Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Проблем след XENON

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    До момента съм имал над 10 лични и около 6 служебни коли.
    Всички, които имаха халогени, гаснеха при включване на дълги!
    Дори изгасва и стопът за мъгла, когато превключиш на дългите
    Не знам защо точно така е направено, но е така.
    Според мен твоята инсталация нещо не е в час, но да се изкаже някой друг колега с 156, че ние сме с 147.

    ---------- Post added at 07:33 ---------- Previous post was at 07:31 ----------


    Освен качеството на ксенона, има значение и монтажът
    Има "майстори", които и Hella ще монтират така, че да светне цялата инсталация и обратно
    Изказвам се веднага: без ксенон съм(за сега), нищо не е пипано по фаровете, при включени фарове за мъгла и дълги свети всичко - къси, дълги и мъгла. Относно проблема на колегата - опитай се да екранизираш кабелите за високо напрежение на ксеноните, фабричните са с метална оплетка, има случаи на смущения в радиото от китайските ксенони, точно поради смущения от високото напрежение.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #32
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Това явно е поради моментното прекъсване на веригата при превключване на дълги.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Като ще гасиш колата - първо гасиш фаровете и тогава гасиш двигателя. Врътката за светлините остава на 0/off/изключено.

    При палене - първо палиш, и след това на работещ мотор, въртиш врътката на позиция включени къси светлини.
    Това защо трябва да се прави? Аз съм с ксенони, но досега не знаех, че е такава процедурата и си ги държа винаги включени.
    156 SW, 2.4 jtd CF3, 2001

  4. #34
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Главно удължава живота на крушките (за 4 години ползване ми е изгаряла само 1).
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by Дядо Мраз View Post
    Това защо трябва да се прави? Аз съм с ксенони, но досега не знаех, че е такава процедурата и си ги държа винаги включени.
    По принцип е добре преди да гасиш да изключиш всички консуматори - фарове, радио, нагреватели, вентилатори... и да ги включваш след като запалиш.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  6. #36
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    По принцип е добре преди да гасиш да изключиш всички консуматори - фарове, радио, нагреватели, вентилатори... и да ги включваш след като запалиш.
    При запалване виждам някакъв смисъл, но защо и преди гасене трябва?
    156 SW, 2.4 jtd CF3, 2001

  7. #37
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    Хаха, вярно на всеки колата си свети по своему! Пичове благодаря за мненията, но днес нямах време да се занимавам, тъй че нямам резултат!
    Quote Originally Posted by nellavy View Post
    Това е най- елементарната и ефективна схемичка за да няма проблем с ксеноните.
    Бях тръгнал да търся кой да преправи схемата за да не ми изгасва ксенона при изключване на дългите, но на едно две места, като видеха Алфата и вдигаха рамене.Тогава попаднах на една тема в която колегата ecotronic предлагаше просто да се сложи по един кондензатор преди баластите.С негова помощ от форума купих и свързах два кондензатора 4700uF 16V(1.30лв бр), които поставих на 2-3см преди преди баластите и вече 3-4 дни проби(400-500)включвания няма нито едно изгасване!Преди на всеки 5-6 изключвания на дългите ми изгасваше поне единия ксенон.Смятам , че това е най бързото и евтино решение на проблема, без да се преправя нищо.
    Last edited by stu; 22-01-2014 at 23:35.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Бях тръгнал да търся кой да преправи схемата за да не ми изгасва ксенона при изключване на дългите, но на едно две места, като видеха Алфата и вдигаха рамене.Тогава попаднах на една тема в която колегата ecotronic предлагаше просто да се сложи по един кондензатор преди баластите.С негова помощ от форума купих и свързах два кондензатора 4700uF 16(1.30лв бр), които поставих на 2-3см преди преди баластите и вече 3-4 дни проби(400-500)включвания няма нито едно изгасване!Преди на всеки 5-6 изключвания на дългите ми изгасваше поне единия ксенон.Смятам , че това е най бързото и евтино решение на проблема, без да се преправя нищо.
    Сподели къде точно и как се слагат тези кондензатори. По принцип в тънките цифрови баласти си има кондензатор, ама и при мен (вече 2 дена и аз съм с ксенон) единият баласт прави парчета - при минаване от дълги на къси гасне, ако изключа дългите и работи само лупата с пластинката няма проблем. Смених го с друг баласт, проблема изчезна, но сега след дълга работа на баласта и изключване на светлините след това не пали лампата - трябва малко време 1-2мин да се поохлади и пак си работи.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Сподели къде точно и как се слагат тези кондензатори. По принцип в тънките цифрови баласти си има кондензатор, ама и при мен (вече 2 дена и аз съм с ксенон) единият баласт прави парчета - при минаване от дълги на къси гасне, ако изключа дългите и работи само лупата с пластинката няма проблем. Смених го с друг баласт, проблема изчезна, но сега след дълга работа на баласта и изключване на светлините след това не пали лампата - трябва малко време 1-2мин да се поохлади и пак си работи.
    Ако имаш в предвид това, блокче, което е външно на тънкия баласт и стои между него и крушката, това не са кондензатори а повишаващите трансформатори. Тъй че вероятно проблемът с мигването стои и при тях.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Сподели къде точно и как се слагат тези кондензатори. По принцип в тънките цифрови баласти си има кондензатор, ама и при мен (вече 2 дена и аз съм с ксенон) единият баласт прави парчета - при минаване от дълги на къси гасне, ако изключа дългите и работи само лупата с пластинката няма проблем. Смених го с друг баласт, проблема изчезна, но сега след дълга работа на баласта и изключване на светлините след това не пали лампата - трябва малко време 1-2мин да се поохлади и пак си работи.
    Ами честно казано съм бос в тази област, но поне за кондензаторите разбрах, че се вързват директно на + и - , и това е.Виждам, че колегата се е включил в темата и може да ти обясни по подробно.Сложих ги на кабелите захранващи баластите.
    Last edited by stu; 22-01-2014 at 23:39.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Обяснението за решаването на проблема с кондензатори е просто. Напрежението на изводите кондензатор не може да се промени скокообразно. И колкото по-голям е капацитетът на кондензатора, толкова по-плавно се променя и въпросното напрежение.
    Поради това когато кондензатор с определен капацитет бъде свързан паралелно на захранването на баласта, той не позволява напрежението рязко да падне при превключване от къси на дълги и ксенонът да изгасне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако имаш в предвид това, блокче, което е външно на тънкия баласт и стои между него и крушката, това не са кондензатори а повишаващите трансформатори. Тъй че вероятно проблемът с мигването стои и при тях.
    Ахам блокчето е т.нар запалка. Кондензатора е вътре в инвертора и по спомен е точно на входа, залято е с нещо като желе и не виждам къде точно е вързан, но се вижда, че е кондензатор. Единият съм го прежалил и ще му изчопля заливката за да видя какво и къде точно са залепили чайниците.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default Питане за монтаж

    Здравейте колеги,
    Днес ми пристигна катайския ксенон от ebay, който заръчах наскоро и реших да ползвам темата да питам дали за тези баласти би било нужно добавянето кондензатори както е писано по горе, за да избегнат прекъсвания при включване къси/дълги и обратно? Ако има нещо особено при монтажа, което да се съблюдава, може също да споделите. Прилагам снимки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20140308_154642.jpg   IMG_20140308_154731.jpg   IMG_20140308_154812.jpg   IMG_20140308_154914.jpg  
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най-добре си ги монтирай, пробвай ги и ако гаснат при превключване, добави въпросните кондензатори.

    Аз смятам, че вероятността да не гаснат е малка. Тъй че можеш да ги сложиш и преди монтажа. Така или иначе от наличието на кондензатори има само ползи и никакви вреди.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Може ли некоя снимка за тези които грам не са в час с тоци'те,
    каде точно се слагат тези кондензатори,една снимка може да спести доста обяснения - поне на мен.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •