Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Оплакване

  1. #16
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Абе винаги ще има по някой недоволен.....
    Аз досега съм нямал проблеми нито с Киро нито с Петко.
    Разберете,че те не са длъжни да ви вършат каквато и да е услуга.
    Още повече ,че постоянно са в движение и едва ли намират много време за странични дейности.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  2. #17
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Та Убавеца-Кирето е най-големия лъжец и вятърничев човек който съм виждал през живота си!!!
    .................................................. ............................
    Такива хора като Киро нямат място във форума, а и с тях трябва да се действа твърдо и безкомпромистно,защото вълка нрава си мени, но кизината никога!!!
    Следя темата още от преди да се раздели и доста се чудех дали да се обадя. Гледам вече има мнения и от хора незамесени в тоя конфликт, та едно ще кажа:
    Киро е пич. И точно от повече хора като него има нужда форума (по мое скромно мнение ). Ако не беше, щеше ли да стои до 11-12ч. вечерта да ми помага без да ме е чувал и виждал преди това. Ето, даже благодарствено писмо съм писал. http://clubalfaromeo.com/forum/showt...D2%C2%C5%CD%CE
    Само един телефон му звъннах и пристигнаха с Гиги и другите. Помагаха, за масло ходиха, за вода ходиха (беше издухана гарнитурата), даже накрая ме съпровождаха от стадион Васил Левски до Емил Марков да не закъсам хептен по пътя, докато се разбере дали мога да се прибирам на ход. Това е, Кирето е пич.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #18
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    ми то като гледам и аз да изразя мнението си ако може,значи кирето не е пич,а два пьти пич.много сьм им благодарен и задьлжен,знаят за какво става вьпрос с петко,не сьм имал никога рпоблем с тях,поздрави
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  4. #19
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Темата я следя още от началото и два пъти се намесвах в нея,но от процедурни условности пак се появяваше в пълния си блясък.Конфликта се заложи с изясняването на лични отношения,далеч от целите на раздела,а и на форума като цяло.Пропускам неграмотното писане и псувните по постовете.Отдавам го на възбудата на пишещите,но всяко нещо си има и граници!Личните взаимоотнощения не са обект на раздела.
    Или пишете по темата или
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #20
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Ами и аз да са оплача,от като го сложиха тоя чип, едвам я одьжам,двигатела иска да трагва без мен
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  6. #21
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    Ами и аз да са оплача,от като го сложиха тоя чип, едвам я одьжам,двигатела иска да трагва без мен

    И аз имах тоя проблем , много е кофти

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #22
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    Ами и аз да са оплача,от като го сложиха тоя чип, едвам я одьжам,двигатела иска да трагва без мен
    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    И аз имах тоя проблем , много е кофти
    A колко от вас момчета сa си замервали колите на динотетс за да разберете, кво аджеба получавате срещу парите си...?!
    Last edited by ЗМЕЯ!; 06-03-2010 at 00:29.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  8. #23
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    A колко от вас момчета сa си замервали колите на динотетс за да разберете, кво аджеба получавате срещу парите си...?!
    Интересно ми е ти дали си я мерил след чипа?

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  9. #24
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    И на мен това ми е интересно,че едни др.работи дочух
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  10. #25
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Интересно ми е ти дали си я мерил след чипа?
    Замервах я само с Джитек и заради неправилната калибровка ли може бии...времената ми хич не бяха обнадеждаващи...
    Скоро преди силовия ще се качвам на Дино за да видя що за "ЧЕП" е то чип Петковия...

    Quote Originally Posted by Gosheto30v6 View Post
    И на мен това ми е интересно,че едни др.работи дочух
    Ко има да казваш нещо, карай направо друже...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #26
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Аве змей , в целия форум само ти си крив и неразбран , от сумати време ти чета постовете , къде волно и неволно. Ама , голям мъж си виждам , вземи и си разреши споровете ама на лайв не във форума , то тук мога да кажа , че и аз съм най-правия , най-точния с най-бързата алфа и така нататак . ОЛИВАШ СЕ ВЕЧЕ.... от толкова хиляди потребители само ти

    Извинявам се за спама по темата .
    500 години турско робство май са били достатъчни, за да продължаваме да имаме робско самосъзнание дори над 130 години след това
    Предполагам знаеш защо Моисей е "въртял и разхождал" хората си в продължение на 40 год. около един залив? За да умре и последният с робско мислене!
    Ама ние вече сме 5-то поколение и още сме с покорно самосъзнание
    Какво лошо има човек да се похвали или оплаче от нещо?

    Не исках да пиша и аз, но твоето мнение и на колегата Gosheto30v6 ме накараха да се включа. Змея знае, че не съм интригант и дори не исках да пиша ... мое мнение, но сега ще се изкажа и аз.

    До скоро имах ремап на "Black Angels" на Алфа-та. Имам такъв и на другата ми кола - Пунто II JTD.
    Когато направих на ФИАТ-а, колата започна да върви много хубаво - динамиката се подобри, падна разходът и стана много приятна за каране.
    Когато купих Алфа-та, направих и на нея ремап. Не мога да си изкривя сърцето и да кажа, че не е започнала да върви повече от стандартните настройки, но това, което ме притесняваше бе, че пушеше повече и харчеше доста - около 10.5-11/100 в града. Отдавах го на това, че колата я кара предимно жена ми на кратки разстояния в града. На дълго ми даваше около 6.5-7/100 с нормално каране ... за Алфа 150 по магистралата и 110 извън нея.
    През последните 4-5 месеца се случи така, че аз поокопирах повече колата и видях, че разходът не пада, дори при моето каране стигна и до 12/100. Зареждам колата от места, които са така да се каже проверени. Ако лъжат в колонките, то поне е в границите на нормалното. Не го отдавам на това, защото зареждаме Пунто-то на същите места и там разходът е повече от нормален.
    Както и да ... след дълги умувания, които се появиха след като Змея ми кара колата и каза, че не върви като за 16v JTDm и има странно ускорение, което и аз бях забелязъл (до 2500 оборота вървеше мудно и след това изведнъж се изстрелваше - буквално казано, като след 4000 оборота спираше да набира добре и сякаш започваше да тъпче на едно място), но мислех, че всичко това е нормално, така да се каже.
    Реших да сложа друг ремап, за да видя дали проблемът с разхода и пушенето ще се реши и каква би била динамиката и поведението с друга програма. В крайна сметка почти се бях примирил, че карам дизел с разход на бензинова кола.
    Отидох и направих друг ремап, но при друга фирма. Не искам да споменавам коя в тази тема, защото не е коректно да правя реклама по този начин
    Какво беше след това ...
    Колата започна да работи много по-меко, дори сега на топъл мотор е трудно да се каже, че е дизел. Преди не го бях забелязвал, защото нямах база за сравнение.
    Пушенето почти изчезна, т.е. леко лъхва при рязко ускорение, но видимо само нощно време на фаровете на колите зад мен.
    Свали разхода до 9,2-9,4/100 градско (още не съм я изкарвал извън града, за да мога да кажа с точност), като този разход е предимно в студените дни след Нова година и градско на кратки разстояния. Скоро трябва да я зареждам и ще видя какъв ще е сега ... все пак последните 1-2 седмици са постопли.
    Сега колата е по-динамична от преди (т.е. със стария ремап), което се състои в липсата на ниска динамика до 2500 обор., няма го това рязко ускорение след определени обор. и набира до 5500 обор. без да се усеща загуба на мощност при ускорението. Сега започнах да усещам вибрации от кутията при ускорение, когато съм на висока предавка с ниски обороти и рязко подам газ. Колегите с дизел и ремап предполагам се сещат за какво говоря. Това усещане го имам на Пунто-то и се появи след ремапа. Колегите казаха, че е заради повишения въртящ момент и ме предупредиха да не я настъпвам рязко на ниски обороти, за да щадя кутията и съединителя.
    При Алфа-та го нямах това усещане с ремапа на "Black Angels".
    Това е ...

    Не искам да правя на никого анти реклама, а описвам моят личен опит
    Много хора говорят за това кое е по-добро, без да са пробвали другото, което не е много правилно. Сега имам база за сравнение и затова реших да пиша ... и бях малко провокиран от някои "сектантски" мнения.

    Както знаете, изборът и решението за това кой да ремонтира колата ви е на самите вас, а не на сервизите така, че всеки си решава сам какво да прави.

  12. #27

    Default

    Додо155,

    Леко си пропуснал да споменеш, че имаше проблеми с ЕГР клапана и колата ти беше изцяло задръстена и го чистихте!!!

    Но естествено, че ще пропуснеш тази малка истина за проблемите на колата ти.

    Я сподели каква нафта сипваш та и ние да си махаме ограничителите и да караме до 5500 оборота

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #28
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Додо155,

    Леко си пропуснал да споменеш, че имаше проблеми с ЕГР клапана и колата ти беше изцяло задръстена и го чистихте!!!

    Но естествено, че ще пропуснеш тази малка истина за проблемите на колата ти.

    Я сподели каква нафта сипваш та и ние да си махаме ограничителите и да караме до 5500 оборота
    Прав си!
    Забравил съм за ЕГР-а, тогава и автопилотът ми беше отказал, звънях на Кирето, за да ми направите диагностика, но така и не се стигна до там ...

    Та ... въпросният клапан или "екстра" се запуши лятото, някъде юли/август и го чистих при Бобо.
    Бая сажди имаше, което много ме учуди ... все пак колата беше на 49 000 км тогава Стори ми се странно, защото Пунто-то е на 210 000 км, а никога не се е налагала такава процедура.

    Петко,
    ти много добре знаеш за пушенето, защото кара колата пролетта и си спомняш как чадеше като локомотив по Цариградско, особено след 160 на пълна газ.

    Както и да е ...

    Нафта сипвам само на ЛукОйл и Петрол. Много рядко на Еко. На ОМВ съм им задраскал марката, а ШЕЛ съм слагал само в Солун. Ромпетрол не съм пробвал никога, а другите вече не ги коментирам ... не спирам дори за тоалетна

    Нафтата е хубава, защото колите палеха при -18 без проблем, дори не са "кълцали", "кихали" и т.н. Заработваха си хомогенно без пушеци и др. странични ефекти.
    На Пунто-то му сменях горивен на 15 000 км след като я купих, като при покупката не го направих, защото не намерих читав. Та при смяната беше доста чист, нямаше утайка или вода, което ме кара да смятам, че нафтата е ОК.

    п.с. Честно да ти кажа не съм забелязвал дали има и на колко е бил прекъсвачът, но сега спира на 5500 ... рядко я сръчквам до толкова, знаеш, че не съм голям Рацер, но влиза много бързо до там на ниските предавки, явно са къси ...

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Петко,
    ти много добре знаеш за пушенето, защото кара колата пролетта и си спомняш как чадеше като локомотив по Цариградско, особено след 160 на пълна газ.
    Аз много добре си спомнян и след като изчистихте ЕГР (демек отстранихте проблема на колата временно) като ходихме след караулката и направихме едно хубаво продухване, че спря да пуши колата.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #30
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Аз много добре си спомнян и след като изчистихте ЕГР (демек отстранихте проблема на колата временно) като ходихме след караулката и направихме едно хубаво продухване, че спря да пуши колата.
    Виж какво съм написал
    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Та ... въпросният клапан или "екстра" се запуши лятото, някъде юли/август и го чистих при Бобо.
    Бая сажди имаше, което много ме учуди ... все пак колата беше на 49 000 км тогава Стори ми се странно, защото Пунто-то е на 210 000 км, а никога не се е налагала такава процедура.
    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Петко,
    ти много добре знаеш за пушенето, защото кара колата пролетта и си спомняш как чадеше като локомотив по Цариградско, особено след 160 на пълна газ.
    По различно време станаха нещата.

    "Проблемът" не е решен само временно, а окончателно с почистване и раздвижване на клапана, защото след процедурата не съм забелязъл загуба на мощност и да ми е светвала грешка на чека.

    Иначе ето и мнението за ремапа:
    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    ... Имам такъв и на другата ми кола - Пунто II JTD.
    Когато направих на ФИАТ-а, колата започна да върви много хубаво - динамиката се подобри, падна разходът и стана много приятна за каране.
    Тук две мнения по въпроса няма!

    но ...
    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Когато купих Алфа-та, направих и на нея ремап. Не мога да си изкривя сърцето и да кажа, че не е започнала да върви повече от стандартните настройки, но това, което ме притесняваше бе, че пушеше повече и харчеше доста - около 10.5-11/100 в града. Отдавах го на това, че колата я кара предимно жена ми на кратки разстояния в града. На дълго ми даваше около 6.5-7/100 с нормално каране ... за Алфа 150 по магистралата и 110 извън нея.
    През последните 4-5 месеца се случи така, че аз поокопирах повече колата и видях, че разходът не пада, дори при моето каране стигна и до 12/100. Зареждам колата от места, които са така да се каже проверени. Ако лъжат в колонките, то поне е в границите на нормалното. Не го отдавам на това, защото зареждаме Пунто-то на същите места и там разходът е повече от нормален.
    Не искам да споря, да правя интриги и т.н., но исках да напиша моите впечатления като собственик и шофьор на кола, която е имала ремап на 2 различни фирми и мога да направя някаква разлика, дори да е субективна според другите.
    Това го реших защото много хора пишат неща неща, за които само са чували. Дори съм сигурен, че 1/2 от рацерите във форума нямат ремап, ама се включват неподготвени във всяка тема.

    Ти, Змея и други хора знаете много добре, че Кирето ме въртеше доста време по "един финансов въпрос", но не се включих никъде да пиша ... и повече от това няма да пиша ... каквото било - било!

    Не храня към никой лоши чувства!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •