Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: По-лесният достъп на ГМО до пазара мина на първо четене

  1. #46

    Default

    добре дошли в бъдещето

    където храната е изчислена

    животът ви сметнат

    а земята изцедена

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    такава ябълка в този вид не може да съществува без повреме на вегитацията и да са направени поне 10-15 пръскания с най-различни пестициди кой от кой по вредни и опасни за здравето,индуциращи най различни мутации в човешкия и в растителния организъм . Биологичните ябълки отгледани в естествена среда обикновенно са дребни грозни и с червеи и на петна ..
    Но са вкусни и полезни.......когато са пръскани с всякакви лайна, могат да се измият, може да им се обели кората, в която се събират отровите най вече, и можеш да ядеш нещо качествено......а иначе ония гадни генни боклуци, не са пръскани, щото те са си модифицирани да отделят пестициди от само себе си.....и освен в кората си, имат лайна навсякъде......
    Но това е само по малкото зло - по голямото зло е че растенията се размножават с секс, наречен опрашване........прашец от цвета, попада на едно място, и се пръква ябълка......известно е че над 95% от опрашването се извършва от насекоми, от който над 70% са пчелите. Неслучайно през комунизма държавата даваше 6 кинта на кошер на челарите да си карат челите(не търтейте) по слънчогледите и прочее......и не случайно това в белите държави още го правят.....какво се случва - растението е кодирано да отделя пестицид, който естествено се отделя и в прашеца, и нектара на цвета, и челата съответно ги консумира.....и не само тя......през 2007 в САЩ челарите се фанаха за главите, щото масово цели пчелини от по 1000-2000 кошера безпричинно измряха, и това беше определено като Colony collapse disorder (CCD), и въпреки че много институции там се заеха с проблема, никой не каза от какво се причинява......следващата година това се прояви пак освен в САЩ, после в Мексико, и отделни райони на Европа......може би е нужна много логика а??????
    Може би трябва да кажем какво е казал Айнщайн, какво ще стане ако само един вид като пчелите изчезне.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #48
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Но са вкусни и полезни.......когато са пръскани с всякакви лайна, могат да се измият, може да им се обели кората, в която се събират отровите най вече, и можеш да ядеш нещо качествено......а иначе ония гадни генни боклуци, не са пръскани, щото те са си модифицирани да отделят пестициди от само себе си.....и освен в кората си, имат лайна навсякъде......
    Но това е само по малкото зло - по голямото зло е че растенията се размножават с секс, наречен опрашване........прашец от цвета, попада на едно място, и се пръква ябълка......известно е че над 95% от опрашването се извършва от насекоми, от който над 70% са пчелите. Неслучайно през комунизма държавата даваше 6 кинта на кошер на челарите да си карат челите(не търтейте) по слънчогледите и прочее......и не случайно това в белите държави още го правят.....какво се случва - растението е кодирано да отделя пестицид, който естествено се отделя и в прашеца, и нектара на цвета, и челата съответно ги консумира.....и не само тя......през 2007 в САЩ челарите се фанаха за главите, щото масово цели пчелини от по 1000-2000 кошера безпричинно измряха, и това беше определено като Colony collapse disorder (CCD), и въпреки че много институции там се заеха с проблема, никой не каза от какво се причинява......следващата година това се прояви пак освен в САЩ, после в Мексико, и отделни райони на Европа......може би е нужна много логика а??????
    Може би трябва да кажем какво е казал Айнщайн, какво ще стане ако само един вид като пчелите изчезне.......
    Приятелю виждам че познанията ти в областа на земеделието и генетиката не са силната ти страна ще ти кажа че като обелиш кората нищо не премахваш тъй като повечето препарати които се използват в днешно време са системни тоест проникват по ксилема и флоема(проводящата система) и се предвижват акропетално и базипетално (нагоре и надолу) до всяка точка на растението дори се разпространяват и в новия прираст изникващ няколко дни след третирането.И ако дозите не се спазват съвсем точно а също и карантинните периоди, а това в повечето случаи не се прави са точно толкова вредни колкото и полезни .
    Относно вкусовите качества, кой е казъл че ГМО обезателно трябва да са безвкусни ,нещо повече кой казъл че трябва да се ядат прекалено едностранчиво гледаш на нещата .Например от ГМО царевица може д а се прави биодизел ,етанол,метан, а от ГМО картофи еко тапетно лепило или нишесте ,което пък от своя страна се използва за производство на био разградими торбички, които да заместят сегашните найлонови , които са си екологична катастрофа .
    За пчелите мога да кажа че няма никакви доказателства в полза на твърдението ти че може да има връзка с ГМО и че още не е съвсем изяснено кое точно е причината за внезапната смърт на пчелните семейства ( Colony collapse disorder)но най често това се дължи на комбинация от фактори -пестициди ,паразити ,лошо хранене и патогени .В подкрепа на последното говори и наличието на определен вирус ''IAPV'' (Israeli acute paralysis virus) който е динствен е бил открит в над 90 процента от кошерите с CCD и в нито един от незасегнатите кошери въпросния вирус се пренася от пчелния паразит varroa mite дребен червен кърлеж който е видим дори с просто око .
    Казвам всичко това в подкрепа на твърдението си колко е важно нещата с Генно модифицираните организми да са строго регламентирани законово за какво и при какви обстоятелства да са разрешени и в кои случаи забранени и нарушенията криминализирани .Не съм превърженик на сляпото въвеждане на ГМО но не съм и превърженик на сляпото отрицание .
    Last edited by dimo; 16-02-2010 at 01:16. Reason: допълнение
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Приятелю виждам че познанията ти в областа на земеделието и генетиката не са силната ти страна=====
    Относно вкусовите качества, кой е казъл че ГМО обезателно трябва да са безвкусни
    =========
    нещо повече кой казъл че трябва да се ядат прекалено едностранчиво гледаш на нещата .Например от ГМО царевица може д а се прави биодизел ,етанол,метан, а от ГМО картофи еко тапетно лепило или нишесте ,което пък от своя страна се използва за производство на био разградими торбички, които да заместят сегашните найлонови , които са си екологична катастрофа .
    ==========
    За пчелите мога да кажа че няма никакви доказателства в полза на твърдението ти че може да има връзка с ГМО и че още не е съвсем изяснено кое точно е причината за внезапната смърт на пчелните семейства ( Colony collapse disorder)но най често това се дължи на комбинация от фактори -пестициди ,паразити ,лошо хранене и патогени .В подкрепа на последното говори и наличието на определен вирус ''IAPV'' (Israeli acute paralysis virus) който е динствен е бил открит в над 90 процента от кошерите с CCD и в нито един от незасегнатите кошери въпросния вирус се пренася от пчелния паразит varroa mite дребен червен кърлеж който е видим дори с просто око .
    Казвам всичко това в подкрепа на твърдението си колко е важно нещата с Генно модифицираните организми да са строго регламентирани законово за какво и при какви обстоятелства да са разрешени и в кои случаи забранени и нарушенията криминализирани .Не съм превърженик на сляпото въвеждане на ГМО но не съм и превърженик на сляпото отрицание.
    Колега не е нужно да имам магистратура по генетика и втора по земеделие и култури(така както и ти нямаш), за да имам някаква обща култура.....
    Кой бил казал че трябвало да са безвкусни - ми никой, но е факт че са такива - имам малко рода в ЮесЕй и тя редовно снася инфо че 90% от това което расте там, и тука, няма нищо общо, и вкуса е като талаш......не си ли ял зимъска доматки дето да лъхат на рибка.....
    От Гмо царевица и прочее картофи можело да се прави какво ли не - че от обикновенните не може ли? Или качеството е по ниско?
    Нямало доказателства че ККД бил свързан с ГМО.....естествено официални никъде няма, няма и доказателства че американците сами си събориха двете кули, но се направиха маса филми, маса експерти изказаха мнение че не съществува дори и минимална вероятност тия сгради да паднат от 2 самолета, но офиц. доказателства няма......предполагам не очакваш точно в САЩ да извадят доказателства че нещата са свързани.....акара който се опитваш да цитираш е изключително слаб довод, вароатозата съществува от десетки години, и въпреки че в САЩ не е изследвано, испанците изследваха измрели техни кошери и акарите вътре са били в рамките на напълно нормалното.....Това че бил открит във 90% от кошерите не е абсолютно никакво доказателство, в БГ мога с чиста съвест да ти заявя че няма кошер в който да няма вароатоза.......все пак пропагандата в САЩ е първа класа, и какво са открили официалните им източници, абсолютно никога не огтоваря на истината......ГМО-тата са пряка намеса в работата на природата, и рано или късно това се наказва жестоко, щото в природата винаги има равновесие, и когато то се наруши, не сме ние тия дето ще го възстановим, а ще си го направи тя самата.....за наша сметка......като ние ще сме потърпевшите......
    ПиЕс - колега, не ти ли прави впечатлиние че когато настъпи тоя ККД в сащ, и въпроса беше отдесен специално към тъпия им конгрес, който нареди маса проверки и експертизи на всякакви нива, и всичко това продължи повече от 9 месеца, и накрая нищо......техниката и науката е толкова напред, учените вече от пръдня боя знаят как да направят, а пионерите в областа не могат да изследват 2-3 кила пчели събрани от сите крайща на щатите, и да не разберат каква е причината......ми не е нужно човек да знае какво значи конспирация за да прозре че нещо се крие......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 16-02-2010 at 11:25.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #50
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Колега не е нужно да имам магистратура по генетика и втора по земеделие и култури(така както и ти нямаш), за да имам някаква обща култура.....
    Кой бил казал че трябвало да са безвкусни - ми никой, но е факт че са такива - имам малко рода в ЮесЕй и тя редовно снася инфо че 90% от това което расте там, и тука, няма нищо общо, и вкуса е като талаш......не си ли ял зимъска доматки дето да лъхат на рибка.....
    От Гмо царевица и прочее картофи можело да се прави какво ли не - че от обикновенните не може ли? Или качеството е по ниско?
    Нямало доказателства че ККД бил свързан с ГМО.....естествено официални никъде няма, няма и доказателства че американците сами си събориха двете кули, но се направиха маса филми, маса експерти изказаха мнение че не съществува дори и минимална вероятност тия сгради да паднат от 2 самолета, но офиц. доказателства няма......предполагам не очакваш точно в САЩ да извадят доказателства че нещата са свързани.....акара който се опитваш да цитираш е изключително слаб довод, вароатозата съществува от десетки години, и въпреки че в САЩ не е изследвано, испанците изследваха измрели техни кошери и акарите вътре са били в рамките на напълно нормалното.....Това че бил открит във 90% от кошерите не е абсолютно никакво доказателство, в БГ мога с чиста съвест да ти заявя че няма кошер в който да няма вароатоза.......все пак пропагандата в САЩ е първа класа, и какво са открили официалните им източници, абсолютно никога не огтоваря на истината......ГМО-тата са пряка намеса в работата на природата, и рано или късно това се наказва жестоко, щото в природата винаги има равновесие, и когато то се наруши, не сме ние тия дето ще го възстановим, а ще си го направи тя самата.....за наша сметка......като ние ще сме потърпевшите......
    ПиЕс - колега, не ти ли прави впечатлиние че когато настъпи тоя ККД в сащ, и въпроса беше отдесен специално към тъпия им конгрес, който нареди маса проверки и експертизи на всякакви нива, и всичко това продължи повече от 9 месеца, и накрая нищо......техниката и науката е толкова напред, учените вече от пръдня боя знаят как да направят, а пионерите в областа не могат да изследват 2-3 кила пчели събрани от сите крайща на щатите, и да не разберат каква е причината......ми не е нужно човек да знае какво значи конспирация за да прозре че нещо се крие......
    Вярно е колега че нямам магистърска степен но имам бакалавърска точно в тази област .Както и да е не желая да се впускам в излишни спорове , а заявявам мнението си по даден въпрос.Не акара е причинителя (макар да спомага изтощавайки пчелните семейства) на ССD а той е преносител на главния заподозрян- вируса IAPV-Israeli acute paralysis virus макар да се чита че комбинация от фактори които вече изброих по горе води до CCD това предположениe идва точно след 9 месеца разследване поръчано от конгреса ...
    Нещата стигат чак до конгреса защото последиците за екологията и икономиката са много тежки - „Повечето култури – 87 от най-важните 115 на планетата – имат нужда от опрашване, за да раждат плодове, ядки и семена”, казва агроекологът Александра-Мария Клайн от университета в Гьотинген.Тези култури съставляват около един трилион долара от общите годишни продажби на селскостопанска продукция по света, равняващи се на средно три трилиона долара по дани от ФАО.
    Адреса е Agroecology
    Dep. of Crop Science
    Georg-August-University
    Waldweg 26, 37073 Göttingen
    Germany
    office 408l в случай че лично искаш да я питаш .
    .......
    Малко размисли и върху вкусовите качества на доматите .Лично аз не съм ял такива с вкус на риба ...обаче съм ял най- различни вариации на безвкуни домати .Това не значи непременно че са генно модифицирани има далеч по просто обяснение което има два аспекта :
    1.Оранжерийния зимен домат никога не може да бъде толкова вкусен колкото "слънчевия " израснал през лятото при оптимални условия дори и двата да произхождат от семки от един и същи домат ...

    2 .Може да е безвкусен заради стремежа на селекционерите да създадат дори по методите на класическата селекция "от онези домати които много добре стоят на щанда и издържат по един месец без а се развалят'' ...във всяка хромозома има множество скачени гени. Унаследяването на белезите, определяни от тях, се нарича скачено унаследяване, а самото явление — скаченост на гените .Скачеността е причината, която пречи на независимото комбиниране на гените в гаметите на хибрида.
    По време на мейотичния цикъл скачените гени се удвояват и разпределят в гаметите едновременно с удвояването и разпределянето на хромозомите, в които са разположени. При оплождането тези гени попадат в зиготата (а оттам и в клетките на новия индивид) групово, в състава на родителските хромозоми. Ето защо и белезите, които те определят, се унаследяват групово. За жалост при доматите гените които са отговорни за твърдоста и издръжливоста на разваляне вървят за ръка с тези които са отговорни за "безвкусието" им...
    Last edited by dimo; 17-02-2010 at 16:45. Reason: допълнение
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #51
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Ето един линк с инфо... навежда ме на размисли относно добросъвестността на производители/търговци/контролиращи органи и пр.

    http://www.sriokoz.com/documents/tem...od_sept_09.htm
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  7. #52

    Default

    А какво ядат самите собственици на фирмите произвеждащи ГМО. Това на мен би ми било интересно
    Lexus IS200

  8. #53
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    А какво ядат самите собственици на фирмите произвеждащи ГМО. Това на мен би ми било интересно
    Уместен въпрос -повечето ГМО-та (не всички ) се отглеждат за преработка не за директна консумация .

    ---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:16 ----------

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Ето един линк с инфо... навежда ме на размисли относно добросъвестността на производители/търговци/контролиращи органи и пр.

    http://www.sriokoz.com/documents/tem...od_sept_09.htm
    Точно за това е необходим абсолютно строг и ясен регламент по въпроса.
    Alfa 155 2.0 16v

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •