Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Въпрос до robygas

  1. #1

    Default Въпрос до robygas

    Да те питам кой е най-добрият газов инжекцион за Alfa-156, 2.0 ts като марка? Кой твой клега в района на Монтана или Враца може да я монтира професионално?

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Днес те забравих -извинявай. Нямам колега които да ти препоръчам в района. Тая кола съм я правил и с най-скъпата 1800 и с най евтината 1200лв. Поне с това което аз работя. Оплаквания не знам да има /или не си казват/.Всичко зависи от възможностите ти, и с какво работят хората около теб.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3

    Default До Robygas

    Предлагат ми газов инжекцион-Lovato за 1100 лв. с монтажа. Възможно ли е да е толкова евтино или просто се опитват да ме измамят или да спестят част от работата, или да недоправят нещо както трябва? Искам да си сложа подходящ газов инжекцион -независимо от цената. Така че относно възможностите ми -неограничени като става въпрос за газ на Alfa-ta ми!

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Възможно е да ги монтират и на тази цена. Все пак всеки си прави сметка на стандарта и мястото където работи. Питай и за "Евро-сонда" щото е задължителна вече.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Питай и за "Евро-сонда" щото е задължителна вече.
    Дай малко повече информация за да знаят и останалите решили да слагат ГИ, какво е това и защо се изисква.
    това е един клапан който пуска газ след контакт- точно като този отпред преди изпарителя. НО този предпазва от изтичане на газ при скъсване примерно на тръбата преди клапана отпред и ако се скъса тръбата няма кой да удържа газта да не излиза от бутилката докато се свърши. по принцип си има една съчма в самата сонда на бутилката, но обикновенно не действа, а и като цяло не е хич прецизна техника в сравнение с този клапан накойто се вика евросонда. аз нямам такова нещо, но ми се струва полезно да има. ако си спомняте случая с вектрата наскоро до асеновград, дето уж газовата била гръмнала една от версиите е, че се получило точно това и ако е била с евросонда нямало да гръмне
    www.google.bg - много помага, но нека и Роби да каже.
    Цитата е от народния форум. Пишат, че струва към 100 лв.
    Въпрос имам такъв - Може ли да се сложи на вече поставено АГУ и има ли значение каква е бутилката и т.н.?
    Last edited by georgyg; 16-01-2010 at 12:29.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    За разлика от обикновената сонда с два крана/вход и изход/, Евро сондите са снабдени и с ел. клапан /като газовия/на изхода. Идеята е да няма приток на гориво по магистралата при изключен двигател. Според изискванията на Държавен Котло надзор от 2 г. всички ГУ трябва да бъдат снабдени с такива и зарядните трябва да бъдат монтирани отвън. Друг е въпроса с цените.
    Сонда BRC нормална - 75лв.
    Сонда BRC евро - 150 лв.
    Сонда турска нормална - 50 лв.
    Сонда турска евро - 85 лв.
    Това са примерните им цени просто да добиете представа. Това автоматично оскъпява уредбите и като цена и като труд. Друг е въпроса ,че вече има доста проблеми и на колеги и собственици на МПС от страна на надзора. Засега нещата са оставени на стадий ново монтирани у-би - Задължително и заварено положение. Предполагам ,че ще ни натиснат да ги подменяме малко по малко когато се извършват прегледите. Другото кофти е ,че има много сонди от старите на пазара и Евро сондите които се внасят не са пълната гама от размери така ,че може и да има дупки.

    Конкретно на въпроса ти, че сега говидях, и едните и другите са с еднакъв размер на фланеца така ,че няма проблем за смяната. Оскъпяването идва от това ,че всеки производител решава технологично по различен начин разполагането на входа. Примерно на сонда Ловато и входа и изхода са от една страна, а при БРЦ са противоположни. Това автоматично води до смяна на тръбата за зареждане защото трябва с 20см. по-дълга. Като сложиш и прекарването на кабели през купето за клапана и монтаж демонтажа на сондата/Стара и нова/ и ето ти една цена за сонда 150 и труд 20 и малко консумативи /Тръба и лещи/-10-15лв.
    Last edited by robygas; 16-01-2010 at 13:37.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Да разбирам ли че може да се минава на преглед и без такава сонда за старите коли или още не се знае, защото ако е така е добре, но ако трябва да се монтира такава ще излезе към 200 лв в най-лошия вариант.
    Ми честито на печелившите, иначе съм на мнение, че е полезна екстра и наистина е добре да я имат колите с алтернативно гориво.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Нещо такова. Засега се пробвай да минеш и мисля ,че няма да имаш проблем.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    престъпник-нарушител arbalov's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Stara Zagora
    Age
    55
    Posts
    422

    Default

    Колега robygas ,интересува ме колко се навиват дюзите на колектора(металния на 145 тс) мога ли да ги скъся ако влизат по навътре, мога ли да ги направя равни да не пречат на завихрянето ,бе със две думи какво представляват те.


    П.С благодаря предварително
    Alfa 145 1.8 T.SPARK 97
    Lancia Libra 1.9 jtd SW

  10. #10
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by arbalov View Post
    Колега robygas ,интересува ме колко се навиват дюзите на колектора(металния на 145 тс) мога ли да ги скъся ако влизат по навътре, мога ли да ги направя равни да не пречат на завихрянето ,бе със две думи какво представляват те.


    П.С благодаря предварително
    Мога ли аз да ти отговоря.Щуцер с калиблирана ''дупка"-3,2 мм.Навивасе перпендикулярно на оста на смукателнара търба.Показва се от вътре максимум 1....2 мм.
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  11. #11
    престъпник-нарушител arbalov's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Stara Zagora
    Age
    55
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by krasisashkov View Post
    Мога ли аз да ти отговоря.Щуцер с калиблирана ''дупка"-3,2 мм.Навивасе перпендикулярно на оста на смукателнара търба.Показва се от вътре максимум 1....2 мм.
    значи ,няма да ми пречи на завихрянето-така ли да го приема?
    Alfa 145 1.8 T.SPARK 97
    Lancia Libra 1.9 jtd SW

  12. #12
    започва да се пристрастява krasisashkov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    гр.Видин
    Age
    62
    Posts
    85

    Default

    Не....отговорно не не пречи на нищо!
    Alfa Romeo 155 1,8 8V TS ; Suzuki Vitara

    Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO.....

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    stara zagora
    Posts
    46

    Default

    Колега имам един въпрос възможно ли е с ЕКУ то на колата да управлявам газта
    ALFA ROMEO-156;1.8;16v;TS;1998g
    FIAT TIPO-DGT 1.4ie

  14. #14
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Възможно е.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #15
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    И от мен една добавка(въпросче де ). Какви са условията ( марка, модел компютър) много по-скъпи ли са компонентите(дюзи електрониката, която е необходима), и изобщо, много ли е по капризна тази система от обикновената?
    Last edited by Da_Fuse; 20-03-2010 at 19:57.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •