Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 189

Thread: Премахване на катализатор - "ЗА" и "ПРОТИВ"

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default Премахване на катализатор - "ЗА" и "ПРОТИВ"

    Здравейте колеги! Катализатора ми е запушен и не знам какво точно да правя по въпроса. Изчетох всички публикации на темата чак до 2006-та но така и не срещнах категорични и еднозначни съвети по отношение на проблема.
    Идеята ми е да премахна катализатора и да сложа гърне, но не ми се иска звукът да се променя. Кавква марка трябва да е това гърне не знам. Четох също така, че може да премине тръба през катализатора, защото в основното тяло където се намира има гърне.
    Предварително ви благодаря за изказаните мнения......
    Last edited by B. Stamatov; 14-01-2010 at 16:04.
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by B. Stamatov View Post
    Здравейте колеги! Катализатора ми е запушен и не знам какво точно да правя по въпроса. Изчетох всички публикации на темата чак до 2006-та но така и не срещнах категорични и еднозначни съвети по отношение на проблема.
    Идеята ми е да премахна катализатора и да сложа гърне, но не ми се иска звукът да се променя. Кавква марка трябва да е това гърне не знам. Четох също така, че може да премине тръба през катализатора, защото в основното тяло където се намира има гърне.
    Предварително ви благодаря за изказаните мнения......
    Има да се продават едни надупени тръбички по размер. Отваря се катализатора с малък сряз. Маха се питата заварава се тази тръбичка вътре и се затваря пак. И готово.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Има да се продават едни надупени тръбички по размер. Отваря се катализатора с малък сряз. Маха се питата заварава се тази тръбичка вътре и се затваря пак. И готово.
    Да разбирам предполагам, че и по сервизите за изпускателни системи са наясно как да я направят тази манипулация. P.S. Знам, че и ти смяташе да премахваш карализатора. Така ли реши проблема- с тръбичка?
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by B. Stamatov View Post
    Да разбирам предполагам, че и по сервизите за изпускателни системи са наясно как да я направят тази манипулация. P.S. Знам, че и ти смяташе да премахваш карализатора. Така ли реши проблема- с тръбичка?
    Не, аз няма да го махам. Докато си е здрав да си седи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не, аз няма да го махам. Докато си е здрав да си седи.
    А как се разбира дали е здрав и работещ на 100%
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не, аз няма да го махам. Докато си е здрав да си седи.
    Значи не знаеш дали се прецаква нещо, ако се направи по този начин?
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    А как се разбира дали е здрав и работещ на 100%
    С компресор се надува или надникваш с око. Ако не са задръстени дупките на питата значи е ок. Моя го гледах с фенерче при разкачена двуцевка и въпреки това го надуха в сервиза и казаха, че е перфектен.

    ---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

    Quote Originally Posted by B. Stamatov View Post
    Значи не знаеш дали се прецаква нещо, ако се направи по този начин?
    На други коли съм виждал така да го правят. И звука им не се променя. Разликата е там, че се вижда вече като гори масло и го хварля през ауспуха. А преди това маслото са наслоява в катализатора и от високата температура се опича вътре и с времето се запушват порите на питата или се раздробява на парченца.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    и аз тука ако позволите да се включа в темата, знам че ако катализатора е заминал от ауспуха миришело на развалени яйца, това знам ,че било също предпоставка че катализаторчето вече не си върши работата както трябва и е извън строя

  9. #9

    Default

    Твърдо ЗА.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10

    Exclamation

    И аз съм твърдо ЗА, да зле е за природата, но за колата е много по-добре без катализатор...
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз съм на крачка от премахването на 2-та катализатора след колектора на ЦФ3 двигател Преди година махнах най-крайния и само положителни ефекти съм усетил...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз засега съм ЗА премахването на катализатора, докато не ме стимулират да си сложа никакво слагане. Той моя някой вече го беше махнал кат купих колата. Ако го направят данъка наполовина с катализатор (както е при автомобили под 100кс) ще съм един от първите които ще си сложат, но дотогава нямам 300-400лв излишни.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Vanco View Post
    Кокоши или пачи?
    Пуйчи )
    Против махането съм, общо взето полза голяма няма според моето скромно мнение, ако е наред.
    Наистина, никой не стимулира наличето му или това дали е в ред или не.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #14
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Smile

    НИКАКВА разлика няма с работещ катализатор и без него.Говоря за поведението на колата
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  15. #15
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    НИКАКВА разлика няма с работещ катализатор и без него.Говоря за поведението на колата
    Е да де колега, ама ако е изправен и колата по-новичка.
    Само че нашите "убавици" са вече позастаряващи и е съвсем нормално и катализатора да се позадръстил (ако вече не е бил и някой да го е махнал). Аз също съм на мнение, че ако е изправен не трябва да се пипа (както всяко едно нещо по една кола), но ако е задръстен просто няма друго решение освен махане или смяна. До колкото знам тия по 200-400лв, са някакви универсални и съм доста скептичен относно ползата им. Иначе оригиналния си е бая цифра и не си заслужава инвестицията - да беше 3-4 годишна кола, да го смениш, ама на 10-12 годишен барутарник, това е най-малкия проблем.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •