Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 189

Thread: Премахване на катализатор - "ЗА" и "ПРОТИВ"

  1. #31
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    А като те "уведомява" че не работи катализатора, реално мотора работи нормално или те вкарва в някакви "аварийни" режими...Разхода повишава ли се, мощността намалява ли?
    Много ми е интересно понеже тия дни мисля да махам 2-та катализатора непосредствено след колекторите...и се интересувам живо от темата...
    Принципно аз съм с 3 ламбди и 3 катализатора... Единия съм го махнал (този преди крайното гърне) и нищо не ми е пищяло, нито лампи, нито нищо....Колата тръгна малко по-добре и разхода и падна...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #32
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    А като те "уведомява" че не работи катализатора, реално мотора работи нормално или те вкарва в някакви "аварийни" режими...Разхода повишава ли се, мощността намалява ли?
    Много ми е интересно понеже тия дни мисля да махам 2-та катализатора непосредствено след колекторите...и се интересувам живо от темата...
    Принципно аз съм с 3 ламбди и 3 катализатора... Единия съм го махнал (този преди крайното гърне) и нищо не ми е пищяло, нито лампи, нито нищо....Колата тръгна малко по-добре и разхода и падна...
    Не мисля че е в авариен режим, понеже винаги си е била такава, от както съм я купил, не я намирам за спъната , а дали е така незнам. Разхода мисля че си е нормален за алфа, при 90км/ч на автопилот 6-6.5 л

    ---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Сложи си симулатор на сондата. Тази след катализатора която е. Няма да се оправи и с резонатор. Последната сонда след катализатора тя не управлява нищо. Тя е за самодиагностика и в момента те информира, че катализатора не работи. А той всъщност го няма. Ако сложиш резонатор ще намалиш малко скороста на газовете, но не мисля, че ще спре да свети за проблем. За това най-добре симулатор който да казва, че всичко е на ред след катализатора.
    Ще ти бъда много благодарен ако ми кажеш от къде може да се купи и къде може да се монтира ???
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    ...

    Ще ти бъда много благодарен ако ми кажеш от къде може да се купи и къде може да се монтира ???
    Мисля, че фирмите които монтират газови уредби имат такива "ламбда сонда" симулатори. Питай и google аз примерно съм си правил по схема... елементарна е мисля, че беше с N555 която струва около 20ст.... общо себестойноста му май беше около 1.50 с кутийката (която беше най скъпата част)

    П.П
    ето схемата
    Last edited by fade; 16-01-2010 at 16:15.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #34
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    като се махне катализатора сондата няма ли да почне да дава грешни стоиности и задалжително ли трябва да се слага резонатор и защо? Питам защото ако може само с траба мога и сам да изварша операцията

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by vasko graminov View Post
    като се махне катализатора сондата няма ли да почне да дава грешни стоиности и задалжително ли трябва да се слага резонатор и защо? Питам защото ако може само с траба мога и сам да изварша операцията
    Само с тръба ще ти кънти много гадно. Няма да почне да дава грешно инфо, но ако ти работи катализатора за кво да го махаш?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз съм с резонатор,явно катализатора се е скапал, да ти кажа не бих си сложил ако трябва да го сменям, предпочитам тръбата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #37
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    явно ще е трабата ,но ме е страх за сондата да не барка данните след това

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз съм с резонатор,явно катализатора се е скапал, да ти кажа не бих си сложил ако трябва да го сменям, предпочитам тръбата.
    Защо, не си ли доволен от резонатора? Аз знам, че само с тръба е по- лошия вариант...
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  9. #39
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by goge_to View Post
    Не мога да кажа защо така е измислен като устройство,но: каталитичния елемент в гърнето са две сфери,чийто материал е нещо от типа на графита,с насочени една към друга финни тръбички,които като погледнеш през тръба на гърнето изглеждат като ситна мрежа. Най често се разтрошава спойката между двете сфери. От вибрациите и друсането по време на движение едната се извърта и всъщност стената и препречва тръбичките на другата, т.е. действа като спирачка на струята от изпускателните колектори. Това не значи,че материалът е изгубил каталитичните си свойства. Проблема е механичен,но и необратим за съжаление.
    Около 150 хил. км. дават живот на катализатора,но както всяко друго нещо по една кола,този живот зависи от много фактори: експлоатация,поддръжка,начин на шофиране,ГСМ материали и т.н. Така че може да изкара и 20 год. маже и 4-ри/на моя миниван,който е на 4-ри год. лятото му"резнах"единия катализатор/. Алфата ми е на 11 год. в перфектно"здраве",но забележи на-88 хил. км. така че...
    А имали някакъв начин да се провери дали го бива катализатора в сервиз или незнам?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #40
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    И аз съм ЗА да се маха катализатора,моя го махнах още втория ден след като я купих колата,сложих си резонантно гърне,на газ съм,не ми прави никакви ядове грешки и т.н. сондата,не ми се е повишил шума.В един сервиз ми слагаха гърнето,гледаха някакви каталози какво трябва да е за моята кола и ми сруваше 60 лв.цялата операция.След това си продадох катализатора за 80 лв.И бях с 20 лв. напред.Предната ми кола я правих с тръба и ми звънтеше м/у 2000 и 3000 об.стана по шумна.Преди да сложа тръба колата не вървеше каткто трябва,отидох да диагностика при един приятел,казах му за какво иде реч и той ме накара да дам газ ди изключвател и да задържа за малко така и след което ме прати да си махна катализатора,рече ми/ако не бяхме приятели щях да ти взема 20 лв. за стенда преди да ти каза че ти е запъшен кат-ра/На високите обороти все едно си слага някой ръката на ауспуха.Айде стига толкова съм писал.Колега махай смело и карай.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  11. #41
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by B. Stamatov View Post
    Защо, не си ли доволен от резонатора? Аз знам, че само с тръба е по- лошия вариант...
    Ами, като мине 3000об позва да звъни до към 4-5000, не че толкова ме дразни, но не бих си сложил. Вярно е зарибяващо за по-младите рацери, но аз предпочитам шума на мотора и свистенето на вятъра.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #42
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    мерси, само че от такива работи не хващам хич, ще потърся в някой център за газови уредби и тогава ще питам ако няма някой електричар
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  13. #43
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    май ще махаме

  14. #44
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    А имали някакъв начин да се провери дали го бива катализатора в сервиз или незнам?
    Само сваляне: реже се,гледа се през гърнето има ли видимост /ако се вижда добре през т. нар. мрежа/ и се заварява пак катализаторното гърне.

  15. #45
    започва да се пристрастява vasko graminov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Петрич
    Age
    47
    Posts
    50

    Default

    мерси за това не бях се сетил

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •