Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 189

Thread: Премахване на катализатор - "ЗА" и "ПРОТИВ"

  1. #136

    Default

    Quote Originally Posted by georgievd View Post
    Имаше две мнения, които ми направиха впечатление:

    1 - газовете излизат по-бързо. Факт, неоспорим.
    2 - че нямало отрицателен ефект. Според мене има.

    Та...ако се махне катализатора, газовете ще излизат по-бързо, ще върви по-добре, ама ако е ремапната ще върви още по-добре и лопатки от турбото може да събираме после, щото няма да смогне да създаде налягане и ще върти, ще върти...

    Не знам за такива случаи, но аз мисля да не рискувам.

    От няколко места вече ме съветват да слагам резонатор, ако реша да махам катализатора. Мисля и по-голямо турбо да слагам, ама тва е за други теми

    Да не го караш докато се затлачи хубаво и едвам изкарва отзад нещо... Аз вчера ходих да ми сложат резонатор и дойде един който не искал да го маха ама сега се нали.. Катализатора беше червен като въглен... и как смърдеше на сяра.. вътре се беше свил като пвц шише в печка.. Ужас... е това е 100 пъти по вредно от колкото да го махнеш...

  2. #137
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Колега, ти катализатора за балон за въздух високо налягане ли го имаш, че турбината да прави налягане в него???? Налягането не го прави турбината, тя използва енергията на изгорелите газове. Нещо бъркаш. А за ограничаването и си има други способи

    Не знам какво да отговоря!...
    Какво става с ускорените от турбото изгорели газове, който би трябвало да се върнат в двигателя - излизат свободно през правата тръба.
    Налягане, дебит, течение...не знам, не съм механик, но по физика и механика на флуидите имах що годе добри оценки.
    Ако нещо съм в грешка да ме поправи някой
    I came, I saw, I ran away screaming

  3. #138
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Изгорелите газове не се връщат в двигателя, приятел, те завъртат турбото, а не то тях и после айде навънка....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #139

    Default

    Ако искаш да махнеш катализатор - няма проблем. Искорубваш гърнето или слагаш заместител. Но ако си Евро 4 - ще трябва да направиш нещо повече - да сложиш симулатор на последната ламбда сонда, дето е след катализатора. И то задължително

  5. #140
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има и по интелигентен начин. Спира се диагностиката на сондата и подгряването софтуерно и може тая сонда да се разкара тотално.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #141

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Има и по интелигентен начин. Спира се диагностиката на сондата и подгряването софтуерно и може тая сонда да се разкара тотално.
    Става, ама аз предпочитам симулатор (регулируем) за да мога да си понаглася по-добре нещата

  7. #142
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by 33Dandy View Post
    Става, ама аз предпочитам симулатор (регулируем) за да мога да си понаглася по-добре нещата
    Кои неща?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #143

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Кои неща?
    Режима на двигателя, но то е в много тесни граници, защото целта на тая сонда е главно да следи състоянието на катализатора.
    Last edited by 33Dandy; 29-11-2010 at 15:55. Reason: доп

  9. #144
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това е диагностична сонда. Какви настройки ще правиш с нея?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #145
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Вие, изобщо замисляте ли се какъв въздух дишаме?За 0.2от секундата сте способни да отровите цялата планета.Целия труд по смяната на катализатора, заваряне ново гърне и т.н, май ще ви излезне колкото един по-евтин нов катализатор?А и да не говорим, че след още много малко време, ще ги търсят по техническите прегледи.

    п.с Сега недейте да се правите на остроумни и да ме оплюете, ами се замислете над тези думи.Поздрави на всички.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  11. #146
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    А дали?
    Не съм запознат обстойно с тия универсалните... но оригинален катализатор си струва бая пари.
    И ако гоним еко норми повечето тук ще са и за сервизиране на двигатели.
    Тая кола ще излезе златна.

    Не сме дорасли (не ни позволяват да дорастем) до там... не може 90% от автопарка да е над 10 годишен и да говорим за екология.

    Инак на теория звучи чудесно
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #147
    започва да се пристрастява rosku's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Русе
    Age
    54
    Posts
    56

    Default дрънчене от катализатора

    Здравейте, при мен проблема е следния.
    Всичко в катализатора е натрошено на парчета и при подаване.. дрънчи ужасно / като разклатя с ръка катализатора трака все едно е пълен с камъни/
    Това,че ще го махам е ясно / в сервиз разбира се /
    Притеснява ме да не се получи някакъв проблем със сонди, датчици, светене на лампи и т.н.
    Моля някой с такава кола / от подписа / ако е правил това "упражнение" да сподели подробности.
    АЛФА-РОМЕО 147 1.6 04г.

  13. #148
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by rosku View Post
    Здравейте, при мен проблема е следния.
    Всичко в катализатора е натрошено на парчета и при подаване.. дрънчи ужасно / като разклатя с ръка катализатора трака все едно е пълен с камъни/
    Това,че ще го махам е ясно / в сервиз разбира се /
    Притеснява ме да не се получи някакъв проблем със сонди, датчици, светене на лампи и т.н.
    Моля някой с такава кола / от подписа / ако е правил това "упражнение" да сподели подробности.
    За тебе няма проблем...само си сложи един резонатор на мястото на катализатора...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #149
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    А дали?
    Не съм запознат обстойно с тия универсалните... но оригинален катализатор си струва бая пари.
    Ами те тия универсалните струват по 250лв. Оттук нататък какво да говорим......, все едно да си смениш турбото с китайска реплика.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  15. #150
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default

    Момчета,не си махайте катализаторите.Вече идва времето,когато няма да може да минем технически преглед без тях.Положението много взе да се затяга на ГТП пунктовете.Не си струва да си продадеш катализатора за 80-100лв а после да трябва да извадиш 600-700 за да го върнеш обратно!
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

Page 10 of 13 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •