Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67

Thread: Размисли относно Брера

  1. #31
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Всичко е много хубаво, да питам батките аз мога ли да дам мнение? Че имам само 3-4 алфи и само една акцизна ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #32

    Default

    Не исках да навлизаме в подробности но все пак.
    Нито зная на колко години си, нито колко пари имаш, очевидно това по някакъв начин има значение за спора.
    Аз съм на 23 години, опит в докарването на коли почти нямам, опита ми се изхожда от факта че баща ми е италианец и 1/4 от живота си съм прекарал в Италия.
    Не съм видял 2-3 обяви от мобиле или аутоскаут колега, информацията ми е повече от 1ва ръка.Моят братовчед вчера беше в един от най-големите автокъщи представителки на Алфа Ромео в Тоскана (Сесто Фиорентино, Флоренция) , помолен от мен той се поинтересува и има 3 върнати Алфи,на които не са могли да си плащат лизинга, с доста изгодни финансови условия.Цени няма да коментирам но 2 от тях са около 13,000 евро,дизелови, с екстри

    Защо трябва да навлизаме в ненужна реторика но ето : Alfa Romeo Brera 3.2 JTS V6 260CV Q4 SKY
    подгрев,сензор дъжд/светлини,парктроник,панорамен покрив,нави,кожа,18''. Q4 диф, телефон , темпомат
    1 година гаранция .....
    http://www.autoscout24.it/Details.as...519642&asrc=fa
    12/2006 - звънни им да ги питаш за колата, аз им звънях преди 2 седмици да ги питам дали имат дизелови такива, имали са една черна но я бяха продали преди броени дни.
    Хората имат много голяма автокъща и се славят с добри традиции....но нямаха дизел, а аз бенз неискам.
    И това за 13,700 евро.
    И въпреки това аз ще ходя да я покарам тази брера, защото ми казаха че очакват няколко 159 и евентуално 1-2 брери в времето до март.Аз патувам пред Гърция (ферибот от Игуменица до Бари) и ще минавам точно оттам и ще ходя да говоря с тях.
    Можеш да влезнеш в сайта им и да видиш какви коли предлагат,къде се намират и пр....за да няма после "ше ти вземат парите" или на скрап че ще ми я доставят.

    Неможах да не забележа че транзитите на тази Брера в мобиле.бг са от 6ти месец / 2009 година. Факт е че 7ми месец стои и се продава..Иначе на мен много ми харесва, като изкл. червената кожа и бензиновия двигател.Факт е и че преди 8 месеца тази кола е струвала различни пари, сега след минаването на 3 год. праг мисля че щом се занимаваш с коли знаеш,че цената вече пада още малко надолу.Това + факта че излизат новите 1750ТБИ двигатели от начална цена на малко под 30,000 евро,пак с есктри.

    ---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Всичко е много хубаво, да питам батките аз мога ли да дам мнение? Че имам само 3-4 алфи и само една акцизна ?
    Хехе, мнения добре дошли, невярвам да съм ти батко, аз нямам нито една акцизна алфа едно време щях да ти идвам в сервиза с една 156ца но я продадох преждевременно
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  3. #33
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis View Post
    Хехе, мнения добре дошли, невярвам да съм ти батко, аз нямам нито една акцизна алфа едно време щях да ти идвам в сервиза с една 156ца но я продадох преждевременно
    Теб не те и визирам ти се държиш нормално А иначе не виждам причина да не се намери брера ефтино при положение че колкото и да не ни се иска 159/брера се обезценяват светкавично особенно в сегашната криза
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #34

    Default

    Не само те се обезценяват, по мои наблюдения.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  5. #35
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Гледам сайта на автокъщата, доста сериозен е, цените са повече от добри, успех с покупката и да се похвалиш с некакви снимки !

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #36

    Default

    Цяла нощ мисля за тази 3.2 Брера, мисля че ще ми дойде малко нанагорно с разходите, в които ще ме вкара, но ще видим.
    Около 5-6 Брери има които ще гледам почти всичките са в Флоренция/Пиза/Римини... т.е. на 100 км. радиус от Флоренция.
    Иначе бензиновата много ме кефи, цвета е уникален, комбинацията 4х4+двигател+екстрите наистина са впечатляващи за тази цена.
    Last edited by Amorphis; 21-01-2010 at 11:29.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    101

    Default

    колата е уникална
    но с този твой километраж от над 50 000 на година, в доста разходи за гориво ще се вкараш

    ----------------------------
    FIAT Bravo във Facebook

  8. #38

    Default

    Бе тая година ще съм около 35,000....но разхода определено ще си ме бърка повече отколкото дизела....повече пари обаче, повече кеф Ше видим...чакай да покарам тази+ 2-3 дизелови...
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    само на мен ли ми се струва ненормално да продаваш кола за над 20 хил. лева и да е с избушен въздуховод?!? какво ли още друго има, което не е на снимките... италианците са мърлячи - личен опит!
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  10. #40
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Абе това да и е кусура! Ще се намери друг да се смени! Като се види на живо и ще се видят забележките, неможе да се говори пребързано каква е само заради, това, нищо не се знае, може да е чист късмет да е счупено това. Има си сервизи и други, ще я проверят колата и хоп!
    Last edited by rusiq86; 21-01-2010 at 14:55.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    именно, че щом "фацата" дори е с кусури...все пак не говорим за най-близкия ти приятел, който ти продава колата, а за търговци говорим, където презумцията е да вземат колкото могат повече

    "...не били компютри, ами били компоти..."
    Last edited by vassil.tzanev; 21-01-2010 at 15:55.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  12. #42

    Default

    като ще е 3.2, по добре да 2.4 и да ти я разхубавят, някои от ремаперите - разхода 2 пъти по нисък, пък върви почти по същия начин

    а вярвай ми на 5 цилиндровия дизелак звука му е просто убиец

  13. #43

    Default

    Всички говорите,а един не ми посочи в тези европейски сайтове една Брера с мотор 2.2 и посочените от мен екстри за такава цена от 13000 евро. Написал съм,че дизели и по-мощни бензинки може и да намериш,но не ме убеждавай че ЗДРАВА и ЧИТАВА Брера с ТОП ЕКСТРИ някой ще ти даде за тънки пари. Тази черната Брера в нашето мобиле,която визираш аз съм я внесъл от Германия преди 7 месеца,като чаках 2 месеца да излезе такава с всички екстри на по-нормални пари.Платих я кеш 15800 евро+разходи с докарването и регистрация.Е колко би трябвало да я обявя за продан,а да не говоря за тази сума колко Голфа и Пасати бих внесъл,ако гонех само материална печалба. Сърце трябва,момчета млади! Понеже вие твърдите че се обезценяват бързо,то дайте ми пример за такъв модел(2.2) с тези екстри,който да е много по-ефтин в момента. Аз лично нямам нужда от реклама в този форум и по тази причина нямам обявена една Алфа за продаване. Отдавна разбрах,както и други по сериозни колеги,че тук е място само за виртуални покупко-продажби на по-скъпи автомобили. И последно ще кажа,че преди офицялният дилър у нас на марката да обяви за продажба Брера, аз предложих в този форум(преди доста време) за продажба чисто нова Брера 3.2 Q4 с всички екстри които желая и с заводска гаранция на цената на 2.2 без същите екстри,но хората предпочетоха да чакат дори 2-3 месеца и да вземат по-слабата,без всички екстри но от представителството у нас. И тази 3.2 се наложи да я продам в Германия!!! Хора разни,разни идеали!
    Иначе Брерата,като модел си я бива. Харесвам и БМВ Е-60,особенно 535Д,но все пак са купе и лимузина. Трудно е за обективно сравнение и все пак за 23 годишен момък истината е Брера!!!

  14. #44

    Default

    нали се сещаш, че форума не е типичното място , в което хората, които могат да си позволят 90 бона за кола висят по цял ден

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    нали се сещаш, че форума не е типичното място , в което хората, които могат да си позволят 90 бона за кола висят по цял ден
    Точно по тази причина аз отдавна престанах да пускам обяви за по-скъпи коли и въобще за всякакви такива.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •