Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 94

Thread: Разсъждения относно Алфа МиТо.

  1. #16

    Default

    фиоре, то хубаво е куцо, ама е два класа отгоре да го е ! да, по-бавно ще е, ама за сметка на това си взимаш КОЛА, а не сешоар... грозен при това

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    вече можеш и нова 1.8 или 1.9 бензин да вземеш

    като можеш да си удължиш и гаранцийката на 5 години - абе все хубави неща
    Колега наясно ли си как стои въпроса с удължаване на гаранцията.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Колега наясно ли си как стои въпроса с удължаване на гаранцията.
    не ми е останало време да отида да видя, а пък не съм се сетил да звънна до момента

    като разбера другата по-другата седмица ще ти пусна едно лично, или направо в раздела ще пиша как става врътката ако въобще става

  4. #19

    Default

    Удължаването на гаранцията се предлага САМО за автомобили на възраст ДО 6 /шест/ месеца и може да варира според предпочитанията на всеки собственик, от 1 година до 3 години по-дълъг период.
    Практически се доплаща определена сума пари за всяка година удължаване, НО не съм сигурен дали доплащането е към вносителя или към застрахователя
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Удължаването на гаранцията се предлага САМО за автомобили на възраст ДО 6 /шест/ месеца и може да варира според предпочитанията на всеки собственик, от 1 година до 3 години по-дълъг период.
    Практически се доплаща определена сума пари за всяка година удължаване, НО не съм сигурен дали доплащането е към вносителя или към застрахователя
    евала на дилърите, че уведомяват на време, сега като е на 14 месеца а не на 6 месеца и... хайвер

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Удължаването на гаранцията се предлага САМО за автомобили на възраст ДО 6 /шест/ месеца и може да варира според предпочитанията на всеки собственик, от 1 година до 3 години по-дълъг период.
    Практически се доплаща определена сума пари за всяка година удължаване, НО не съм сигурен дали доплащането е към вносителя или към застрахователя
    В зависимост от марката, колега, в зависимост от марката
    Интерсно, че при някои други, удължаването може да се направи в предпоследния ден, преди изтичането на официалната гаранция, удължаването е с 1 година или 30К, 60К, 100К (в зависимост кое ще настъпи по-рано), откъдето варира и цената, която се заплаща
    Last edited by Pepo; 07-01-2010 at 12:35.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev
    Quote Originally Posted by Kuku
    ....
    евала на дилърите, че уведомяват на време, сега като е на 14 месеца а не на 6 месеца и... хайвер
    И аз бих искал да си удължа гаранцията с 3 години, но и на мен никой не ми каза, а и тогава "не се е предлагала услугата"
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #23
    Младши алфист Azatril's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Перущица
    Age
    43
    Posts
    14

    Default

    И аз да се включа с малко

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    В зависимост от марката, колега, в зависимост от марката
    Вероятно е така, затова уточнявам предварително, че става въпрос за FIAT.... и то не е от официалните им вносители, а от дистрибутор - DINEXPRESS.

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Удължаването на гаранцията се предлага САМО за автомобили на възраст ДО 6 /шест/ месеца и може да варира според предпочитанията на всеки собственик, от 1 година до 3 години по-дълъг период.
    Практически се доплаща определена сума пари за всяка година удължаване, НО не съм сигурен дали доплащането е към вносителя или към застрахователя
    Сигурен съм, че колегата Kuku говори от опит със същата марка
    За сумата ми казаха - 0,8% от стойността на автомобила, като тази сума е за ЕДНА година.
    И доплащането става към застрахователна компания (не е нито към вносителя, нито към лизинговата компания) и то най-вероятно не с тази с, която вие сте сключили договор, а строго определена - ако не се лъжа беше BULINS (надявам се да не нарушавам правилата с назоваването на тези марки...). Като при евентуално удължаване на гаранцията ще трябва да си смените застрахователя по КАСКО-то и Гражданската Отговорност, ако са били сключени с друг застраховател

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    евала на дилърите, че уведомяват на време, сега като е на 14 месеца а не на 6 месеца и... хайвер
    Колега на мен ми трябваха стол с подлакътници, въжета и фенер ала стил ГЕСТАПО за тази информация, така че

  9. #24
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    фиоре, то хубаво е куцо, ама е два класа отгоре да го е ! да, по-бавно ще е, ама за сметка на това си взимаш КОЛА, а не сешоар... грозен при това
    Изместихте темата- грозния сешоар е доста приятен за в града- покарай го и след това говори.
    Сега честно ще ти кажа че ако трябва да избера Alfa то за града ще избера MiTo, за извън града 159SW а за кеф-Brera
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Изместихте темата- грозния сешоар е доста приятен за в града- покарай го и след това говори.
    Сега честно ще ти кажа че ако трябва да избера Alfa то за града ще избера MiTo, за извън града 159SW а за кеф-Brera
    мисля, че го кзах вече, но според мен (като се има предвид, че в софия съм карал и поло) няма особена разлика колко е голяма колата, стига да не е лимузина. ако й е трудно паркирането - с паркинг сензори и айде

  11. #26
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аз пък 2г. работех на центъра-Стамболийски и Хр.Ботев и ходех с 155цата и всеки ден се ядосвах, защо нямах Фиат браво, Поло и т.н. и то не защото нямам паркинг сензори(аз паркирам на допир ) а защото колата постоянно стърчеше някъде и все нямаше места...На ден поне по 1място изтървах защото беше малко, или спирането до релсите на трамвая-пак не можех и т.н...Отделно че пред университета винаги има поне 2-3 места където мога да вкарам Фиат Браво примерно, обаче алфата няма как да влезе....Тааа никой не може да ме убеди че нямало значение, че колата е с 30см по-дълга!!!

    Определено Мито е един страхотен "мъник" и ще е супер за града и за разни извънградски пътувания 100-200км. И на мен многооо ми допада количката, но без хромираните пръстени около фаровете Тааа силно подкрепям мнението на фиоре...МиТо за града, 159 SW за София-Берлин-София и една 155q4 кеф
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  12. #27
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Аз пък 2г. работех на центъра-Стамболийски и Хр.Ботев и ходех с 155цата и всеки ден се ядосвах, защо нямах Фиат браво, Поло и т.н. и то не защото нямам паркинг сензори(аз паркирам на допир ) а защото колата постоянно стърчеше някъде и все нямаше места...На ден поне по 1място изтървах защото беше малко, или спирането до релсите на трамвая-пак не можех и т.н...Отделно че пред университета винаги има поне 2-3 места където мога да вкарам Фиат Браво примерно, обаче алфата няма как да влезе....Тааа никой не може да ме убеди че нямало значение, че колата е с 30см по-дълга!!!

    Определено Мито е един страхотен "мъник" и ще е супер за града и за разни извънградски пътувания 100-200км. И на мен многооо ми допада количката, но без хромираните пръстени около фаровете Тааа силно подкрепям мнението на фиоре...МиТо за града, 159 SW за София-Берлин-София и една 155q4 кеф
    Не си прав, Кучи гъз. . В огромната част от случаите място или има или няма, освен ако не говорим за разлика между БМВ 7 и Смарт. Мноого рядко може да се случи така, че примерно Пунто да влиза, а 155 да не влиза.
    Осве това, ако ползваш колата само да отидеш до работа и да се прибереш, а не да обикаляш цял ден с нея, по никой начин не е по-изгодно да поддържаш две коли, отколкото една. Щото и малката градска кола също иска гуми, застраховки, консумативи от време на време, а и колкото и малко да гори, не е съвсем без гориво. Затова, в масовия случай, в който ползваш колата за ходене до работа, пазаруване и 1-2-3 пъти в месеца извънградско пътуване, оптималният вариант е дизелова кола от среден или горен среден клас.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #28
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Не си прав, Кучи гъз. . В огромната част от случаите място или има или няма, освен ако не говорим за разлика между БМВ 7 и Смарт. Мноого рядко може да се случи така, че примерно Пунто да влиза, а 155 да не влиза.
    Осве това, ако ползваш колата само да отидеш до работа и да се прибереш, а не да обикаляш цял ден с нея, по никой начин не е по-изгодно да поддържаш две коли, отколкото една. Щото и малката градска кола също иска гуми, застраховки, консумативи от време на време, а и колкото и малко да гори, не е съвсем без гориво. Затова, в масовия случай, в който ползваш колата за ходене до работа, пазаруване и 1-2-3 пъти в месеца извънградско пътуване, оптималният вариант е дизелова кола от среден или горен среден клас.
    Въпроса е какво правиш ако така или иначе трябва да имаш 2 коли.
    Инак за основна класа на МиТо не е удачен... прав си.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #29

    Default Разсъждения относно Алфа МиТо.

    Тук коментирайте свободно мито

    променено
    Last edited by sen7; 10-01-2010 at 23:55.
    мене ме нема, в целата схема........

  15. #30

    Default

    тогава ми върни постовете в другата тема, защото съм имал възможността да се запозная с нея, или ти е кеф да местиш ?

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •