Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Питане за Blow off клапан и гърне

  1. #16
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    На голф,леон и т.н. е едно,при Алфите е съвсем друго.
    Пак ти казвам,не пиши празни приказки,монтирай си блоу офф-а на Алфата,запуши си ЕГР-а и после пиши какво е станало

    ---------- Post added at 14:42 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post


    ---------- Post added at 10:34 ---------- Previous post was at 10:27 ----------

    .....а принципа на работа му е при отнемане на газта този клапан се отваря и част от изгорелите газове влизат отново през всмукателната тръба за доработка,та когато обърнеш действието на този клапан и го оставиш от единия край отворен при връщане на газта останалия надув във смукателната тръба излиза в атмосферата и тъй като прави доволно налягане си киха перфектно.
    Пък тук си в най-голяма грешка.
    Я си закачи една диагностика и виж дали ЕГР-а ти е активен преди достигане на 88-89 градуса на ДВГ,пък ако искаш и през това време си помпи газта
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  2. #17
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Отделно EGR си работи според товара на двигателя. Може да си караш с 90 примерно и той пак да си отваря. Тогава? Ще съска постоянно ли? Нещо не ми звучи все пак.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #18
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Тези дни почивам и ще го направя на Алфетата и пак ще кача клип.Показах ви,че не съм голословен с ви го унагледих с два кадъра,не съм технически неграмотен ,само заради това,че не ми се описва от А до Я що е то EGR.За мен този клапан е излишен,и съм му намерил перфектно приложение вместо да стои затапен с пластини,откачен вакум и тнт.

    ---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Отделно EGR си работи според товара на двигателя. Може да си караш с 90 примерно и той пак да си отваря. Тогава? Ще съска постоянно ли? Нещо не ми звучи все пак.
    Затова е този микрек ще отвори само тогава когато върнеш педала на газта.

  4. #19
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Ааа, разбрах. Нещо не съм внимавал явно. Ще използваш механичната част на EGR-а, а електроклапана ще си стои. Ако правилно вече съм вдянал. Но при евро 3 мотори мисля няма да стане. Ако някой е с такъв.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #20
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Ааа, разбрах. Нещо не съм внимавал явно. Ще използваш механичната част на EGR-а, а електроклапана ще си стои. Ако правилно вече съм вдянал. Но при евро 3 мотори мисля няма да стане. Ако някой е с такъв.

  6. #21

    Default

    Колега, благодаря! Ще очакваме да видим как ще се получи на алфата ти
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  7. #22
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Почти съм готов.Казвам почти щото нещо ми се опъва EGR тъй като е монтиран на изпускателния колектор малко са спекани болтовете и не смея да ги напъна много та ще изчакам мой познат с добър инструмент да удари едно рамо евентуално ако се наложи разпробиване и правене на нова резба поради скъсване на болт.

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by sotko80 View Post
    Настана тишина що така.Този ефект ли търсеше колегата създал темата.
    Колега, винаги съм имал влечение към майните!Най хубавите ми години протекоха в тая култура.ТУ пловдив, както и университета, винаги бяха с едно рамо напред.Поне в щуротиите.Дадохте и много професори и скромни труженици
    Накратко: евала копелета!
    Задавайте въпроси, а няма кой да отгвовори!
    Няма страшно!
    ТУКА СМЕ БРЕ!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Ъп на темата

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    До като приказвате, как няма да стане, основен проблем в БГ, взехме, че го напряавихме на едно Фордче. За мене, поне на звук го докара, а според собственика има и ефект.
    Проблема , колеги е не как няма да стане, а какво да се направи, ако се бърка елетрониката
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Колеги малко да съживим тази тема. Искам да си сложа blow-off на Опела. Мотора е 2.2 дизел.
    Въпроса ми е някой може ли да ми каже дали мога да сложа клапан за бензинова кола. Знам че търся под вола теле, защото питам за Опел, ама за мен е по-важно да съм сигурен че хората са компетентни а в този форум съм се убедил че е така. Та колата е 2.2 дизел, а аз съм си харесал клапан за бензонов мотор. Става ли или да се откажа от тази идея? Ясно че самият клапан ще го монтирам на тръбата между турбото и колектора, но има една пишчица отгоре на клапана която се явява вакумния регулатор, на бензина се свързва към регулатора на горивото, чудя се като разклоня вакумното маркуче преди регулатора и фактически сложа още един прибор, дали това ще влияе на регулатора на горивото?
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    Колеги малко да съживим тази тема. Искам да си сложа blow-off на Опела. Мотора е 2.2 дизел.
    Въпроса ми е някой може ли да ми каже дали мога да сложа клапан за бензинова кола. Знам че търся под вола теле, защото питам за Опел, ама за мен е по-важно да съм сигурен че хората са компетентни а в този форум съм се убедил че е така. Та колата е 2.2 дизел, а аз съм си харесал клапан за бензонов мотор. Става ли или да се откажа от тази идея? Ясно че самият клапан ще го монтирам на тръбата между турбото и колектора, но има една пишчица отгоре на клапана която се явява вакумния регулатор, на бензина се свързва към регулатора на горивото, чудя се като разклоня вакумното маркуче преди регулатора и фактически сложа още един прибор, дали това ще влияе на регулатора на горивото?
    Не става човек не се мъчи...Реално погледнато тая геометрия на турбината е за това
    Но ако все пак искаш има едни такива джаджи които правят същия звук Ето в пловдив едно JTD - http://www.youtube.com/watch?v=ZiSgzJ2h4HU

    ПП: Пусни си клипа на 480p за най-добро качество на звука
    Last edited by Jivko7777; 20-12-2010 at 18:25.
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #28
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Не става човек не се мъчи...Реално погледнато тая геометрия на турбината е за това
    Но ако все пак искаш има едни такива джаджи които правят същия звук Ето в пловдив едно JTD - http://www.youtube.com/watch?v=ZiSgzJ2h4HU

    ПП: Пусни си клипа на 480p за най-добро качество на звука
    е точно този ефект търся. Само дето генерацията ще си остане фабричната, че не искам да ми е шумно. Какви са тия "джаджи", които казваш че биха ми свършили работа да се чува като змей
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  14. #29

    Default

    Колега пусни си права тръба и ще вземеш да го чуваш този звук, а колата ти няма да стане голяма шумотевица
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  15. #30
    Запален алфист VLaDky88's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Варна
    Posts
    244

    Question

    Здравейте колеги! Това ми е първият пост, регистрирах се скоро след като си купих алфа 145 1.9JTD 105HP.Та въпросът ми е има ли как да се сложи на това чудо blow-off клапан ? искам след пускане на педала на газта да чувам плющене. Също искам да запитам за чип, от каде как колко пари От варна съм колеги гледам темата е старичка дано някои се отзове.
    Last edited by VLaDky88; 02-02-2011 at 00:07.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •