Results 1 to 14 of 14

Thread: Задочен акт

  1. #1
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default Задочен акт

    Задочен акт-сиществува ли такова понятие и възможно ли е да ми се напише акт ако аз не съм на мястото?
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  2. #2
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Ами....чувал съм следния случай. Отива един потърпевш да каже, че еди кой си, еди къде си го е ударил и избягал. Попитал го полицая дали е запомнил колата и регистрационният й номер, продиктувал там нещо въпросния потърпевш и именно това били и данните, които записали в протокола. На въпрос от страна на потърпевшия към караджията "Само това ли е? От къде сте сигурни, че не ви лъжа и че такъв автомобил с такава регистрация наистина съществува?", получил отговор "Мен това какво ме интересува? А и теб не битрябвало да те интересува. Нали си имаш протокол, тичай при застрахователите!" След такава процедура и акт би трябвало да се пише на избягалия ама малко мъглява работа да може да се напише така, въпреки, че и за това съм чувал, а за протокол вече ми се струва съвсем несериозно. Нали като отидеш при застрахователите с невалидни данни в него и ще го издухаш.
    The greatest of all scientific hobbies!

  3. #3
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    след като другият те изтропа, кат пращат призовка, явяваш се, оглеждат те, решават дали е вярно, това което другият е казал и тогава пишат акт

    но не знам какво става ако не се явиш
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  4. #4
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Навремето, като бях куриер, един колега беше подминал някакви кияци, щото вече имал акт и не искал да му пишат нов. Впоследствие в офиса дойде акт срещу "неизвестен нарушител", но човека отрече да е карал точно тази кола в този ден, и по този начин като никой не си призна за колата, катаджиите увехнаха и нищо не стана. Акт се пише на шофьора, а не на автомобила
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Навремето, като бях куриер, един колега беше подминал някакви кияци,
    Подминал предполагам значи че не им е спрял като са го спирали, така ли?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Подминал предполагам значи че не им е спрял като са го спирали, така ли?
    Ъхъ, избягал им с мръсна газ
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #7

    Default

    Приеми, че не им се е занимавало просто и не си прави изводи занапред, за да не овисне някой друг
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Приеми, че не им се е занимавало просто и не си прави изводи занапред, за да не овисне някой друг
    Как да не им се е занимавало като бяха пратили акт с/у неизвестен нарушител? Иначе, наистина това става само със служебна кола, ако е лична няма начин да се отървеш ако са ти записали номера.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #9

    Default

    Не им се е занимавало да започнат разследване и да си го отнесе шофера!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #10
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Как да не им се е занимавало като бяха пратили акт с/у неизвестен нарушител? Иначе, наистина това става само със служебна кола, ако е лична няма начин да се отървеш ако са ти записали номера.
    В такъв случай, акта се издава на собственика на автомобила - в случая на фирмата. А когато решат да одрусат фирмата с някоя и др стотачка, дали няма да се разбере кой точно е шофирал в този ден и час автомобила?
    Не знам наистина колко е вярно твоето твърдение, но за един от нашите служебни автомобили беше дошло писмо от КАТ - София (забележи, фирмата ни е със седалище гр.Кърджали), че автомобил с регистрационен номер К .... ..... АБ е засечен на еди коя си дата в еди колко си часа да преминава еди-кое си кръстовище на непозволен сигнал - има и снимков материал.
    И в този случай пишеше, че ако не се уточни кой е управлявал автомобила, акта ще се издаде на фирмата (юридическото лице).
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #11
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    На мен преди години, ми написаха акт, и ми взеха книжката.Обърнах се в едно дере на Боровец, естествено нямаше да стоя цяла нощ в гората и отидохме в една дискотека.На другата сутрин вече ми бяха извадили колата и я бяха подкарали с репатрака към Самоков.Освен хилядите нарушения /според тях/, писаха и "шофиране в нетрезво състояние" без да съм пил грам, и без да е установено това.Закона е такъв, напуснеш ли местопроизшествието се води че си кръкнал.Задочно могат да те връткат колкото си искат.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  12. #12
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    В такъв случай, акта се издава на собственика на автомобила - в случая на фирмата.
    Нашите коли бяха на оперативен лизинг, т.е. собственик в случая беше СФА
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    На мен преди години, ми написаха акт, и ми взеха книжката.Обърнах се в едно дере на Боровец, естествено нямаше да стоя цяла нощ в гората и отидохме в една дискотека.На другата сутрин вече ми бяха извадили колата и я бяха подкарали с репатрака към Самоков.Освен хилядите нарушения /според тях/, писаха и "шофиране в нетрезво състояние" без да съм пил грам, и без да е установено това.Закона е такъв, напуснеш ли местопроизшествието се води че си кръкнал.Задочно могат да те връткат колкото си искат.
    Че ти защо каза че ти си карал?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Ако се бях направил на хитрец, и я бях обявил за открадната, сигурно още щеше да е в Самоков.А и кой да очаква, че шефа на КАТ-София ще реши така.
    Понеже хората ни познаваха там, искаха да ни помогнат.Полицайте бяха принудени да ми напишат акт, защото сигнала е бил получен в предишната смяна.Акта беше измислен от тях, и беше написан в моя полза, но те нямат последната дума.
    На мен идеята ми беше, на другия ден да си извадя колата, и тихомълком да се изнеса към София.Обаче бдителни граждани, вече ми бяха свалили акумулатора, бяха ми разбили багажника, и се бяха обадили на "куките".

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •