Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 67

Thread: Размисли относно Брера

  1. #16

    Default

    Все пак с риск да стана малко нахален все още чакам хора с 159 да споделят....
    А и някой знае ли колко точно е разхода на 2.4 200 к.с.
    Окачването как е , возията твърда ли е с фабричните 17ки?
    Има ли паразитни шумове в купето при 159.....табло,кори,пластмаси разни....
    По време на каране, блокажите често ли се намесват в карането......
    Като маневреност как е?
    колегите казват , че на 2.4 е 11 градско, на 1.9 ми е 9-10 според зависи ръчкането, с внимателно можеш да го смъкнеш на 8, а за 2.4 с внимание знам, че пада до 9 преко сили

    със 17ки возията е приемлив компромис, при 159 благодарение на доброто междуосие возията със 17ките ми харесва, на 16ки е малко по-добре, но пък за по-високи скорости с по ниските гуми като че ли е по-безопасно

    паразитни шумове за съжаление си има, но са все неща, които могат да бъдат оправени - а и зависи къде е карана колата все пак - в с-ф винаги ти дрънка колата почти без изключения

    ако под блокажи имаш предвид електронните асистенции, , на мен досега са ми се включвали може би 2-3 пъти и то при много напечени ситуации... просто окачванет на колата е уникално стабилно и самата кола стои невероятно добре на пътя и когато се стигне до електроники трябва или да е много много неприятен пътя - сняг/вода - или си прекалил наистина

    маневреността не фигурира като дума в речника на тази кола

  2. #17

    Default

    Aми на тези май Алфа Ромео и в частност брера май не е любимата им кола , които са писали тези рецензии на англ. малко по горе.
    За маневреността....май това си става ясно...156цата завиваше и правеше обратни завои доста трудно.
    Е брера и 159 нямат ли чупещи полуоски. Някой ми беше казал , че 156 фейслифта вече имат.
    Last edited by Amorphis; 12-01-2010 at 11:11.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  3. #18
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis View Post
    Aми на тези май Алфа Ромео и в частност брера май не е любимата им кола , които са писали тези рецензии на англ. малко по горе.
    За маневреността....май това си става ясно...156цата завиваше и правеше обратни завои доста трудно.
    Е брера и 159 нямат ли чупещи полуоски. Някой ми беше казал , че 156 фейслифта вече имат.
    156 FL нямат, предполагам и със 159/Брера е същото.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Здравей колега,
    между другото и аз имах колебание дали да си взема бмв 320 или алфа 159 2.4. Но в крайна сметка дизайна, а и доста четене по форумите за техническите характеристики на алфата ме убедиха, че това е колата.
    Карам я от година и половина и досега нещо сериозно, като проблеми не съм имал. Имах един проблем с турбото, но след чип на петко и киро нещата се оправиха, а колата стана още по откачена.
    Истината е, че италианците са направили страшна кола, но естествено и поддръжката и не излиза много евтино.
    Карам я на 235/45/18 и през зимата и лятото.
    Разхода ми градско е 14-15. Преди чипосването беше някъде с половин-един литър отгоре. Извънградско е наполовина по малко, около 7-8, в зависимост от това дали съм сам, или жена ми ми пищи на главата да не карам с повече от 130.
    За габаритите си е доста маневрена, през такива ситуации съм минавал в ежедневието, че сам съм се учудвал.
    Надявам се да съм ти помогнал с коментара. Ако се сетиш друго питай.
    Успех

    2.4JTDm

  5. #20
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    Когато живеех в Сф имах щастието да седна в Брера. За мен това е уникален автомобил в дизайнерско отношение. Според мен везните клонят в полза на италианката. Вярно е, че е малко непрактична, но удовоствието е в пъти повече.
    Но според мен за тези пари можеш да не се ограничаваш само до тези два автомобила. За тези пари ако не се лъжа можеш да си намериш новия ТАЙП Р на сивик, който е просто извънземен. Предполагам, че всеки във форума ще се съгласи, че тази кола като дизайн излиза от бъдещето както в интериорно, така и в екстериорно отношение. А колкото до 201 к.с двигател няма коментар!
    Съветът ми е ако си се спрял на двете - взимай брерата, защото е просто !

  6. #21

    Default

    Като цяло колега съм се спрял точно м/у Е60 530д и Алфа Ромео Брера 2.4 мулти-джет.
    Иначе мислех за Хонда Акорд, Сивик(даже съм карал 2.2 дизела),Мазда 6, Мерцедес Е/Ц-класа 270цди ...
    Като цяло няма защо да си кривя душата искам колата да ми доставя удоволствие и да се чувствам добре в нея.
    От всички марки които някога съм карал, това удоволствие наистина ми го дават и БМВ и Алфа Ромео, като говорим за различни понятия като цяло.
    Ако имах повечко пари щях да си взема новата 3ка 335и битурбо бензин, но нито имам пари да си я взема нито ми е по джоба да карам и поддържам такава кола.
    Да караш Алфа може би излиза скъпичко, ако се сметне поддръжката и маааалко по-бързото падане на цената, но удоволствието е наистина
    Японските коли не са за подценяване изобщо.
    Но искам нещо спортно, да не е джип и да ми е по джоба, Брерата я предпочитам пред Сивика,в него футуристичния дизайн ми идва малко в повече и имат само един дизелов агрегат 2.2 140 к.с. което не ме устройва.(Алфата с един чип по натам спокойно може да стигне до 250 к.с. които ще са ми повече от предостатъчни и разхода ще е като на някоя бензинова 2.0).
    Кола 2 врати е за предпочитане, мога да се лиша от някои от предимствата от това да караш по-голяма кола(като 5ицата примерно) но затова пък брерата предоставя други предимства , поне за мен.
    Притеснява ме малко поддръжката и чупливостта на колите , редом с някои фабрични дефекти по електрониката които някои 159ки и Брери дават.(дефектите в БМВто също не са никак малко - турбини всеки 100,000 км.,страшно много електроника и модули, и т.н.)
    Всичките тези въпроси ще ми се изяснат , когато ходя да покарам 2-3 Алфи и сам си дам сметка дали това е колата за мен.
    Аз вече съм го решил искам да е Брера, БМВто ми седи някакси дървено до тази кола, автоматика е екстра в БМВто но предпоставя за друг стил каране(освен ако не е DSG),ръчката не ми пречи а даже напротив.
    Дизайна ми харесва повече, 2те врати ме влекат повече, двигателя ме влече повече. Другото ще го научавам в движение

    ---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Здравей колега,
    между другото и аз имах колебание дали да си взема бмв 320 или алфа 159 2.4. Но в крайна сметка дизайна, а и доста четене по форумите за техническите характеристики на алфата ме убедиха, че това е колата.
    Карам я от година и половина и досега нещо сериозно, като проблеми не съм имал. Имах един проблем с турбото, но след чип на петко и киро нещата се оправиха, а колата стана още по откачена.
    Истината е, че италианците са направили страшна кола, но естествено и поддръжката и не излиза много евтино.
    Карам я на 235/45/18 и през зимата и лятото.
    Разхода ми градско е 14-15. Преди чипосването беше някъде с половин-един литър отгоре. Извънградско е наполовина по малко, около 7-8, в зависимост от това дали съм сам, или жена ми ми пищи на главата да не карам с повече от 130.
    За габаритите си е доста маневрена, през такива ситуации съм минавал в ежедневието, че сам съм се учудвал.
    Надявам се да съм ти помогнал с коментара. Ако се сетиш друго питай.
    Успех
    Колега зная че е относително , но колко ти излиза годишната поддръжка на твоята 159?И съответно колко километра минаваш годишно...Искам да си направя една доста груба сметка за поддръжката.....имайки впредвид , че максимум минавам по 60-70,ооо годишно. Средно по 50,000 да ги кажем.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  7. #22
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега за първата брера от Италия, тази с цена под 12к евро, еми тука има едно увъртане, пича ми писа че бил сега в испания, и че ако реша ще прати колата с доставчик, кораб, и щял съм да преведа нещо пари, и некви такива. При заявление бих дошъл лично да я видя и ако я харесам имаме сделка, се каза не не, по-добре да я пратя с куриер. Внимавай да не изгориш, око да види ръка да пипне!!!!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колега за първата брера от Италия, тази с цена под 12к евро, еми тука има едно увъртане, пича ми писа че бил сега в испания, и че ако реша ще прати колата с доставчик, кораб, и щял съм да преведа нещо пари, и некви такива. При заявление бих дошъл лично да я видя и ако я харесам имаме сделка, се каза не не, по-добре да я пратя с куриер. Внимавай да не изгориш, око да види ръка да пипне!!!!
    Точно и ясно казано.Колегата искаше и мен да убеди,че едва ли не ги дават тези Брери на цената за 147-ци.Във вид на скрап или чрез подобни "доставчици",теоретично някои би станал собственик на Брера за тънки пари.но на практика НЕ!

  9. #24

    Default

    Тази 1вата беше пример, повтарям не искам никой да убедя в нищо, когато тръгне да си купува Брера ще разбере.(аз изобщо не съм звънял на тая обява и написах че интериора не ме кефи иначе ако бях се обадил я някакъв бе започнал да ми разтяга локуми да му пратя парички пък той ще ми я доката направо щях да му затворя телефона)
    Масово има Брери по 15,000 Евро.
    Има и такива под 13,000 Е и аз излишно уточних , че ще се възползвам от "хубавата страна на кризата" .
    Никого не се опитвам да убеждавам, пуснах тази тема да чуя собственици на 159/Брера относно поддръжка чупливост разход и др. въпроси които няма кой да ми ги отговори.
    След 10 дни заминавам за Италия свел съм избора си до 5 коли, всичките под 13,000 Е , всичките от авто къщи а не от физически лица и всичките със сервизни документи /някъде дори гаранция + всичките има допълнително поръчвани екстри.
    Така че вместо да ме убеждавате, че немога да си купя Брера за такива пари, колеги пишете нещо градивно.
    Така или иначе няма да можете да ме убедите.А аз пък наистина не искам да Ви обеждавам в нищо.
    Както написах в един от по-горните постове, ходете и си купете за 18,000 ако искате Брера
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Точно и ясно казано.Колегата искаше и мен да убеди,че едва ли не ги дават тези Брери на цената за 147-ци.Във вид на скрап или чрез подобни "доставчици",теоретично някои би станал собственик на Брера за тънки пари.но на практика НЕ!
    Къде съм казал , че на парите на 147 ще си купиш Брера ве колега. Какви доставчици какви 5 лвва, побъркахте ли се, аз не познавам човек който да е пратил 25,000 лв. след 2 мин. разговор по телефона за нещо което не знае дали съществува.

    Кога съм говорил за доставчици?
    Кога съм искал да те убедя в нещо?

    Ако си виждал 25,000 лева и си ги изкарал , ще знаеш че само човек който си е загубил ума ще праща пари наляво и надясно за нещо което не е виждал - теоритично.
    А на практика за толкова пари има коли , и са цели, с документи , даже си имат и волан и копченца по него , така че с/у тези пари няма да я получиш под формата за скрап.
    Ако 13-14,000 евро са ситни пари за теб,извинявай !! Хахааха, честно заради такива хора като теб - "форумни герои" не пиша по форумите.
    Незнам що изобщо ми писа в темата.
    Да ми говориш за ситните ти пари.....казвам ти пак, не ми вярвай , че на тези пари има алфи в Италия.

    Имаше един такъв "джамбазин" като тебе който наскоро ме убеждаваше , че читава 5ица под 45,000 лв. няма, защото той продаваше една за толкова в нашето мобиле и искаше с печалбата да излезе от кризата и да си плати половината кредити.....
    Приложима е логиката и при 2ма Ви : "Гроздето на високо е най-кисело". да,ама не , колега.

    Колегата отгоре поне се опитва да помогне като предупреди за нереална обява...
    Last edited by Amorphis; 20-01-2010 at 17:26.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  11. #26

    Default

    Ужас, а да не говорим че в мобиле.бг има 2 брери, само бензин и има за 35,000 лв. от 2006 една.

    Еми това са си 17,950 Евро - това ли е нормална цена за тебе колега.

    По-големи заплати ли взимаме в България , че бензинова Брера да струва повече от дизелова в ЕУ.
    Няма вече акцизи, пише че е регистрирана - човека е дал 300ина лева в КАТ и вече е готова за каране по БГ.
    Сигурно виси 4-5 месеца вече, след 01.01. е с БГ номера.
    Ако съдиш по тези цени , наистина значи за 13,000 евро немога да си купя Брера.
    Все пак разликата между 13,000 и 18,000 евро наистина са си една 147 мултиджет.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis View Post
    Ужас, а да не говорим че в мобиле.бг има 2 брери, само бензин и има за 35,000 лв. от 2006 една.

    Еми това са си 17,950 Евро - това ли е нормална цена за тебе колега.

    По-големи заплати ли взимаме в България , че бензинова Брера да струва повече от дизелова в ЕУ.
    Няма вече акцизи, пише че е регистрирана - човека е дал 300ина лева в КАТ и вече е готова за каране по БГ.
    Сигурно виси 4-5 месеца вече, след 01.01. е с БГ номера.
    Ако съдиш по тези цени , наистина значи за 13,000 евро немога да си купя Брера.
    Все пак разликата между 13,000 и 18,000 евро наистина са си една 147 мултиджет.
    Ами като си толкова отворен,като на стар кенеф вратата,защо не влезеш в немското мобиле да потърсиш Брера 2.2 бензин с тези екстри,като навигация,кожен салон и ксенон,без да допълваме ел.седалки с памет,стъклен покрив и др. та да видиш колко е цената на същият модел.Май първата с такива екстри е една за скромните 23.449 ЕВРО,която наистина е по-нова,но и следващите от този модел са доста скъпи.И у нас дилърите на нови коли обявяват едни скромни цени за разни автомобили и като седнете да обсъждате сделка се започват едни добавки за допълнителни екстри та ум да ти зайде,защото ние искаме да има всички екстри,но няма как да стане за цената на базов "мъртвец". Разбираш добре за какво говоря. Провери и колко струват чисто нови алуминиеви джанти 18' с чисто нови гуми,след което калкулирай и самолетен билет до Германия,хотел,таксита,хапване като нормални хора,а не консерви,немски тр.номера,гориво и такси по път на връщане,та тогава да ти чуем мнението. Смяташ ли,че немците са по-глупави от нас, та както е видно да продават по-ефтино дизеловите модели и тези с по-висока мощност. Сигурно има защо!
    И друго младо момче,ще ти кажа че нито си ми на годините,нито на положението,нито на парите та да влизам в някакъв задочен спор с теб. Да не говоря за вноса и притежанието,особенно на италиянски автомобили и в частност на Алфа Ромео. Дразни ме факта,че един лаик в автомобилният бизнес,като теб иска да докаже че след като е видял 2-3 обяви в 80 милионна Германия и 60 милионна Италия,то това са най-меродавните оферти и тези у нас са надути,но поне пък са РЕАЛНИ.Иначе и преди написах,че ти желая наистина да си купиш това което търсиш. Успех!

  13. #28

    Default

    Колега прочетох твоята тема отначало до край и въпреки че не мога да ти помогна точно с опит на собственник на брера то мога да те поздравя само със смелоста въобще да мечтаеш да имаш някога БРЕРА.Повечето от нас само мечтаем...а ти имаш възможност за тази мечта.Знаеш ли че Джорджето Джуджаро взема наградата за дизайнер на СТОЛЕТИЕТО за прототипа-Алфа Брера.След много мъки и преговори и някоя друга година ,в Милано вземат решението да пуснат серийно този неземен автомобил.Даже бих казал че е хибрид или смесица от мотор-4.2 битурбо на мазерати+ 6 степенна скоростна кутия на ферари,врати отварящи се като на ламборгини и т. н. т. Разбира се така изглежда прототипа на световното изложение от което е и наградата за дизайнерство на Джуджаро.От тогава всеки нормален фен ма красивите коли МЕЧТАЕ не за друго а за тази Брера. Стъпи здраво на земята днес взимаш едно решение което има не просто развитие а цяла история. А и не е вярно че цената на тази кола ще падне по бързо от тази на БМВ.Все пак не става дума за 33-ка или 145 Да ме извинят колегите с такива коли моля.
    alfa romeo GTV-82

  14. #29
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Малко OFF ...

    Много ми е интересно колко човека ще си купят и регистрират сега Брера или друга акцизна Алфа

    Страшен спор за цени, екстри и т.н., а в същото време колите си остават там - някъде в mobile.de , autoscout.de и т.н. ...

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Малко OFF ...

    Много ми е интересно колко човека ще си купят и регистрират сега Брера или друга акцизна Алфа

    Страшен спор за цени, екстри и т.н., а в същото време колите си остават там - някъде в mobile.de , autoscout.de и т.н. ...
    Много точен въпрос. Е аз сигурно съм един от малкото хора,които в момента притежават(лично) Брера и още две акцизни Алфи и е ясна причината,защо споря за цени и екстри. Бих изпитал огрома наслада да виждам по нашите пътища повече Брери,159 и въобще Алфи,но се дразня когато се опитват да ги обезценяват и сравняват с други марки автомобили без реална оценка на дадени детайли.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •