Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 94

Thread: Разсъждения относно Алфа МиТо.

  1. #31
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Въпроса е какво правиш ако така или иначе трябва да имаш 2 коли.
    Инак за основна класа на МиТо не е удачен... прав си.
    Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.
    съгласен съм, има и още една сюрия подобни , да - може да не са толкова лачени, но пък са два-три пъти по-евтини

  3. #33
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.
    Абсолютно да. Една малолитражка трябва да бъде евтина и икономична. Така или иначе други достойнства не може да има.
    За мен скъпа малолитражка показва: "аз не моа да карам, ама искам да покажа колко съм мангизлия."
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    За мен скъпа малолитражка показва: "аз не моа да карам, ама искам да покажа колко съм мангизлия."
    +1

  5. #35
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.
    Пандата ми е супер теснява ... Новия 500 е по-ергономичен
    То по вашата логика Мини Купър трябваше да не съществува.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #36
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Пандата ми е супер теснява ... Новия 500 е по-ергономичен
    То по вашата логика Мини Купър трябваше да не съществува.
    Теснява, ама почва от 16 000 базовият вариант, пък скопеното МиТо от 29 900. Айде мерси за няколко тенекии отгоре да дам двойно... И без тва сигурно и нея ще я изберат за гей-кола на годината
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #37
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Теснява, ама почва от 16 000 базовият вариант, пък скопеното МиТо от 29 900. Айде мерси за няколко тенекии отгоре да дам двойно... И без тва сигурно и нея ще я изберат за гей-кола на годината
    В нещо дето ме стиска в раменете трудно бих се возил... камо ли да го карам.
    Според онлайн нинформация МиТо е по-ергономично и от Фиат 500, а в 500 съм се качвал.
    От тая гледна точка, ако ми се налага купуване на 2 ра нова кола за 99% градска употреба - бих се ориентирал към 500 или МиТо, а не към Панда.
    Ако нямам пари за МиТо - има и други малки градски автомобили дето са доста по-евтини и пак не стискат в раменете.
    Last edited by morfius; 12-01-2010 at 12:45.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #38
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Аз па не мога да разбера защо спорите - нали всички знаем, че "алфа се купува със сърце, не с разум"
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  9. #39
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Една малолитражка трябва да бъде евтина и икономична. Така или иначе други достойнства не може да има.
    Предполатам,че под малолитражка визираш малка градска кола, щото и 156 има 1,6. Аз пък казвам да погледнем от друга страна- защо да трябва кола от този клас (за размера говоря) задължително да е евтина, икономична, опростена.... Ами ако искам луксозна кола, с много екстри, малко по-отличаваща се, да хваща окото, да е бърза, - ше кажеш 159; не казвам че МиТо е със лукса на 159, но е много по-близо в тая посока от Панда или Корса или Поло... е аз искам всичко това, но в кола с по-малки размери що да е по-евтина за неколко стотин кила желязо по-малко, нали почти всичко друго е същото? Де да знам.. аз така я разбирам тая кола
    Last edited by Gh0stRider; 12-01-2010 at 17:23.
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  10. #40
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Gh0stRider View Post
    Предполатам,че под малолитражка визираш малка градска кола, щото и 156 има 1,6. Аз пък казвам да погледнем от друга страна- защо да трябва кола от този клас (за размера говоря) задължително да е евтина, икономична, опростена.... Ами ако искам луксозна кола, с много екстри, малко по-отличаваща се, да хваща окото, да е бърза, - ше кажеш 159; не казвам че МиТо е със лукса на 159, но е много по-близо в тая посока от Панда или Корса или Поло... е аз искам всичко това, но в кола с по-малки размери що да е по-евтина за неколко стотин кила желязо по-малко, нали почти всичко друго е същото? Де да знам.. аз така я разбирам тая кола
    И за чий ти е градската кола да е бърза? Да се хапеш с тролеите?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #41
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Пандата е в пъти по-удачна от МиТо в този клас, както финасово, така и ергономично.
    Това панда не беха ли едни мечета. ))
    Кисело ти е гроздето наречено "МиТо" От какво съдиш за ергономичност като не си го виждал сигурно.

    сори Koolio ама Не мислиш ли че с това "Не моа да карам " може да настъпиш доста народ
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #42
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Уф аман от щуротии... че в нашите задръствания може да се окаже, че седиш в малката колица повече от колкото на бюрото си.
    После ми обяснявайте, че не и трябва комфорт...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #43

    Default

    За всеки влак си има пътник.............ама продължавайте да си спорите де.Да не ви преча
    мене ме нема, в целата схема........

  14. #44
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Това панда не беха ли едни мечета. ))
    Кисело ти е гроздето наречено "МиТо" От какво съдиш за ергономичност като не си го виждал сигурно.

    сори Koolio ама Не мислиш ли че с това "Не моа да карам " може да настъпиш доста народ
    Ми не, не ми е била целта да настъпвам никого, още повече, че далеч не съм най-опитният шофьор. Нито пък твърдя, че се отнася за всички, които си купуват подобен род коли. Казвам на МЕН как ми изглежда, без да твърдя, че моето мнение е единствено правилното.
    Идеята ми е че да, МиТо е малко по-удобно, малко по-качествено от Панда, но пак си е малолитражка и не може да бъде толкова по-удобно и качествено, че да си заслужава двойната разлика в цената.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #45
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Това панда не беха ли едни мечета. ))
    Кисело ти е гроздето наречено "МиТо" От какво съдиш за ергономичност като не си го виждал сигурно
    Не само че съм го виждал, ами и аз съм си настанявал лозенецкия благочестив мюхлюзки задник у него, комшия Да, вътре е готино, отвън не толкова, но в никакъв случай не струва толкова пари.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •