Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: По-лесният достъп на ГМО до пазара мина на първо четене

  1. #16
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Принципно си права, ама дали би рискувала детето ти да има 41 градуса температура и да не му дадеш нужните лекарста? Според мен ще тичаш до поликлиниката и ще купиш и най- скъпото лекарство ако е необходимо.
    Аз съм била дете също и от майка ми знам, че макар да съм вдигала температура и да се разболявала като всички деца, никога не са ми давани антибиотици например.Нито веднъж през живота ми не съм пила антибиотици и каквито и да било лекрства, пък ей го на жива съм.
    Е значи има начин да се живее и то некомпромисно и без лекарства, според мен важното е да се положат усилия в посока да не се стига до там да се вдигат 41 градуса температура, че да се търсят"най-скъпите лекарства"

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  2. #17
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    не знам защо намесвате лекарствата сред гмо
    и не знам защо лекарствата за настинка ги слагате в един кюп с всички останали

    повечето, които скачат разпалено едва ли са и прочели нещо различно от журналистическа статия по въпроса, от човек, който вероятно е чел още по-малко по въпроса

    не защитавам случилото се, но нещатата там са болезнено дълбоки
    но не защитавам в никакъв случай свободното форумно плямпане неподплътено с нищо

    и само 1 вметка: помните ли 80те години Сомалия и потресаващите снимки на умрели от глад деца и изобщо идеята на генното модифициране: по-висока продуктивност, растения издържащи на студ и суша и т.н. Това че няма тестове за по-късния ефект от ГМ, защото тези ефекти могат да се проявят във 2-3 поколение, е големият проблем. Защото ние не знаем дали са лоши, предполагаме че са лоши, защото някои от тях са, но не знаеме дали всъщност не са и безвредни.
    Като конструирането на лекарства, прави се с една цел, то я покрива, но заради лош опит после това лекарство се тества за негативни ефекти. Само че ГМО не се, не и за момента.
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  3. #18
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    И аз уж се мъча да избягвам хапчетата, но преди време ми се наложи една дребна операция и ейго на, щеш не щеш пиеш. Иначе ако не са пенсионерите аптеките да са фалирали. На баща ми му откриха диабед и кръвното му високо, ходим по лекари напред-назад, седя малко по болниците излезе и хоп на месец лекарствата му 150 лв. Дъртия притеснен клкото си щеш все едно ще мре и дава пари, мина година, чете малко книги почна да пази диети, вари чаичета, градината заприлича на билкарница и кръвното му се влезе в граници, захарта и тя. Та извода - хапчета само при крайна необходимост. Хпачетата ги намесваме защото се почва с химакили и се продължава с генетика. Е да ама в Сомалия нямат какво да ядат, а имат по 5-6 деца. Обработваеми площи 2%, естествен прираст 29 ‰, да се чудиш и маеш.
    Last edited by Derry; 15-01-2010 at 18:53.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    но проблема с недостига на храни е неизбежен и все по-разрастващ се. Аз за друга алтернатива не съм чул или чел, освен ако не оставим на естественият подбор и който оживее, оживее.
    Недостиг на храни може да се предизвика изключително лесно, от същите тия мърсоли, който имат сметка от цялата тая работа......последните домати дето ги ядох оня ден, имаха вкус на риба.......

    ---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    Нито веднъж през живота ми не съм пила антибиотици и каквито и да било лекрства, пък ей го на жива съм.
    Абсолютно - последния медикамент който съм поел беше в казармата, пих един течен аналгин, ама си бях разбил яко главата, и болките не се издържаха.....а и бях по прост от сега.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Quote Originally Posted by mim View Post
    н

    и само 1 вметка: помните ли 80те години Сомалия и потресаващите снимки на умрели от глад деца и изобщо идеята на генното модифициране: по-висока продуктивност, растения издържащи на студ и суша и т.н.
    Да,няма начин двигателна сила на всичко, да не е благородството.Просто няма начин.Те и военните конфликти са породени от хуманни цели

    На който му се чете : Ето
    статии и видето по темата

    jeffrey smith - seeds of deception

    бг сайт с инфо

    още един ...

    и ако това не стига,просто напишете в Гугъл GMO...
    п.п.
    Една от "най-благородните" компании е Монсанто.
    През 1989 година няколко десетки американци умират и няколко хиляди са осакатени заради консумация на генетично променена хранителна добавка, ел-триптофан (L-tryptophan).
    Ами Говеждия Соматотропен Хормон ?
    Ами Аспартама?
    Ами - Ейджънт Ориндж(съдържащ диоксин, най-смъртоносната отрова, известна днес) - препаратът за обезлесяване, растителната отрова,с която са пръскали във Виетнам(понеже употребата на бойни уотровни вещества е забранена....)Там сигурно още се раждат ужасно деформирани деца Колко са се умрели в адски мъки,не се знае...
    Всичко това са продукти на благородниците,които искат да се справят с недостига на храна
    Last edited by viki; 15-01-2010 at 21:57.
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  6. #21
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Е хайде, темата много се изкриви Байер са произвели супер обезболяващото средство с търговско име Хероин, Мицубиши са произвеждали изтребителя J2M2 с който са избити стотици хора, а пък ние сме произвели през 1941 г. цели две бройки леки бомбардировачи ДАР-10 с двигател Алфа Ромео 128 RC 21 с мощност 709 kw (950hp) и сме щели да хвърляме бомби и да избиваме също невинни хора...
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #22
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by viki View Post
    най-смъртоносната отрова, известна днес) - препаратът за обезлесяване, растителната отрова,с която са пръскали във Виетнам(понеже употребата на бойни уотровни вещества е забранена....)Там сигурно още се раждат ужасно деформирани деца Колко са се умрели в адски мъки,не се знае...
    Всичко това са продукти на благородниците,които искат да се справят с недостига на храна
    Ами да !
    А какво ще кажете за наличието на сода каустик(киселина със силно разяждащо действие) в солетите"Хрус Хрус", маскирана на етикета като "безобидното" Е524, а тези солети са консумирани най-вече от малки деца?
    Или пък за наличието на аспартам-изкуствен подсладител(известен в началото на 90-те години като Nutra Sweet),който се съдържа в почти всички безалкохолни напитки и не само.
    А аспартама е химикал от който дори съвсем малки количества имат доказано канцерогенно действие.А като моментна реакция на организма от съдържащите се в него токсични киселини се наблюдават замаяност, главоболия, пристъпи, подобни на епилептични и менструални проблеми след употребата на този химикал.А всичките тези симптоми много често за знак за настъпили мозъчни увреждания(особено при хора, коитто често пият Кока Кола лайт и други подобни напитки, с изкуствен подсладител).
    Аспартамът съдържа метанол, който се освобождава в дебелите черва, където се преобразува във формалдехид /преминава и през кожата/, доказан канцероген. Хроничното излагане на много ниски дози от формалдехид се свързва с повреди в имунната и нервната системи, както и главоболия, общо влошаване на здравето, перманенти имунни увреждания и поредица от други сериозни здравни проблеми.""Аспартамът е съставен от: фениланин (около 50% от него), аспергинова киселина (40%) и метанол (10%).
    Смятан е от много учени за химична отрова и изобщо за най-опасната добавка към храните. Той е отговорен за 75% от страничните реакции, предизвикани от хранителните добавки.Има редица заболявания, които могат да се усложнят или да бъдат отключени от консумацията на храни или медикаменти, съдържащи аспартам: мултиплена склероза, епилепсия, мозъчни тумори, синдром на хроничната умора, болест на Паркинсон, диабет, болест на Алцхаймер, синдром на дефицит на вниманието, аутизъм.Аспартам по настоящем се добавя в повече от 6000 хранителни продукта и напитки и се продава в почти 100 страни .
    Last edited by milenamr; 16-01-2010 at 02:13.

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  8. #23
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Не знам колко процента от нещата, които ядем са генно модифицирани, но голям процент от тях са модифицирани чрез селекция, изкуствени смесвания и т.н. Те броят ли се за генно модифицирани? Има ли разлика между това да модифицираш нещо по стария начин за няколко години или директно да го модифицираш?

    П.П. Sicko съм го гледал, но не помня какво има за ГМО там?
    Това е разликата, селекцията е едно, там просто се гони резултат чрез кръстосване, подбиране и т.н.
    А генната модификация цели промяна, като това става на база промяна в генната сруктура-идеята, че не знаем това до какво може да доведе след време
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #24
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Аспартама като е толкова опасен защо се слага на толкова много храни и напитки?

    Четох от по-горе посочените статий и почвам да се чудя как ще стане номера на практическо ниво. За пример взимам царевицата защото е доста писано за нея пък и имам наблюдения. Хибридната царевица издържа на суша и е устойчива на хербициди тоест пръскаш за да няма трева и царевицата не умира заедно с плевелите, а само се забавя растежа си за 10-14 дни. Ако сложим обикновенна царевица тя трябва да се полива, а това няма как да стане защото всички инсталаций останали от комунизма са унищожени, за нови трябват милиони, а няма откаде. Второ трябва да се спре да се пръска с хербициди, значи ще тревяса всичко и навсякаде и идва стария метод да се работи с мотиката, никой вече няма да си мръдне пръста да хване мотика и да влезе в един ред царевица дълъг 800 метра и темперетура 30+ градуса, незнам работници от каде ще се търсят ще трябва голямо киличество работна ръка, а всички драснаха в града, хората на трактор без климатик се мусят ако трябва да се качат. Ами пестицидите? Насекомите постояно се променят и отровите за тях също, когато спре да се пръска за отрицателно време ще опасат всичко. Един замеделец ако реши да е екологичен той и смейството му ще могат да отглеждат стотина декара земя и това е напълно недостаътчно да се издържа, отделно живота му ще се съкрати наполовина, от работата на нивата.
    Last edited by Derry; 16-01-2010 at 12:00.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  10. #25
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Аспартама като е толкова опасен защо се слага на толкова много храни и напитки?
    Отговора на въпроса ти е от ясен по ясен :
    Quote Originally Posted by viki View Post
    Колкото повече задълбавам темата (и други свързани с нея),толкова повече се убеждавам в доста нелицеприятни неща.Всичките ми мисли клонят към това,че на правителствата и на мултикомпаниите(не знам защо използвам две думи,като са едно цяло) не им трябва друго освен полу-здрави,наркоманизирани консуматори и гласоподаватели
    п.п.
    Или мислиш, че на някой му пука за здравето ти ?

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  11. #26
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    ...Или пък за наличието на аспартам-изкуствен подсладител(известен в началото на 90-те години като Nutra Sweet),който се съдържа в почти всички безалкохолни напитки и не само...
    хммм, това го пише в половината сайтове в интернет, но ако се поразтърсим по-подробно, установяваме, че дяволът съвсем не е толкова черен, колкото се опитват да го изкарат... Казано по друг начин, все още не е доказано напълно, негативното влияние на аспартама, защото учените не са единодушни по въпроса:
    http://www.bb-team.org/articles/1398/
    http://www.bb-team.org/articles/1401

    Относно ГМО, склонен съм да се съглася с mim - все още никой не знае как ще се отрази всичко това. Тук също няма еднозначно мнение. Да вярно, че има модификация, в частност отрова за плевели, нова днк и т.н., но как въздества тя на организма, все още никой не може да каже. Защото не е задължително "отровата" за един организъм, да е непременно "отрова" и за друг.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  12. #27
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    ... Защото не е задължително "отровата" за един организъм, да е непременно "отрова" и за друг.
    Споделям от лични наблюдения, на село за работа с хербициди и пестициди се ползват пияници или някой, как да се изразя, по-простичък. Цапат се, дишат го, от време на време не се мият и така се хранят, още нямаме отровен до положение да умре, но с течение на времето /3-4 години/ им се развалят зъбите, вие им се свят. Ако отидат на лекар предполагам, много неща ще изкочат, но няма да е ясно дали е от отровите или алкохола.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  13. #28
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    х. Казано по друг начин, все още не е доказано напълно, негативното влияние на аспартама, защото учените не са единодушни по въпроса:
    http://www.bb-team.org/articles/1398/
    http://www.bb-team.org/articles/1401

    Относно ГМО, склонен съм да се съглася с mim - все още никой не знае как ще се отрази всичко това. Тук също няма еднозначно мнение. Да вярно, че има модификация, в частност отрова за плевели, нова днк и т.н., но как въздества тя на организма, все още никой не може да каже. Защото не е задължително "отровата" за един организъм, да е непременно "отрова" и за друг.
    Статиите са писани от човек ,от екипа на бб тийм,когото уважавам безкрайно много
    За мен това,че не е доказано безвредно е достатъчно
    Понякога се чудя,защо хората винаги тръгват да избират между доброто и лошото, като просто винаги могат да взимат само доброто и без да правят избор
    Когато някой тръгва да си купува кола, се започва едно бясно проучване,ум да ти зайде Кое дефектира ,ама кое къде е произведено ,ама с какво масло е карано и т.н Когато,обаче става дума за това,какво ядем(когато става дума за собственото ни здраве) -пълно безхаберие и незаинтересованост изобщо

    Помисли само каква огромна пазарна ниша заема "лайт " индустрията.Лоу фат (или лоу карбс -както е сега мУдерно),продукти без захар и прочие,това са все неща,които носят неимоверни печалби.Използват аспартам-защото е евтин .От захарта е по сладък около 200 пъти...

    Молекулата на аспартам е изградена от три химикала:
    Аспартамова киселина (Aspartic acid) – 40% съдържание в аспартама.
    Прекомерната употреба на тази аминокиселина може да повиши нивата на аспартат, който от своя страна да влезе в мозъка и бавно да разруши невроните. До 75% от тези неврони могат да бъдат разрушени преди да бъдат забелязани каквито и да било симптоми. При определени индивиди рискът е по-голям, поради участъци от мозъка, които не са напълно защитени по естествен път (например по време на детството или дребно мозъчно увреждане получено поради други обстоятелства).

    Фенилаланин (Phenylalanine) – 50% съдържание в аспартама.

    Това е амино киселина, която се намира в естествено състояние в мозъка. Някои хора с генетични увреждания (PKU) не могат да преработят тази аминокиселина и по-високи нива в кръвта са смъртоносни. Доказано е, че поглъщането на аспартам може да доведе до изключително високи нива на фениланин дори у хора, които не страдат от (PKU). Това е изключително опасно за деца и зародиши.

    Метанол (Methanol) – 10% съдържание в аспартама.

    Това е смътроносна отрова, която е причинила смъртта на не един алкохолик. Метанолът постепенно се отделя в малкото черво, когато аспартамът се срещне с ензима химотрипсин. Абсорбцията се повишава, когато аспартама се нагрее до температура над 30°С и тялото разгражда метанола на мравчена киселина и формалдехид. По време на операция “Пустинна буря” американските войници са третирани с огромни количества напитки подсладени с аспартам, които преди това са били загрявани неволно под слънцето. Същите тези войници в момента страдат от болест подобна на отравяне с формалдехид.
    повече тук

    п.п.
    Значи да се радвам на
    ГМО (след като не е доказано колко са вредни) все пак ние сме част от експеримента
    Все пак са доказано безвредни,от същите тези,които ги произвеждат

    много информация +линкове

    Разбира се,уважавам мнението на всеки
    Имам информация,споделям я -изводите оставям на вас

    Миленка ,
    аз често злуопутребавам с Кола Лайт
    Quote Originally Posted by milenamr
    А всичките тези симптоми много често за знак за настъпили мозъчни увреждания(особено при хора, коитто често пият Кока Кола лайт и други подобни напитки, с изкуствен подсладител).

    нЕкои мои писаници ,ако не са ви ясни-това е обяснението
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  14. #29
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by viki View Post
    ...Понякога се чудя,защо хората винаги тръгват да избират между доброто и лошото, като просто винаги могат да взимат само доброто и без да правят избор...
    Съгласен съм с тебе, Вики. Проблемът в случая е, че няма категорично мнение дали това е лошо или добро. Човекът сам трябва да реши това, осланяйки се на собствената си преценка. А доколко тя е правилна или не, това вече е друга бира...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  15. #30

    Default

    В много малки количества не бил опасен......що не фанат да се гръмнат......трудно може да се докаже колко е опасен в различнит количества за различни по здраве хора, всеки си мисле че видите ли щото е малко и няма проблеми.....малко метанол, малко алдехидче тук, и прочее там, и ето ти нещо дето не ти оставя конкретни симптоми, но ти руши бавно но сигурно имунната система, а тя е тази дето спасява секи от нас от настинка, коклюш, грип, жълтеница, и всичко което ни кара да сме клиенти на четвъртата по сила индустрия в света - фармацефтичната - а това точно е целта - никой няма файда от аспартама да измират хора, най - приятно е те да са с разклатено здраве, а защо не и психика.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •