Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: Новата придобивка 1.7 16В

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако махнеш десния фар,масления филтър и тръбата за наливане на маслото,изхвърча,като костилка от дупе!
    Ако не ги махнеш-дупе да ти е яко!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ако махнеш десния фар,масления филтър и тръбата за наливане на маслото,изхвърча,като костилка от дупе!
    Ако не ги махнеш-дупе да ти е яко!
    Мойто дупе е голямо и яко значи.Без да махам нито едно от твойте работи с два крика за 2 часа е вън,комплект със скоростите и то пиейки кафенце.

    Аз го правя по следния начин:
    Разкачам всичко отгоре-води,маркучета,колектори,радиатор и т.н.Сваляме долната греда,разкачаме полуоските,гърнетата вън,стаб.тампон.Вдига ме леко бохерчето с крик,откачаме тампона за ДВГто и го пускаме долу да легне на земята.Отвиваме тампона на скоростите откъм опашката.С 2та крика повдигаме купето и измъкваме отдолу боксера и сме готови.


    Винаги забравям маркуча на съединителя,не го забравяйте и вие.
    Може някой път и да си направим съзтезание за бързина,наградите ще бъдат работещи километражи...или квото предложите...
    Last edited by vikoalfa; 16-01-2010 at 13:18.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Май не ме разбрахте, но колегата мисля тази му е ЧЕТВЪРТА АЛФА, а може и повече да са.

    п.с. Аз имам само една, но вече близо 5 години сме заедно
    Алфата му е 5-тата, 2х 33 2х 145 и другата няма да я казвам нарочно (за разлика от другите не е боксер)

    Днеска свършихме много работа, разглобихме мотора на съставните му части.....мнооого мъка докато махнем шаибата на коляновия вал....мислехме че гаиката се развива по часовниковата стрелката и 3 часа сме я затягали ... важното е че накрая я махнахме... зор видяхме и с коляновия вал ама и тои се предаде най-накрая...в момента мотора е напълно разглобен - чака го почистване, най-вероятно боя на блока, шлаиф глави и вал, нови сигменти и тн....тук е момента да попитам с колко максимално може да се свали от главите преди да ударят клапаните, целта е сгъстяване малко ?


    Ето и малко снимки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00137.jpg   DSC00138.jpg   DSC00141.jpg   DSC00142.jpg  
    Last edited by Ma7e4k0; 16-01-2010 at 23:02.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Алфата му е 5-тата, 2х 33 2х 145 и другата няма да я казвам нарочно (за разлика от другите не е боксер)

    Днеска свършихме много работа, разглобихме мотора на съставните му части.....мнооого мъка докато махнем шаибата на коляновия вал....мислехме че гаиката се развива по часовниковата стрелката и 3 часа сме я затягали ... важното е че накрая я махнахме... зор видяхме и с коляновия вал ама и тои се предаде най-накрая...в момента мотора е напълно разглобен - чака го почистване, най-вероятно боя на блока, шлаиф глави и вал, нови сигменти и тн....тук е момента да попитам с колко максимално може да се свали от главите преди да ударят клапаните, целта е сгъстяване малко ?


    Ето и малко снимки

    Благодаря на колегата за оказаното съдеиствие, само малко поправка 2х33 3х 145

    ---------- Post added at 00:02 ---------- Previous post was at 00:00 ----------

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Мойто дупе е голямо и яко значи.Без да махам нито едно от твойте работи с два крика за 2 часа е вън,комплект със скоростите и то пиейки кафенце.

    Аз го правя по следния начин:
    Разкачам всичко отгоре-води,маркучета,колектори,радиатор и т.н.Сваляме долната греда,разкачаме полуоските,гърнетата вън,стаб.тампон.Вдига ме леко бохерчето с крик,откачаме тампона за ДВГто и го пускаме долу да легне на земята.Отвиваме тампона на скоростите откъм опашката.С 2та крика повдигаме купето и измъкваме отдолу боксера и сме готови.


    Винаги забравям маркуча на съединителя,не го забравяйте и вие.
    Може някой път и да си направим съзтезание за бързина,наградите ще бъдат работещи километражи...или квото предложите...

    аз забравих маркуча на сервото
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default а

    [QUOTE=vikoalfa;624950]Мойто дупе е голямо и яко значи.Без да махам нито едно от твойте работи с два крика за 2 часа е вън,комплект със скоростите и то пиейки кафенце.

    Аз го правя по следния начин:
    Разкачам всичко отгоре-води,маркучета,колектори,радиатор и т.н.Сваляме долната греда,разкачаме полуоските,гърнетата вън,стаб.тампон.Вдига ме леко бохерчето с крик,откачаме тампона за ДВГто и го пускаме долу да легне на земята.Отвиваме тампона на скоростите откъм опашката.С 2та крика повдигаме купето и измъкваме отдолу боксера и сме готови.
    Вико,системата ти е много добра и аз я използвам,но тука има много фактори.Повдигаи,канали и тн.
    Аз предлагам по-простия вариант,когато нямаш нищо такова освен една банда разбойници,които рабират толкова от мотори,колкото им е благоприличието.Готови са да вдигнат и колата на ръце,но виж какда извадят мотора-не могат.За това и писах.Значи махаш тръбата за наливане на масло,както и филтъра за масло и десния фар и след като разкачиш и тампона на опашката на кутията и развиеш болтовете на мотора-той е готов да го извадиш,без да пипаш друго по скоростната кутия.Лично аз си вадя после и кутията,щото :Така ми харесва!
    Ама ти знаеш защо
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Чакай,чакай,повтори по-разбираемо частта след отвиването на тампона на скоростите и не ми стана ясно защо махаме десния фар
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  7. #22

    Default

    колеги каква магия тряя да се направи за да се измъкнат колелата на разпределителните валове тези дет се въртят от ангренажа? и се отвиват супер трудно даже накрая измъкнах главите барабар с всичко ролки капаци колела.......
    дайте някакви идей с какво се даржи контра на колелото, по принцип знам че е спецялизиран инструмент но поради липса на такъв...... и другото как се вадят тези колела щот моите не искат да се извадят?
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Чакай,чакай,повтори по-разбираемо частта след отвиването на тампона на скоростите и не ми стана ясно защо махаме десния фар
    Защото мръсника пречи за малко,а и вероятността да го счупиме е голяма.
    Алфонсо,като няма друго,пъхаш малка щанга или голяма отверка в някоя от дупките на колелата и законтряш,където ти падне.Отвиваш болтоветеи колелата би трябвало да излезат на ръка.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    От вътрешния край на колелото има болт с глава 10 през колелото прекарваш глух ключ и застопоряваш развиваш гайката с деветнайсет обратно на часовниковата стрелка, като държиш здраво контрата с глухия със скоба за лагери вадиш колелото и при сабиране затягаш със седем килограма.

  10. #25

    Default

    аз гаиките съм ги отвил ама само от едната страна..... но колелата и без гайки нещат да излезнат може би ако ги напъна от долу със по здрава отверка или щанга ще излезнат....ще пробвам и ще пиша, нямам скоба за лагери......
    Last edited by alfonco147GTA; 17-01-2010 at 16:58.
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  11. #26
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by coca-cola View Post
    със скоба за лагери вадиш колелото :
    Чети по-внимателно! И внимавай за шпонката след като свалиш колелото, да няма после "ох"!

  12. #27

    Default

    колеги оказа се че и блока е пукнат!!!! но не от мен а от предишен маистор...
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  13. #28
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    само със скоба приятелю, ще прецакаш зъбите на колелото и след това ще имаш проблеми с ремъците

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by coca-cola View Post
    само със скоба приятелю, ще прецакаш зъбите на колелото и след това ще имаш проблеми с ремъците

    колега разбрах за скобата, аз не съм ги мъчил че днес нямах време.....само почнах да мия блока и видях колко грозно е пукнат, по принцип е работила така и се чудя дали да не го събера така.....
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  15. #30
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    колега разбрах за скобата, аз не съм ги мъчил че днес нямах време.....само почнах да мия блока и видях колко грозно е пукнат, по принцип е работила така и се чудя дали да не го събера така.....
    Къде е спукан? Пусни снимка. По принцип чугун може да се заварява. Нужен е свестен заварчик, електрод за чугун и електрожен на прав ток. Става и с обикновен електрожен и електрод, но само ако въпросният чугун се ползва за не повече от холна масаЗатова е важно къде е пукнатината...

    П.П: Чугуня може също да се лепи.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails CoolTbable.jpg  
    Last edited by mitaka_cs; 17-01-2010 at 22:52.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •