми отговорите.

    От скоро ICS-a на алфата при палене взе да изписва Limited superoil. Чудесно знам какво озачава това на английски (макар да не разбирам защо пък да е супер ) и ми обясниха, че ми напомняло да си сменя маслото. Вярно ли е това?

    Действително, човекът, който ми го смени преди няколко месеца не е занулявал нищо и е възможно компютъра да си мисли, че пак е дошъл ред
    Направо си извади щеката за маслото и погледни нивото. Току виж ти гори масло... Пак колкото до тая грешка, сефте я чувам поне аз.

  5. #5
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    За климатика ми даде веднъж че има някаква грешка,но това за сефте го чувам.Много ще е интересно някой да сподели има ли чак такива опции в нашият ICS.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    и аз не знам какво е,но се возих в Капа температурата беше +2 и на компа изписа да се внимава че може да има заледени участациот пътя,нашите красавици изписват ли такива работи или само мойта е уникат и нищо не мрънка
    alfa 166jtd@super

  7. #7
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    и аз не знам какво е,но се возих в Капа температурата беше +2 и на компа изписа да се внимава че може да има заледени участациот пътя,нашите красавици изписват ли такива работи или само мойта е уникат и нищо не мрънка
    Колега и аз имах Капа преди една година и да ти кажа наистина ме учудваше колко информация даваше компа , а при алфата май ги няма тези работи !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  8. #8
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Е то тия съобщения за трафика се получават посредством RDS-а на радиото, колата няма общо. Иначе ICS-а не напомня за ниско ниво или за време за смяна на маслото. Ако ти е ниско нивото ще ти светне ламБата на таблото.
    166 2.4 JTD

  9. #9
    Младши алфист Bloody Boozer's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Age
    49
    Posts
    7

    Default

    Ами това обяснение ми го даде майсторът, който ми сменя маслото преди няколко месеца, но се е обаждал на свой колега от сервиз на Алфа и от него е излязла тази информация. Иначе по колата ламБи не светят, което е донякъде успокояващо

    А за телефона нещо да кажете? Като вкарам карта на Мтел ми изписва Citron Mobile /първото име на Мтел/ и не мога дори да се обадя за да активирам картата, щото тя е Прима.
    Alfa Romeo 2.4 JTD, 140 HP, 2001
    Fiat Brava 1.9 JTD, 105 HP, 2000
    Ex: Fiat Marea Weekend 2.4 JTD 130 HP, 2000
    Ex: Fiat Punto 1.1, 55 HP, 1996

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Е то тия съобщения за трафика се получават посредством RDS-а на радиото, колата няма общо. Иначе ICS-а не напомня за ниско ниво или за време за смяна на маслото. Ако ти е ниско нивото ще ти светне ламБата на таблото.
    Тия съобщения си ги дава инфоцентъра на Капата.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    с две думи капата е по умна
    alfa 166jtd@super

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    и аз не знам какво е,но се возих в Капа температурата беше +2 и на компа изписа да се внимава че може да има заледени участациот пътя,нашите красавици изписват ли такива работи или само мойта е уникат и нищо не мрънка
    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    с две думи капата е по умна
    Или по скоро направена за малоумни. То много трудно да ти проблесне в главата, че в зимни условия може пътя да е заледен или по-хлъзгав. Или пък да ти напомня някой за маслото да си го провериш понеже може да си гороломник и да не се досещаш, че това сам периодично трябва да си го правиш, а не да караш като италианец.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    и аз не знам какво е,но се возих в Капа температурата беше +2 и на компа изписа да се внимава че може да има заледени участациот пътя,нашите красавици изписват ли такива работи или само мойта е уникат и нищо не мрънка
    Същото изписва и при 147,когато е под 3 излиза съобщението и една снежинка стои постоянно на бордовия,странно че при 166 го няма.
    По темата не мога да дам мнение ,такова нещо и аз за сефте чувам.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    нали от всеки автомобил търсиме глезотиики,по твоита логика защо има и ел. стъкла като българина може и с ръчка.нищо лично да не се засегнеш колега
    alfa 166jtd@super

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    нали от всеки автомобил търсиме глезотиики,по твоита логика защо има и ел. стъкла като българина може и с ръчка.нищо лично да не се засегнеш колега
    Това не е глезотийка което ми обясни по-горе. Ел. стъклата и глупавите съобщения нямат нищо общо. Глезотийка е да имам подгрев на седалките, камера за задно виждане, навигация, ел. седалки и тн. Примерно Фиат Стило има "екстра" ако не ти е затворен добре багажника колата гасне...Е ако нещо си счупил и не може го оправиш на момента, ко правим? Такиа "екстри" Бог ме опазил от тях.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •