Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Моя страна, мой Абсурдистан...

  1. #1
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default Моя страна, мой Абсурдистан...

    http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/0...la_be_mitnica/

    Толкова малко, а толкова зле.

    Хайде, колеги, пишете де! Току-що разбрах (почитания на колегата "търтей"), че темата е вече засегната. Предизвиквам ви, пишете! Имаше напоследък няколко поста, посветени на онлайн търговията, как да си регистрираме и-бей профил, как да закупуваме стока из виртуалната вселена, и тем подобни. БЕСЕН СЪМ! БЕСЕН!

    Толкова ли е трудно да имаш в пазвата си няколко милиона роба, ухилени, с искрящи очета и изплезени езичета? Направи нещо за верното си куче (ти, аз, всички ние, читателю), покажи му, че цениш нищожния (?) му труд, усилията му, поглези го с кокал, по който има малко месце. Не, братче, КРЕТЕНИТЕ, които ни управляват, кучкарите, са решили да се гаврят с подопечните си псета както намерят за добре. Сега и този пореден абсурд.

    Надигна се тук вой, когато се промъкна слуха за такса "паркирам в София". Още тогава бях категоричен, че номерът няма да мине. Защо? Защото кучкарите ГИ Е СТРАХ. Защото са долни, оядени гниди, а гнидата иска мир и спокойствие, не излишни галимации. БЕЗПРИНЦИПНОСТТА, най-ДОЛНАТА подлярщина е характерна за жалкия, андрешковски, байганьовски ПСЕВДО "елит", който ни управлява. Да ти го набият по най-долния начин ДОКАТО СПИШ, да те "зарадват", да те накарат още повече да прокълнеш участта си, че си роден тук в това блато на посредствеността, в този оазис на курви и пещерни човеци... Как да не съм бесен, бе, ееееейййй??? ЦЕЛИЯТ напредничав, цивилизован свят ползва тази благина ИНТЕРНЕТ, за да си прави кефа и от практичеки съображения. Не, мин. ти Дянков се пъна, пъна, па клекна пред мафиотите в тоги и им позволи учтиво да си осгурят поредната почерпка на народната софра. Как да е. БЕЗПРИНЦИПНОСТ! Пак го повтарям, ще го потретя ако трябва. НО ТОВА? ТОВА?? Този МРЪСНИШКИ, ДОЛЕН, ПЕДАЛСКИ номер с необлагаемия минимум на стоки, внесени извън ЕС? Този средновековен садизъм спрямо ПОЧТЕНИТЕ, ТРУДЕЩИ СЕ РОБИ? Тази гавра? Робът, пратен да си вземе пратката е подложен на гнусни издевателства, ОБИРАН е, УНИЖАВАН е. Защо, министре? Така ли пълним хазната, така ли борим дефицита, оставен от предшествениците-кучкари (по скоро ЧОБАНИ), ТАКА ЛИ ЩЕ ВДЪХНЕТЕ ДОВЕРИЕ В ИНСТИТУЦИИТЕ И ЛЮБОВ КЪМ МИЛАТА НИ РОДИНА? С КОРУПЦИЯ ЛИ? С ПОДТИК КЪМ КОРУПЦИЯ ЛИ? А? А?
    И сега съм сигурен, че ще се пръкне някой форумен колхозник, който мъдро да отсече - "мда, хе-хе, развалиха му далаверата на тъй момче, много е бясно нЯщо, хе-хе." ХЕ-ХЕ, ХЕ-ХЕ-ХЕ, СМЕЙ СЕ НА СОБСТВЕНАТА СИ ПОСРЕДСТВЕНОСТ, РОБЕ! АЗ ПАЗАРУВАМ ОТ И-БЕЙДОТКОДОТЮК И С МИТНИЦИ НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ, АМА МИ Е ТЪЖНО ЗА ТВОЕТО СОБСТВЕНО БЕЗХАБЕРИЕ. ОЩЕ КОЛКО, РОБЕ, ОЩЕ КОЛКО ЩЕ ТЪРПИШ?

    Да живее България! ТЕ НЕ НИ ИСКАТ ТУК!!!
    Last edited by DanewRomeo; 07-01-2010 at 17:36.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  2. #2
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Честито на печелившите... хитрите търгаши у нас намериха удобен начин да си запазят тлъстите надценки - убиха онлайн пазаруването.
    Е като гледам доброто уфтсъ и това ще понесе на гърба си... та както казах, честито.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #3
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Митниците открай време са си зле. Миналата година колко съм ги псувал. Всяка промяна в софтуера отива поне 3 дни, още помня въвеждането на електронното деклариране. "Ми не стана-имаме проблем, не може да ви обмитим" Това че бързаш, че си поел задължения, че кораба няма да чака само теб, никой не го е еня. А пък да ти покрият загубите... да, да.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Прочетох го с интерес и направо съм шокиран. За таксите направо ме убиха.

    Но като цяло думата "Обслужване на 1 гише" е нещо свръх трудно, понеже 10 човека трябва да получават заплати, а не 3-ма примерно.
    Трябва всеки началник трябва да мине през услугите, които предлага ведомството си и да разбере каква загуба на време правят на "клиентите си".
    Сещам се като си вадих книжката в КАТ и направо съм шокиран от глупостите и законодателството ни.

    Евала на човека, написал статията.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #5

    Default

    Добре де, защо аз нямам такива проблеми на митница?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Добре де, защо аз нямам такива проблеми на митница?!
    може да ги гледаш лошо


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Понеже съм се убедил,че олигофренията е повсеместна,няма да коментирам конкретната.У нас е прието да те направят на идиот за най-дребното нещо.Да ти загубят времето,да ти скъсат нервите и накрая да те накарат да им благодариш,че са ти одрали и кожата.Научно техническия прогрес не е огрял в кменните глави.Вече нямам и надежда,че ще се случи.
    Колкото до практиката на управление,тя се гради върху постулата за "моркова и тоягата".Малката подробност е,че в БЪЛГАРСКИЯ ВАРИАНТ моркова ти го набутват отзад,след което ти натъртват и няколко тояги.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Добре де, защо аз нямам такива проблеми на митница?!
    Аз също нямам, в случайте когато продавача не рачи да обяви 10-20 гущера стойност(вече ще знам че и това не минава), го карам да ми даде номера на пратката по ЮСПС, и давам 20 кинта на едно свестно момиче от същата тая сграда, тя не описва пратката доколкото ми е известно, всъщност може и друго да прави но мен не ме интересува, чуква ми едно телефонче, и или аз, или пращам някое аверче ако не съм в СФ да ми я вземе......
    Иначе колкото повече държавата се опитва да ме кунди и стриже, толкова повече аз няма да и давам - все пак аз не искам тя да ми помага да живея, просто искам да не ми пречи......щом тя и това не мое да осигури, с изключително чиста съвест мога да прилагам един от принципите на Нютон, без изобщо да ми пука че някой ще ми рече че ако всички вземели да правят така, какво ажеба щяло да стане......ми много просто - ония отгоре най - накрая ще разберат че не трябва да е така......щото никой няма да си плаща каквото и да било.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Миналата година брахме същите ядове с един антирадар от Сащ закупен чрез ebay. Пратиха ни на митническо разузнаване. Цял ден утрепахме на митницата на Аерогарата и мнооооооооооого нерви
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Това, че ше ти напишат 14 евро във фактурата нищо не значи, понеже митничарите може да не признаят стойността на стоката и пак да те прекарат. За тези които ползват онлайн магазините извън ЕС често, най-добре да извадят пълномощни на доставчика - ФедЕкс, ЮПС, ТНТ и т.н. Транспортът е по-скъп, но те се оправят с митницата вместо теб. Във Федекс даже е безплатно. А, тва за 150-те евро си мислех, че е общо за ЕС, така че нищо чудно да отпадне скоро. Голяма тъпня е тва 15 евро.

  11. #11
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Аз скоро си взех патъци от Америка за мене, за жената и всичко си доиде на село в пощата, никакви митници, никакви митничари, никакви пари, освен платеното вече. Сега като чета чак ми стана интересно как ми мина номера.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  12. #12
    започва да се пристрастява dragonaz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default Да колегата си го каза

    Да колегата си го каза .. това не е разбираш ли начин да се пълни вечно празната хазна на България, а чудесна "мярка", която ще гарантира стотици продажби на местните монополизирали България търговци.

    Кратък обзор.

    гр. София - Няколко мола

    Конкурентни магазини ? - почти вече няма, масово хлопнали кепенците, даже и тези, които скоро перяха пари без да имат нужда от печалба.

    Вариант да си купите нещо - къде ?

    а) Моловете
    б) Илиенци

    Какво има в Илиенци ? - китайски стоки.

    Какво има в Моловете ? - малко по-китайски китайски стоки на безумна цена и за високият стандарт на чужденците.

    Кой има интерес ?

    Шепа хора, които внасят дрехи, пътъци, и стоки в България.

    Кой печели ? - тези няколко хора.

    Истината е, че ако още някоя и друга година продължава(ше) българите да могат да купуват безпрепятствено онлайн стоки, предполагам, че и моловете щяха да почнат да срещат затруднения с печалбите.

    Че и Дянков не може да ме спре, още малко ще ме ядосат и като си събера пари отивам в Истамбул да си пазарувам дрехи и стоки, които ми трябват.

    Събитията в България винаги се завихрят от и в посока на "елита" финансови мастодонти, които разбира се,
    са във властта или посредство своето влияние я дирижират.

    А ние вече векове - Блеееееммм ...

    За съжаление част от генома ни - Амин .. .
    Last edited by dragonaz; 07-01-2010 at 23:39.

  13. #13

    Default

    и аз не съм имал такива проблеми

    иначе сме галоши завеяни като народ - факт

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155
    може да ги гледаш лошо
    Аз НЕ мога да гледам лошо
    Просто не се правя на оригинален остроумник и за това нямам проблеми..... не само на митница
    Поставете се на мястото на митничаря в тази ситуация и съм сигурен, че ще постъпите по абсолютно същи начин, а именно - ще поставите всезнайкото на мястото му!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Аз НЕ мога да гледам лошо
    Просто не се правя на оригинален остроумник и за това нямам проблеми..... не само на митница
    Поставете се на мястото на митничаря в тази ситуация и съм сигурен, че ще постъпите по абсолютно същи начин, а именно - ще поставите всезнайкото на мястото му!
    съгласен съм с теб


    но на принципно ниво - те не са прави

    ПС: аз също се държа като остроумен всезнайко и им викам като мечка, но когато имам време и когато си струва - за 5 грозни тениски не бих направил нещо което да ме мръдне емоционално дори на 2 милиметра

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •