Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: Размисли относно Брера

  1. #1

    Default Размисли относно Брера

    Здравейте колеги,
    бях горд собственик на не една или 2 алфи , последната беше 156 през 2006 година, след което за известно време изоставих марката
    Знам, че много хора веднага ще се включат с излишен спам отностно марките , но реално се двоумя в следния избор.

    Alfa Romeo Brera 2.4 JTD - 200 к.с. 2007 год.
    и
    BMW E60 530d - 2005/6 год. - 218 к.с.

    Така зная че тези коли немогат да бъдат сравнявани по конвенционалните критерии, защото са коли от различни класове, но г/д по един клас съвпадат и това е ценовия , а при мен той има значение в момента, защото ще мога да отделя за кола не повече от 12,000 евро.
    Никога не съм се качвал в Брера,но съм виждал, планирам и скоро да покарам , затова моля за мнението на собственици тук във форума.
    Брерата като дизайн е нещо страшно, купе е, а аз точно това искам от една кола, патувам повечко и искам надеждна, динамична и кола около 200-240 к.с. и държа този път да е дизел, защото дизела рулзз Убедил съм се в неговите качества, да не говорим за цена/разход/вървеж.

    Моля собствениците да споделят как е откъм здравина,за обслужването четох в една тема, аз най-вероятно(99%) ще я взема от Италия все още в гаранция и ще я обслужвам или там или в Гърция, защото още от 156цата си ходя в Серес или Солун за обслужване.
    Наблюдения до 50,000 км. чупи ли се, паразитни шумове, проблеми с електрониката и пр.Ако някой е навъртял над 100,000 км. още по-добре , да сподели как се държи алфичката след 1вите 100,000.
    Наблюдения върху слаби места на колата,
    г/д разход на 100 км. и пр.
    Такава информация ще ми бъде много полезна , тъй като както вече написах никога не съм се качвал в Брера а от БМВта вече имам доста наблюдения особено от 5та серия и са добри коли , но са малко скучни, няма я агресивната нотка като в италианските, освен ако не е ///М5 но това е друга тема.
    Благодаря предварително на всички отзовали се
    Поз. Тони
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    според мен, в случая не е въпросът в Брерата като цяло колко се чупи и какви са и проблемите, а какви ще са на тази конкретно 2.4 от 2007 и ще струва до 12,000 евро... но може и моите наблюдения върху този пазар да са неактуални и цените да са паднали толкова
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Колега,а мислил ли си като вариант 166 2,4 JTD 20V след 2004г?Ако имам тези пари,бих помислил за този вариант.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4

    Default

    мисля, че за много километри петицата е твоя вариант, да брерата е страхотна като визия и върви, но незнам дали е много адекватна кола за дълги пътувания - най-малкото е по-тясна отзад и за багаж

    петицата предполгам ще е и автоматик, което си е плюс за въртене на много километри, пък е и по-комфортна като возия

    но ти сам отбеляза, че не могат да се сравняват

  5. #5

    Default

    Значи като адекватност цените са проверени,
    в Италия пътувам често по работа и след около 20 дни съм си набелязъл 4 обяви в региона , в който отивам и са до 12,000 Евро.Всеки който не вярва може да влезе в някоя търсачка за автомобили и да види.

    Говорих по телефона и 2 от автокъщите продават проверена втора употреба на Фиат С.П.А. и предлагат и безплатна 1 година удължена гаранция, защото са официални представители на марката.Брерите са съответно на 70,000 и на 109,000 км.

    Петицата е добър избор , но както казах е малко скучна, автоматика е предимство, но аз съм на 23 години, не съм женен и купенцето много добре отговаря на изискванията ми.Мястото за багаж е предостатъчно за мен и в 2те коли, повече от 2ма в моята кола рядко се возим.

    Искам с Ваша помощ да преценя предимствата и недостатъците на Брерата , за да бъда по-обективен в моя избор. Няма да си крива душата Алфата ми харесва повече, като обслужване не вярвам да има голяма разлика с БМВто.
    Интересува ме здравината на колата, екстрите и пр.
    Ако ще давам около 25,000 лв. искам изборът ми да е добър и да не се чудя след 1 година как да продам колата )))
    Затова и моля собствениците да кажат как са колите, имат ли проблеми с ДПФ-а, как е електрониката, имайки впредвид че със сигурност има няколко 159ки които вече са покарани 2-3 години и може би им изтича и гаранцията.Как се държи колата след навъртяни 100,000 км. как е разхода, има ли някакви фрапиращи ремонти и пр.

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    според мен, в случая не е въпросът в Брерата като цяло колко се чупи и какви са и проблемите, а какви ще са на тази конкретно 2.4 от 2007 и ще струва до 12,000 евро... но може и моите наблюдения върху този пазар да са неактуални и цените да са паднали толкова
    Колега заповядай с мен в Италия да видиш цените на колите. Тези цени са проверени по телефона и колите се продават в сериозни авто-къщи а не пиаци тип Дупница или Горубляне.
    В същия ред на мисли Е60 530д с тези екстри които ги гледам като бяха нови струваха 95-110,000 лв.
    Сега след 5 години по-късно цените почват от 11,000 Евро в Германия и това е проверено, защото онзи ден след падането на акцизите бях свидетел на регистрацията на една такава 218 к.с. която с докарването излезе 23,600 лв. + 182 лв. екотакса + номера + ГО си направи математиката колко струва едно БМВ , което ново е било 110,000 лв.

    ---------- Post added at 12:50 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM 20V DPF

    Prezzo al pubblico: ? 11.500,-
    Dati principali:
    Tipo di veicolo: auto usata
    Carrozzeria: Coupé
    Anno: 03/2007
    Chilometraggio: 59.700 km
    Carburante: Diesel
    Potenza: 147 kW (200 CV)
    Tipo di cambio: Manuale
    Colore esterno: Grigio
    Porte: 2


    Незнам как да дам линка, незнам дали ще работи, но в autoscout24.it това е първата която се показва, струва 11,500 Е , без да смятам махането на евентуалното ДДС защото ще е за износ. Продавача ми е пратил 30 снимки +сканирана сервизната книжка + гаранцията, колата е на 60,000 км. и по неговите думи е като нова , което се доказва и от снимките.
    Чиста сервизна история , сменяни само консумативи.
    Още близо 2 години гаранция.
    Аз съм намерил още 6 или 7 такива , защото цветовете на интериора не ми допадат на тази и няма Нави.
    Last edited by Amorphis; 11-01-2010 at 14:44.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  6. #6

    Default

    аз пък ти казвам като човек на 20 години , купето е готино и "ефективно" (не, не искам да кажа ефектно) но не е много практичен вариант ако пътъуваш често

    и все пак - откъм екстри, колата си е добре натоварена дори в базовите варианти - ако можеш да намериш и такава с босе си 6

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Колега няма такова нещо като износ в рамките на Евросъюза. ДДС-то си го дължиш или в Италия или в България, с разликата, че при жабарите беше с по-ниска ставка - 15% мисля, спрямо 20% в милата ни татковина. Щом си младеж на 23, взимай Брерата да си гъзарееш на воля, 5-ци има под път и над път, куцо и сакато ги кара, докато с Алфата всички ще те заглеждат Аз лично бих предпочел Брерата и заради предното задвижване, че колкото народ се е изтрепал с тия въртогъзи БМВ-та не е истина...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    според мен, в случая не е въпросът в Брерата като цяло колко се чупи и какви са и проблемите, а какви ще са на тази конкретно 2.4 от 2007 и ще струва до 12,000 евро... но може и моите наблюдения върху този пазар да са неактуални и цените да са паднали толкова
    Прав си Василе,защото много хора гледат елементарно на тези обяви,особенно в Аутоскаут или в немското Мобиле.Дори и снимките от посочената обява са съмнителни,защото е написано че салона е алкантара,но той е лицева кожа,както и не е споменато че колата е с навигация,а тя е скъпа екстра. И най-важното цената е БЕЗ ДДС,както и на следващата обява от Италия. Първата по-ефтина обява е тази от Германия за 13.999евро,но колата е 2006г с ПРОБЕГ-150000км. Това е нещо по-реално и нека колегата кликне върху изискването харесаната кола да е с ДОКАЗУЕМО ДДС,а след това да ни доказва кое колко струва. И най-важното е първо да се види на живо автомобила,да се покара и тогава да се дават мнения. На снимка няма лош автомобил и измамниците ги има,както у нас така и по Европа. Имам дълъг опит,особенно в Италия и Германия,та съм разбрал че много ефтин,с всички екстри,в перфектно състояние и много нов автомобил трудно се намира. Там ценят парата доста повече от нас и дори пазарлъците по нашемо(да се сваля от цената суми над 400евро) е трудно срещано явление.
    А на колегата пожелавам да успее в покупката на харесван от него автомобил!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Колега няма такова нещо като износ в рамките на Евросъюза. ДДС-то си го дължиш или в Италия или в България, с разликата, че при жабарите беше с по-ниска ставка - 15% мисля, спрямо 20% в милата ни татковина. Щом си младеж на 23, взимай Брерата да си гъзарееш на воля, 5-ци има под път и над път, куцо и сакато ги кара, докато с Алфата всички ще те заглеждат Аз лично бих предпочел Брерата и заради предното задвижване, че колкото народ се е изтрепал с тия въртогъзи БМВ-та не е истина...
    Незнам дали това което говориш го знаеш от личен опит или някъде си го чул от някой "разбирач" .
    ДДСто в Италия е различно за различните продукти - например за храната е 7 %.
    За автомобилите е 20 %.
    За да не съм голословен ако знаеш италиански влез и чети навсякъде,че за експорт в рамките на ЕС iva e deductibile , което значи - 20% от цената.
    Ето пример и от немското мобиле , там ДДСто е 19%.
    "
    Preis:
    13.990 EUR
    (MwSt. ausweisbar, 19%)
    Exportpreis:11.756
    "

    Има подробности в които не ми се навлиза и специфични неща , но аз лично съм вкарал няколко коли за мен и за 2ма мои прятели и са ми смъквали ДДСто от цената....и това след 01.01.2007 год.

    Това е малко в страни от темата, но като цяло си прав колега, че 5иците се карат много и все едно без пари ги раздават, като малко са хората които искат да са различни и карат Брери. И наистина аз по Е60 не бих се загледал, а по Брера ще се обръщам като обран евреин да я видя, огледам и прочие.
    Затова и се чудя освен че е красавица, дали е здрава и прочие и все още чакам включване от някой горд собственик да сподели.
    Иначе това за задното колега ) Въпроса е до вкус, на мен лично не ми пречи, в момента карам задно, но това не е критерий при избора ми на кола .. на който каквото му иска душата....
    Не забравяй че алфите също са били със задно предаване дълго време.

    ---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Прав си Василе,защото много хора гледат елементарно на тези обяви,особенно в Аутоскаут или в немското Мобиле.Дори и снимките от посочената обява са съмнителни,защото е написано че салона е алкантара,но той е лицева кожа,както и не е споменато че колата е с навигация,а тя е скъпа екстра. И най-важното цената е БЕЗ ДДС,както и на следващата обява от Италия. Първата по-ефтина обява е тази от Германия за 13.999евро,но колата е 2006г с ПРОБЕГ-150000км. Това е нещо по-реално и нека колегата кликне върху изискването харесаната кола да е с ДОКАЗУЕМО ДДС,а след това да ни доказва кое колко струва. И най-важното е първо да се види на живо автомобила,да се покара и тогава да се дават мнения. На снимка няма лош автомобил и измамниците ги има,както у нас така и по Европа. Имам дълъг опит,особенно в Италия и Германия,та съм разбрал че много ефтин,с всички екстри,в перфектно състояние и много нов автомобил трудно се намира. Там ценят парата доста повече от нас и дори пазарлъците по нашемо(да се сваля от цената суми над 400евро) е трудно срещано явление.
    А на колегата пожелавам да успее в покупката на харесван от него автомобил!
    Това с доказуемото ДДС не го разбрах , но пък това не е форум за счетоводители нали? Всеки има право да си гледа неговия ъгъл, аз няма да влизам в спор с никой относно ДДСта МДСта и прочие.
    Измамниците са повече у нас , отколкото в чужбина.
    Ако не вярваш на тази обява, това е твое право.Аз на бюрото си имам разпечатени точно 8 Брери до 12,000 Евро , които са само от авто къщи и само от Италия и съм седял на телефона по 10 мин. с всяка атокъща да набирам инфо!
    Къде коя обява от колко пари почва.....хммм, не ме интересува колега, защото аз моята информация съм си я набрал по телефона и скоро ще се уверя сам колко е счупена тази или онази Брера от 12,000 Евро.
    Не се изказвай неподготвен колега , дали гледам "елементарно" на тези обяви или не , когато се тръгне с 25,000 лв. + още няколко хиляди след това, незная кой ще тръгне лекомислено.Когато приготвиш толкова пари за автомобил, аз даже си правя сметка дали гумите са за смяна с нови или не защото това са ми 1500 лв. отгоре.Така че не само в чужбина ценят парите
    Така че моля Ви с тези изказвания какво искате да покажете?

    Пуснах си темичка , искам някой собственик на 159 или Брера да си напише болките и аз да си направя сметка.

    Вие почнахте да ме мислите , че гледам нереални обяви или че някой мошенник ще ми вземе парите или прочие.
    Който не (иска) да повярва че една Брера може да струва 12,000 Евро, ами....проблема си е негов, да ходи да си я купи за 18,000 Е....

    ---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    аз пък ти казвам като човек на 20 години , купето е готино и "ефективно" (не, не искам да кажа ефектно) но не е много практичен вариант ако пътъуваш често

    и все пак - откъм екстри, колата си е добре натоварена дори в базовите варианти - ако можеш да намериш и такава с босе си 6
    Колега а BOSE Sound System само с навигация ли върви или се среща и отделно? Какво точно е? 6 колони + буфер?
    Това ли е най-доброто озвучение монтирано в Брера.Наистина звука държа да ми е добър, ако е възможно.
    А относно НАВИ? Върши ли работа в БГ , има ли допълнителни карти и пр.Ако навито е БЛУ енд МЕ само тогава ли имам блутут връзка с ГСМ или?
    Ето тези неща много ме вълнуват да не направя грешка и после да ме е яд.

    Благодаря предварително за информацията.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis View Post
    Колега а BOSE Sound System само с навигация ли върви или се среща и отделно? Какво точно е? 6 колони + буфер?
    Това ли е най-доброто озвучение монтирано в Брера.Наистина звука държа да ми е добър, ако е възможно.
    А относно НАВИ? Върши ли работа в БГ , има ли допълнителни карти и пр.Ако навито е БЛУ енд МЕ само тогава ли имам блутут връзка с ГСМ или?
    Ето тези неща много ме вълнуват да не направя грешка и после да ме е яд.

    Благодаря предварително за информацията.
    bose-то върви и без навигация - мойта е без навигация примерно, на 159 са 8 спийкъра + активен субуфер , н брера незнам колко са точно, но не би трябвало да има разлика

    да, босе-то е най-доброто озвучение за тези коли, пък и за повечето марки.

    навито доколкото съм чувал е пълен т***к, за бг било много зле и не можеш да пускаш видео двд тв и т.н. - т.е. пълна загуба на пари, колкото да се гъзарееш, че имаш цветен екран на конзолата

    за блу-тута не мога да ти помогна, моята кола я няма тая екстра


    между другото - съвет от личен опит

    досега бях карал само коли със ЦД чейнджър , при това с такъв, който се зарежда през конзолата, а не в багажника и когато се качих на 159ката , която побира само 1 диск (освен ако не е с чйнджър в багажника) доста се подразних и до момента ме дразни да сменям дискове, та гледай да вземеш такава с чейнджър, много по-удобно е
    Last edited by Stoyan Georgiev; 11-01-2010 at 17:13.

  11. #11

    Default

    Хммм...
    А мп3 чете ли в такъв случай.Зная че е компромис с качеството но пък поне е удобно.
    Примерно в БМВтата има NAVI Business 16:9 (голямата навигация)които с едно пиратско дискче се прави и си имаш основните артерии в България и голяма част от София, след едни 40 лв. за отключване можеш да гледаш ТВ в движение и си чете МП3..
    Питам защото в такъв случай може да е и без НАВИ колата, а да си се вземе една после по-избор, сигурен съм че има такива които могат да влязат в конзолата и да си четат мп3 и да ти показват пътя.Сещам се за една Пайнери по 1200 лв. които ако отговарят размерите много добре може да се получи вместо навигация.
    А ако колата няма НАВИ, то на по-късен етап може ли да се постави такава, в смисъл има ли си оставено място и пр.

    П.С. 159 и Брера имат ли завиващи фарове...... сега се сещам а е доста удобна екстра.
    Last edited by Amorphis; 11-01-2010 at 17:42.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  12. #12

    Default

    Лично на мен ми е много интересно какво ще избереш, защото виждам как мозъка ти вика - баваарееецц..........а сърцето пищи........брееераааа
    Колкото и отговора да получиш, дори до последната екстра да изчислиш нещата, пак като минеш с бавареца покрай някоя брера ще се обръщаш и ще си викаш "Мамка му, трябваше да взема нея" )
    Успех.Съжалявам, че не мога да съм ти по-полезен.То и по форума май няма брери, така че.........
    Last edited by sen7; 11-01-2010 at 19:48.
    мене ме нема, в целата схема........

  13. #13

    Default

    "

    Има подробности в които не ми се навлиза и специфични неща , но аз лично съм вкарал няколко коли за мен и за 2ма мои прятели и са ми смъквали ДДСто от цената....и това след 01.01.2007 год.

    Ако са били колички "Бураго" може и да ги купите без начислено ДДС.Иначе истински автомобил,закупен особенно от представителство в ЕС и то за ФИЗИЧЕСКО лице от БГ е НЕВЪЗМОЖНО да стане. Виж с измами и други машинации е осъществимо,но и наказуемо.И примерите,които даваш се отнасят за граждани ИЗВЪН ЕС или ФИРМИ.
    И за повече информация едва ли има друг човек в БГ като мен, който е внесъл САМ(без съдружници,плащани на момента) от чужбина доста италиянски марки автомобили и най-вече Алфа-Ромео в това число Алфа 159 и Брера,но и малко БМВ Е-60,90 и др.И всичко това започна в далечната 1990г. и продължава до днес,което говори дали разбирам от автомобилната материя.


    Това с доказуемото ДДС не го разбрах , но пък това не е форум за счетоводители нали? Всеки има право да си гледа неговия ъгъл, аз няма да влизам в спор с никой относно ДДСта МДСта и прочие.
    Измамниците са повече у нас , отколкото в чужбина.
    Ако не вярваш на тази обява, това е твое право.Аз на бюрото си имам разпечатени точно 8 Брери до 12,000 Евро , които са само от авто къщи и само от Италия и съм седял на телефона по 10 мин. с всяка атокъща да набирам инфо!
    Къде коя обява от колко пари почва.....хммм, не ме интересува колега, защото аз моята информация съм си я набрал по телефона и скоро ще се уверя сам колко е счупена тази или онази Брера от 12,000 Евро.
    Не се изказвай неподготвен колега , дали гледам "елементарно" на тези обяви или не , когато се тръгне с 25,000 лв. + още няколко хиляди след това, незная кой ще тръгне лекомислено.Когато приготвиш толкова пари за автомобил, аз даже си правя сметка дали гумите са за смяна с нови или не защото това са ми 1500 лв. отгоре.Така че не само в чужбина ценят парите
    Така че моля Ви с тези изказвания какво искате да покажете?


    За доказуемото ДДС,то трябва само да кликнеш върху колонката(за посоченият Аутоскаут тя се намира под цената) дали колата е с платено ДДС или не.



    Вие почнахте да ме мислите , че гледам нереални обяви или че някой мошенник ще ми вземе парите или прочие.
    Който не (иска) да повярва че една Брера може да струва 12,000 Евро, ами....проблема си е негов


    Колега парите са твои и сам решаваш за какво да ги дадеш,но едно различно мнение няма да ти е в повече,особенно от човек с опит.Аз искренно ти желая да си купиш нещо добро и ако нещо ме дразни,то това са някои прибързани писания с които се заблуждават други наши колеги,както това с ДДС-то.Все пак на 12000 евро 20% ДДС хич не е малка разликата,която се калкулира в цената на даден автомобил.
    УСПЕХ!

  14. #14

    Default

    Съжалявам ако някой съм обидил или заблудил с нещо от това което съм написал, аз също пиша от опит.
    И като цяло колегата по-горе ме разгада.
    Умът пресметливо казва БМВ, а сърцето крещи Алфа.
    БМВто е по-практичната кола, много хора ще кажат че е по-здрава, по-бърза и по функционална, по-бавно и пада цената и е по "гъзарска".
    Но аз много мислех и преди изобщо да пусна тема във форума, но на 90% съм решил че ще е Алфа Ромео Брера.
    Няма да забравя когато за пръв път видях една мацка да излиза от Сити центъра с една червена Брера.Тогава пъреото нещо което си помислих е че по-красива кола не бях виждал. е преди да видя задницата де, отначало идва в повече, но след това се свиква и започваш да откриваш красотата и изчистената линия.
    Много добре зная и че ако е живот и здраве и си купя БМВ ще ме яд всеки път като видя 159 или Брера.
    Така че засега клоня определено към Алфа.
    Очаквам 1вата половина на февруари да пътувам и ще ходя да гледам и да правя тест-драйв и ако всичко е наред март да е вече при мен

    Все пак с риск да стана малко нахален все още чакам хора с 159 да споделят....
    А и някой знае ли колко точно е разхода на 2.4 200 к.с.
    Окачването как е , возията твърда ли е с фабричните 17ки?
    Има ли паразитни шумове в купето при 159.....табло,кори,пластмаси разни....
    По време на каране, блокажите често ли се намесват в карането......
    Като маневреност как е?

    ---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    "

    Колега парите са твои и сам решаваш за какво да ги дадеш,но едно различно мнение няма да ти е в повече,особенно от човек с опит.Аз искренно ти желая да си купиш нещо добро и ако нещо ме дразни,то това са някои прибързани писания с които се заблуждават други наши колеги,както това с ДДС-то.Все пак на 12000 евро 20% ДДС хич не е малка разликата,която се калкулира в цената на даден автомобил.
    УСПЕХ!
    Разбира се колега, благодаря ти за пожеланието и се извинявам ако някой се е подвел по горния ми пост.
    Но все пак в повечето обяви е написано дали ДДСто е вкл. в цената в обявата или е настрана.
    Виждал съм много обяви , в които си пише че ДДС не е вкл., както и много обяви с пазарния трик - по-високата цена и след това уточнението , че е с ДДС.

    Иначе за цената на Брерата: аз отначало съвсем случайно като ги видях в интернет се шокирах....
    Аз миналата година септември бях твърдо за ГТ 1.9 150 к.с. и следях пазара им, но само на тях. Един ден когато кликнах на Брера и им видях цените....ефекта беше уау...
    + факта че от 2010 имаше голям шанс да паднат акцизите = на сегашното ми състояние

    ---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

    Quote Originally Posted by sen7 View Post
    Лично на мен ми е много интересно какво ще избереш, защото виждам как мозъка ти вика - баваарееецц..........а сърцето пищи........брееераааа
    Колкото и отговора да получиш, дори до последната екстра да изчислиш нещата, пак като минеш с бавареца покрай някоя брера ще се обръщаш и ще си викаш "Мамка му, трябваше да взема нея" )
    Успех.Съжалявам, че не мога да съм ти по-полезен.То и по форума май няма брери, така че.........
    А от това по-точно описание на състоянието ми надали някой може да даде
    Ако(когато) си купя Брера, този път ще направя това което не направих 2006 година, а именно да стана член на клуба и да дойда на някое събиране, където колега лично ще се убедиш в избора ми
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  15. #15

    Default

    По полека готин.Едно по едно.Как се справяш с английския, че тук се съмнявам да получиш мнения от собственици на брера.........ако тези от на 159 те устройват.........
    А иначе гледам, че си карал Алфа преди, така че не очаквай от брера чудеса.

    Firstly the speaker set-up on the Brera is rubbish.

    Someone else will have to respond about the DERV.

    Typical Brera issues are:

    Rocking drivers seat
    Major front tyre wear
    Heavy Front disc wear
    Premature steering rack wear
    Jittery Car Alarm

    That's about it that's common to all models.

    Everything else in engine related. But nothing too common/serious.

    You definitely need to poke up the low end in the back.

    The 8 speaker set up in the 159 (1 woofer + 1 tweeter in each door) works fine.

    But in the Brera you've only a couple of woofers in the door 'pods',
    tweeters in the dash and the terrible 3" mids in the rear: It's rubbish.

    It either needs a sub in the boot or a couple of meety drivers in the parcel shelf.
    Last edited by sen7; 12-01-2010 at 00:22.
    мене ме нема, в целата схема........

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •