Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 189

Thread: Премахване на катализатор - "ЗА" и "ПРОТИВ"

  1. #121
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр. Пловдив
    Posts
    6

    Default

    След като изчетох темата се навих и вчера махнах катализатора. На негово място ми сложиха гърне което имаше форма и дължина като катализатора. Цялата работа излезна 100 лева. Звукът въобще не се промени, а откъм динамика колата чувствително се подобри. Преди тази операция след 3500- 4000 оборота сякаш нещо я затапваше. При плавно подаване на газ поемаше, но ако натиснеш по-сериозно се получаваше едно "умаляване". Този "ефект" ми се беше появил преди около 2 месеца. Реших да пробвам първо да махна катализатора и при мен имаше доста осезателен ефект.
    Алфа Ромео 156 2,0

  2. #122
    Младши алфист Peter_71's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    18

    Post

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    аз съм си махнал катализатора от преди година. разлика няма според мен. лошото е само че зимата ауспуха не загрява и на колата и е много трудно да вдигне градуси. освен това ръчната постоянно ми е замръзнала зимата, а преди с катализатор се размразяваше като позагрее колата. обмислям дори да си сложа катализатор от друга алфа.
    Сложи си отдолу една духалка, има евтини на 12 волта, да ти подгрява ръчната през зимата!
    ____________________________________________
    ex Alfa 146 1.6 TS 1997 , ex Lancia Delta II 1.6 16V, ex Alfa 147 2.0 TS Selespeed
    Alfa 145 1.9 JTD Extreme Remap
    Musso 2.3 DOHC

  3. #123

    Default

    Възможно ли е от запушен катализатор колата да има леко придърпване при рязко подаване на газ?

  4. #124
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Nasi4 View Post
    След като изчетох темата се навих и вчера махнах катализатора. На негово място ми сложиха гърне което имаше форма и дължина като катализатора. Цялата работа излезна 100 лева. Звукът въобще не се промени, а откъм динамика колата чувствително се подобри. Преди тази операция след 3500- 4000 оборота сякаш нещо я затапваше. При плавно подаване на газ поемаше, но ако натиснеш по-сериозно се получаваше едно "умаляване". Този "ефект" ми се беше появил преди около 2 месеца. Реших да пробвам първо да махна катализатора и при мен имаше доста осезателен ефект.
    Кво, пари ли ти взеха?Катализатора остави ли им го?!

    Като изчете цялата тема, видя ли, че в него има платина...която струва парички

    Иначе, на тея дето им звънят резонаторите, да искат нов...аз като си махнах катализатора на 1.6тс-а, първия резонатор звънеше, върнах се и хората го смениха с нов без пари....и после нямаше никакви проблеми.Единствено колата стана една идея по-шумна във високите обороти.

    Операцията правих в Ем-комлпект на Околовръстното, преди Борис 3-ти посока Овча Купел.там съм махал на още 2-3 коли и винаги съм бил доволен от работата на момчетата...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #125
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр. Пловдив
    Posts
    6

    Smile

    Катализатора си го взех . Засега стои в гаража. Интерсесно беше, че майсторите като го отрязаха не ми го дадоха ами се направиха на разсеяни и трябваше да си го поискам . Но определено колата сега върви доста по-пъргаво...
    Алфа Ромео 156 2,0

  6. #126
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by Nasi4 View Post
    Катализатора си го взех . Засега стои в гаража. Интерсесно беше, че майсторите като го отрязаха не ми го дадоха ами се направиха на разсеяни и трябваше да си го поискам . Но определено колата сега върви доста по-пъргаво...
    а беше ли стегнат имаше ли просвет

  7. #127

    Default

    Quote Originally Posted by Nasi4 View Post
    Катализатора си го взех . Засега стои в гаража. Интерсесно беше, че майсторите като го отрязаха не ми го дадоха ами се направиха на разсеяни и трябваше да си го поискам . Но определено колата сега върви доста по-пъргаво...
    Много ясно че ще се правят на луди, нали ще му приберат една педесетица
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  8. #128
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Много ясно че ще се правят на луди, нали ще му приберат една педесетица
    50-тица?....поне 100так...ако е по-голям и нагоре..
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #129
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Аз съм "ЗА" Каточели малко се поотпуши но няма особена разлика във вървежа.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  10. #130
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр. Пловдив
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    а беше ли стегнат имаше ли просвет
    Целия беше пълен с някакви черни парчета, като големи, само че твърди сажди. Колата ми е на 222 000 км по километраж от които аз съм навъртял 60-65 000, а колко са реалните само тя си знае . Така че със сигурност не е било много добре катализаторчето.
    Алфа Ромео 156 2,0

  11. #131
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Аз знам за друг номер .Не се маха катализатора,а се пробива по някакъв начин(незнам точно какъв)и става така все едно го няма,но той е там ))
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  12. #132
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Аз знам за друг номер .Не се маха катализатора,а се пробива по някакъв начин(незнам точно какъв)и става така все едно го няма,но той е там ))
    избушва се вътрешността
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #133
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Имаше две мнения, които ми направиха впечатление:

    1 - газовете излизат по-бързо. Факт, неоспорим.
    2 - че нямало отрицателен ефект. Според мене има.

    Та...ако се махне катализатора, газовете ще излизат по-бързо, ще върви по-добре, ама ако е ремапната ще върви още по-добре и лопатки от турбото може да събираме после, щото няма да смогне да създаде налягане и ще върти, ще върти...

    Не знам за такива случаи, но аз мисля да не рискувам.

    От няколко места вече ме съветват да слагам резонатор, ако реша да махам катализатора. Мисля и по-голямо турбо да слагам, ама тва е за други теми

    I came, I saw, I ran away screaming

  14. #134
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    Единствената разлика като махнах катализатора беше ,че отзад колата не мирише толкова като работи на едно място.

  15. #135
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by georgievd View Post

    Та...ако се махне катализатора, газовете ще излизат по-бързо, ще върви по-добре, ама ако е ремапната ще върви още по-добре и лопатки от турбото може да събираме после, щото няма да смогне да създаде налягане и ще върти, ще върти...

    Не знам за такива случаи, но аз мисля да не рискувам.

    Колега, ти катализатора за балон за въздух високо налягане ли го имаш, че турбината да прави налягане в него???? Налягането не го прави турбината, тя използва енергията на изгорелите газове. Нещо бъркаш. А за ограничаването и си има други способи
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 9 of 13 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •