Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 189

Thread: Премахване на катализатор - "ЗА" и "ПРОТИВ"

  1. #46
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    И аз съм ЗА да се маха катализатора,моя го махнах още втория ден след като я купих колата,сложих си резонантно гърне,на газ съм,не ми прави никакви ядове грешки и т.н. сондата,не ми се е повишил шума.В един сервиз ми слагаха гърнето,гледаха някакви каталози какво трябва да е за моята кола и ми сруваше 60 лв.цялата операция.След това си продадох катализатора за 80 лв.И бях с 20 лв. напред.Предната ми кола я правих с тръба и ми звънтеше м/у 2000 и 3000 об.стана по шумна.Преди да сложа тръба колата не вървеше каткто трябва,отидох да диагностика при един приятел,казах му за какво иде реч и той ме накара да дам газ ди изключвател и да задържа за малко така и след което ме прати да си махна катализатора,рече ми/ако не бяхме приятели щях да ти взема 20 лв. за стенда преди да ти каза че ти е запъшен кат-ра/На високите обороти все едно си слага някой ръката на ауспуха.Айде стига толкова съм писал.Колега махай смело и карай.
    А как го е проверил колега , че нещо не разбрах , сложил се е ръката на ауспуха, и като си удрял изключвател е видял , че не духа ли как ?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #47
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    А как го е проверил колега , че нещо не разбрах , сложил се е ръката на ауспуха, и като си удрял изключвател е видял , че не духа ли как ?
    Не като задържах малко на изключвател и колата си промени звука,започна да се чува едно свистене,и моя човек ми каза че ми е задръстено гърнето и след като му казах че съм сменил всички гърнета и само катализатора съм оставил ми каза че е от него.Като го махнах се оправи всичко.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  3. #48
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Не като задържах малко на изключвател и колата си промени звука,започна да се чува едно свистене,и моя човек ми каза че ми е задръстено гърнето и след като му казах че съм сменил всички гърнета и само катализатора съм оставил ми каза че е от него.Като го махнах се оправи всичко.
    Аха а това "свистене" къде точно го чуваш по време на изключвателите или след като отпусниш газта? Я обесни малко по-подобрно мисля , че тази информация ще е доста полезна за всички така наречени бензинки с катализатор.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #49
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default ooo да

    Да ви кажа честно, като отидох да декларирам моята Алфина в даначното ми казаха ,че щом е над 100кс няма никакво значение дали е с катализатор или без- данъка си е един и същ!
    А и аз мисля да го махам моят-била се поотпушвала колицата!
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  5. #50
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ми колега то е ясно , че не получаваме никакви облаги това , че колите ни имат катализатор , обаче махането му се пак трябва да отидеш на майстор и сега с тази криза незнам дали се изкупувам дори катализаторите, та затова питах колегата по-горе ако може да даде малко по-подробно обеснение.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #51
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Ми колега то е ясно , че не получаваме никакви облаги това , че колите ни имат катализатор , обаче махането му се пак трябва да отидеш на майстор и сега с тази криза незнам дали се изкупувам дори катализаторите, та затова питах колегата по-горе ако може да даде малко по-подробно обеснение.
    Значи до към 3500 об. звука отзад през гърнето си е нормален,мотора си празни изгорелите газове както трябва и от там нагоре започва леко да свисти все едно някой започва да ти запушва ауспуха и на изключвател се чува повече свистене отколкото нормален звук.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  7. #52
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Значи до към 3500 об. звука отзад през гърнето си е нормален,мотора си празни изгорелите газове както трябва и от там нагоре започва леко да свисти все едно някой започва да ти запушва ауспуха и на изключвател се чува повече свистене отколкото нормален звук.
    Мерси колега , ще отворя вратата и ще давам газ да видим дали ще се чуе нещо такова.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    Да ви кажа честно, като отидох да декларирам моята Алфина в даначното ми казаха ,че щом е над 100кс няма никакво значение дали е с катализатор или без- данъка си е един и същ!
    А и аз мисля да го махам моят-била се поотпушвала колицата!
    Toчно аз съм с 2.4 JTD и естествено и аз нямам облекчение на данъка и като махнах катализатора определено се отпуши...

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Ми колега то е ясно , че не получаваме никакви облаги това , че колите ни имат катализатор , обаче махането му се пак трябва да отидеш на майстор и сега с тази криза незнам дали се изкупувам дори катализаторите, та затова питах колегата по-горе ако може да даде малко по-подробно обеснение.
    Ми колега стига си мислил...отиваш махат ти го слагат ти резонантно гърне и си ти! Цялата работа струва с гърнето и труда към 60 лв. Пък след време като намериш и някой да ти откупи катализатора и даже ще си на печалба с 20-30 лв
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #54
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Моят катализатор го метнах за 60 кинта мисля, преди два месеца, на турбодизелите на 156, няма мн платина. самият катализатор вътре тежи около 800 грама. на бензинките е повече!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #55
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    искупуват ли ги някаде и струват ли нещо

  11. #56
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    да изкупуват ги, 60 лв на кило, става дума за самият катализатор, но не е нуждо да режеш, те го вземат така, ако искаш мога да потърся номера!?

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #57
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    как така нали трябва да го сваля от колата ? Потарси номера да видим какво ще направим .

  13. #58
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Я ги дай въпросните телефони да говорим и да предприемаме нещо.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #59
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Ето ви нещо интересно как да разберете дали имате проблем със изпускателната система http://www.probe.org.ru/probe_faq.php?faq_id=2 последната снимка

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Ето ви нещо интересно как да разберете дали имате проблем със изпускателната система http://www.probe.org.ru/probe_faq.php?faq_id=2 последната снимка
    И какво ни учи последната снимка - след като си закупим въпросния вакуумен манометър от 20$, как да тълкуваме показанията на манометъра. Аз съм "благодаря" за такъв метод

    "Для данного теста необходимо иметь вакуумный манометр (его стоимость где то около 20$, приобретается в автомагазинах или в магазинах комплектующего оборудования), а также brain.sys & hand.vxd."
    Last edited by Pepo; 20-01-2010 at 14:51.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •