Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 119

Thread: Diagnostic Software - AlfaDiag - FiatECUscan

  1. #1
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default Diagnostic Software - AlfaDiag - FiatECUscan

    Колеги,

    Днес след доста търсене по интернет и четене на разни руски сайтове, имам удоволствие да собщя 2 много добри новини за тези който имат кабел VAGCOM KKL.

    1) Има хакната верся на АлфаДиаг и то става i за последната верся (3.3.0.11) !!
    Процедурата е проста:
    - свалите АлфаДиаг 3.1 от там : http://www.4shared.com/file/13571379...31_online.html
    - свалите АлфаДиаг 3.3.0.11 от там : http://www.4shared.com/file/13657882...Demo33011.html
    - Паролите за двата е : alfaholicy.net
    ВАЖНО : вув 3.1 има един файл "alfadiag...loader.exe" който ако имате антивирус ще ви даде грешка заради един тройан - игнорирайте за да тръгне.
    - Като пуснете този файл алфадиаг...лоадер.ехе, автоматично копира код във clipboard и алфадиаг 3.1 стартира. Само правите paste, после unlock и така работи Алфадиаг 3.1 !!
    - За алфадиаг 3.3, само инсталирайте във същата директоря като на 3.1 и то просто работи без допълнителен код.
    При мене работи !! Само че получих някаква грешка при Actuator test... може би нещо не ми беше наред във конфиг-а.
    Пробвайте и кажете

    2) FiatECUscan
    Паднах за земята като видях този софт - изгледа профеционален, много е лесен и не трябва да си програмист при Микрософт да го изполваш...
    ...о и най важно, то е напълно БЕЗПЛАТЕН !!!
    --> http://www.fiatecuscan.net/
    Просто се очудих като видях какво може да се направи със този софт. И то има доста двигатели (Алфа, Фиат, Ланчя).

    За колеги който още си нямат кабела, ето ви от каде да си го вземете : http://programatoribg.com/vagcom/index.htm

    бързо сега на лаптопите... повече да го ползваме, и повече ще можем да се помагаме
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  2. #2
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Много добро! Браво!
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  3. #3
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Колеги,

    Днес след доста търсене по интернет и четене на разни руски сайтове.....
    Четете и български , в сайта на автора доста се изписа вече за програмата...
    ЦЪК
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #4
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Едно голямо Благодаря

  5. #5
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Колеги, при вас сработва ли тоя loader? При мен изписва следното съобщение за грешка, когато се опитам да го стартирам:



    Пробвах, както под Windows XP, така и под Windows 7. И на двете машини ми показва това.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  6. #6

    Default

    Благодаря на Christweil !!!
    Програмата се инсталира без проблем. Още не съм я закачил за Алфата, но инсталация и всичко си минава супер.

    Nyte - Махни Microsoft Virtual Machine и пробвай...

  7. #7
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    Колеги, при вас сработва ли тоя loader? При мен изписва следното съобщение за грешка, когато се опитам да го стартирам:



    Пробвах, както под Windows XP, така и под Windows 7. И на двете машини ми показва това.
    Не знам отговор но съм сигурен че по рускя форум го коментираха (може да е свързано със антивирус)
    http://www.carhelp.info/forums/65/thread5529/page8

    ---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

    След поподробно тестване на този АлфаДиаг, явно тази верся дава странни ресултати със EDC15C5 (на Алфа166 136кс). Просто някви дачик не са правилни (може би адрес им е убъркан като на темпомат копчета) и нито един актуатор тест не иска да тръгне.
    Ако пробвате на друг ЕКУ и работи кажете.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  8. #8
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Не знам отговор но съм сигурен че по рускя форум го коментираха (може да е свързано със антивирус)
    http://www.carhelp.info/forums/65/thread5529/page8

    ---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

    След поподробно тестване на този АлфаДиаг, явно тази верся дава странни ресултати със EDC15C5 (на Алфа166 136кс). Просто някви дачик не са правилни (може би адрес им е убъркан като на темпомат копчета) и нито един актуатор тест не иска да тръгне.
    Ако пробвате на друг ЕКУ и работи кажете.
    Версиите 3.2 май са по-стабилни. Това са моите впечатления, но не съм си играл много.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #9

    Default

    Абсолютно, аз махнах 3.3......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абсолютно, аз махнах 3.3......
    3.3 има фикс от скоро. И се държи добре.

    Version 3.3.1.0 released.
    This is a bugfix release.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    ....
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  12. #12
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Благодаря на Christweil !!!
    Програмата се инсталира без проблем. Още не съм я закачил за Алфата, но инсталация и всичко си минава супер.

    Nyte - Махни Microsoft Virtual Machine и пробвай...
    Инсталацията и при мен минава, но после като се опитам да стартирам loader'а тогава ми хвърля грешка. А Microsoft VM няма нищо общо в случая, защото това е Java виртуалната машина на Microsoft

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Не знам отговор но съм сигурен че по рускя форум го коментираха (може да е свързано със антивирус)
    http://www.carhelp.info/forums/65/thread5529/page8
    Не ми изглежда логично... Сега го пробвах и в работата на 2 машини - едната Windows 7, а другата Windows XP и пак същата грешка. Отделно удома пробвах и с деактивирана антивирусна в Safe Mode - същата работа... Нещо loader'чето не е читаво според мен
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  13. #13

    Default

    Не съм спец, но явно проблема е във VM, нали?

    Аз съм с Виста Home Prem. и нямах проблем...

  14. #14
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Ако на някой му е тръгнал лоадера може ли да генерира едно кодче за мен че на линукса не тръгва:

    5798323E / 32E7-F894-E306-1D74

    Мерси предварително!

  15. #15
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Nyte View Post
    ... Нещо loader'чето не е читаво според мен
    Читаво е... Пробвал съм го на няколко машини и си работи перфектно...

    ---------- Post added at 10:41 ---------- Previous post was at 10:37 ----------

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Ако на някой му е тръгнал лоадера може ли да генерира едно кодче за мен че на линукса не тръгва:

    5798323E / 32E7-F894-E306-1D74

    Мерси предварително!
    Тове не е кейгенератор. Роботи само за конкретния комп на който е стартиран.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •