Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Трябва ми клапан, но какъв......

  1. #16
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Но така при угасен контакт водата ще си стои. Другото - при работещ двигател почти винаги има разреждане в колектора. Не знам дали ще има време да изтича водата при кратките моменти без разреждане. Т.е. схемата с вакуумното ключе не знам дали има смисъл.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #17

    Default

    Баси пак нищо не разбрах - да го правя ли така с реле, или не......ако ще имам консумация при изгасена кола от тва реле, това не е вариант......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тая система с релето и клапана е добра на теория,но на практика няма да върши никаква работа!Ще се включва само на контакт,после като запали мотора,пак трябва да изключи-още едно реле,много кривки и препятствия по пътя на водата.....
    Абе заебете го това.Най-доброто е клапана,който споменах по-горе .Проблема е,че всеки си го представя,като нещо с диаметър 2-3 сантиметра,а на него му трябва един с диаметър около 3мм на отвора.По-малък няма да стане,поради повърхностното напрежение на водата.
    Пробий в най-ниската част ,където се събира водата.Закрепи едно парче гума там,но само от едната страна и си готов!Вакуума от засмукването ще го залепва за отвора,а когато не работи мотора,ще си се източва свободно!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси пак нищо не разбрах - да го правя ли така с реле, или не......ако ще имам консумация при изгасена кола от тва реле, това не е вариант......
    Ти ми се струва, че много вода пръскаш и не под ъгъл. Аз не знам и как е самата система де. 1 дюза ли е или са 4? И под ъгъл ли е или право на долу в колектора?

    То дефакто в нискит обороти не ти трябва. И си мисля, че на горе към 4000 ако почне да пръска няма да имаш грижи. Но пък ми е странно като се пуснеш по инерция със затворена клапа и като пръска през това време... то по скоро тогава ти прави локвичка. Трябва да намериш оптималния дебит и обороти. Ако е с мап карта и можеш да настроиваш дебита... незнам. Според мен по скоро настройка си иска.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Пробий в най-ниската част ,където се събира водата.Закрепи едно парче гума там,но само от едната страна и си готов!Вакуума от засмукването ще го залепва за отвора,а когато не работи мотора,ще си се източва свободно!
    Ма то даже си има отвор там, с маркуч който се качва отвън по нагоре към същия колектор и влиза малко преди дросела, не знам защо е направен......иначе това някак си нифиливо ми се вижда....

    ---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти ми се струва, че много вода пръскаш и не под ъгъл. Аз не знам и как е самата система де. 1 дюза ли е или са 4? И под ъгъл ли е или право на долу в колектора?

    То дефакто в нискит обороти не ти трябва. И си мисля, че на горе към 4000 ако почне да пръска няма да имаш грижи. Но пък ми е странно като се пуснеш по инерция със затворена клапа и като пръска през това време... то по скоро тогава ти прави локвичка. Трябва да намериш оптималния дебит и обороти. Ако е с мап карта и можеш да настроиваш дебита... незнам. Според мен по скоро настройка си иска.
    Една дюза е, днеска сложих по малка, и надух помпата докрай - малко по добре е, за 2 часа градско 50 грама се събра, даже и по малко......дюзата е забита отгоре да сантим до мястото от където сервото взима.......ако ускорявам плавно мапа включва селеноида на 3000 обм, ако подам по рязко газ, се пуска и по рано......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аи помисли колко често си на 3000 оборота по инерция. Мисля, че тогава ако пръска ти събира водичка. Аз незнам как се управлява тая система и има ли някакви детчици които да следят нещо. Нямам си представа. И ако има вариат в който като върнеш педала на газта да спре да пръска ще е най-добре.

    И то не трябва ли да се смята дебита и налягането по количеството въздух който влиза. Мисля, че трябва да има някакво съотношение вода към горивовъздушна смес. Защото ако пръскаш повече вода, то тя ще пречи на запалването. Тая вода все пак служи за охлаждане на сместа и ако е в повече ще въздейства негативно върху горенето. Обикновено тази система до колкото съм чел се слага за да държи горивото по студено. Да предотврати детонационно горене от високи темепратури. И най-вече при турбо моторите където температурата в камерата е висока. При теб не е нужно да пръскаш кой знае колко вода. В амосфрения двигател процесите в горивната камера са доста по-спокойни от при турбо моторите. С повече вода може да стане по-зле от колкото без нея. Така, че мисля трябва да е оптимално.

    Трябва да опитваш с различни настройки. Не да търсиш варианти за отцеждане на водата, а да предотвратиш появта.

    Успех и пиши впечатления когато стигнеш оптималното.
    Last edited by oem; 07-01-2010 at 20:05.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аи помисли колко често си на 3000 оборота по инерция. Мисля, че тогава ако пръска ти събира водичка. Аз незнам как се управлява тая система и има ли някакви детчици които да следят нещо. Нямам си представа. И ако има вариат в който като върнеш педала на газта да спре да пръска ще е най-добре.
    Имам индикатор в купето който свети когато селеноида е отворен и се впръсква вода......като съм по инерция, независимо от оборотите, или дори и при 4к обм но не давам газ, в смисъл отпусна я, впръскването спира.......щатския супорт каза че това е нормално да се събира, за мен не е нормално, даже вика че дори и да влезела в цилиндрите, пе било фатално, ама на мен не ми се вързва някак си - при час извънградско се събират 100 грама с по голямата дюза, сега с по малка мисля че ще е по добре, преди малко отворих един колектор и го пробвах колко вода събира докато прелее в цилиндрите......събира 3 литра почти, така че надали ще имам ядове, но така или иначе дренаж трябва да направя, а и при 2.5 ако това пак се получава ще е кофти, щото там колектора не може да побере повече от 400грама вода......

    Помпата и релето към нея - отляво излиза маркуча отиващ към селеноида, отдясно смуче......


    Това е вакуумния превключвател, вързан е към вакуума на сервото, с шестограм се наглася налягането при което да прави верига и пуска тоци към селеноида......


    Мястото на което е забита дюзата........

    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Схемата която е дадена от колегата е баш това което ти трябва и за което бях подметнал и аз,ако някой въобще е обръщал внимание.Единствено което ти трябва още е едно реле за време което да изключва ел.клапана след като се изтече водата през него.Т.е. след като изключиш от контакт.А и сега като се замисля може би и само с реле за време (електронен таймер)можеш да минеш ако е в сила заданието което си дал при отварянето на темата.Е,сигурно ще има нещо за дооправяне но го казвам принципно.
    Last edited by balev64; 08-01-2010 at 10:55.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Схемата която е дадена от колегата е баш това което ти трябва и за което бях подметнал и аз,ако някой въобще е обръщал внимание.Единствено което ти трябва още е едно реле за време което да изключва ел.клапана след като се изтече водата през него.Т.е. след като изключиш от контакт.А и сега като се замисля може би и само с реле за време (електронен таймер)можеш да минеш ако е в сила заданието което си дал при отварянето на темата.Е,сигурно ще има нещо за дооправяне но го казвам принципно.
    Електромагнитен вентил????
    Откъде се взима такава билка?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точно може и с реле за време. даже най-елементарно е след като управлението на дюзата и прекъсне захранването, клапана да се отваря само за секунда. проблема е обаче че какъвто и да е клапана, при работещ двигател там има вакум и водата вместо да изтича, ще влиза въздух. според мен просто по-малко вода трябва да се пръска. другото нещо е че сега температурата на въздуха се мери при дебитомера, а трябва да е след водната инжекция.
    точка

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Колега, доколкото разбрах клапана ти трябва за да дренираш смукателния колектор? Ако не се лъжа има подобен мех. клапан в тройника за нашите чистачки - за да се ползва една помпа за предните и задната пръскалки. Друг е въпроса дали ще дернира в нормално състояние при изгасен двг. А за електромагнитен вентил може да питаш некой газаджия примерно

    AR 145 QV '97

  12. #27

    Default

    Не става такъв колега, имам дори и тройник от фарови пръскалки дето е още по голям, газаджиите предлагат клапан дето на 12в отваря, а няма как да ми отваря като е на колекторите.......трябва да е затворен при 12в за да не влиза въздух отвън....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by chico View Post
    Колега, доколкото разбрах клапана ти трябва за да дренираш смукателния колектор? Ако не се лъжа има подобен мех. клапан в тройника за нашите чистачки - за да се ползва една помпа за предните и задната пръскалки. Друг е въпроса дали ще дернира в нормално състояние при изгасен двг. А за електромагнитен вентил може да питаш некой газаджия примерно
    Става и от пароструйка!Таm точно има клапан,който е нормално отворен.Ηο няма да стане нищо свястно,ама поиграйте си!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •