Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Повдигане на окачването?

  1. #1

    Default Повдигане на окачването?

    Колеги,въпросът ми е дали мога да си повдигна спортното окачването? Причината е ,че твърде много започнах да закачам канали,легнали полицаи а и вози доста твърдо ;(
    CITROEN SAXO 1.4 VTS-EX...Peugeot 206 1.4 Lx- EX...Fiat Punto Sporting 1.2 16V- EX...Chysler Neon 2.0 lx- EX...Hyundai Sonata 2.0 Auto- EX...Rover 25 1.6 16V- EX...ALFA ROMEO 156 2.0 TS- EX


  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами колега давам ти мойте обикновени пружини (стоковите) и ще се повдигне По друг начин не се сещам как да я повднигнеш
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С гумени тампони става под и на дпружината. Но какъв е смисъла тогава от ниските пружини? Сложи си стоковите и ще я вирнеш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Вчера един колега взе двата гумени тампона дето задната пружина ляга на тях, слага ги един върху друг, вдига се уж със сантим.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    Благодаря за помощта колеги,на всички ви е яско колко е гот да си с ниска колица,да си бръмчиш по магистралката и колата да залепва,ма това е било уникално в швейцария например,от където ми колицата,по наще улици само ядове братче,направо ме боде сърцето като мина през някоя дупка и се чува дране на кора и Бог знае още какво.... Ще видя да питам за прожини някой майстор.... Колега DIGITALUNTGRD-мерси за предложението,но съм в Бургас,иначе съм си от София,но там живея,а и трябва да измисля какво да правя със старите
    CITROEN SAXO 1.4 VTS-EX...Peugeot 206 1.4 Lx- EX...Fiat Punto Sporting 1.2 16V- EX...Chysler Neon 2.0 lx- EX...Hyundai Sonata 2.0 Auto- EX...Rover 25 1.6 16V- EX...ALFA ROMEO 156 2.0 TS- EX


  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Най-лесно, ако решиш нещо ще ти ги пусна по ЕКОНТ 4-те пружинки ти ги давам за 80лв и по живо по здраво
    Спортните ти пружини ги пусни във форума за продан и все някой ентусиаст ще ги отнесе
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Пусни обява в раздел продава,че искаш бартер за обикновено окачване и най-късно до 2 дни ще си ги сменил
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  8. #8

    Default

    Аз бях с такива стортни, не е за мен и за София, трябва ми като на А8 окачване, кеф ти висока натискаш копчето дига се, отиваш на магистралата сваляш я, дигаш 80км и се залепя за пътя, до тогава с нормалното окачване.

    С обява няма начин да не го продадеш, най-добре комплест със всичко по него.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Най-добре пусни обява, че се продават, и се разбери с купувача, за да не даваш пари два пъти за монтаж, купуваш предварително от някой колега обикновени, и смъкваш спортните, слагаш заводските и ги пращаш на купувача.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Запален алфист sheim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    moon.....
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    сменяй пружините колега аз бях със спортно смених всичко е е топ..не става с тва спортно окачване по наще пътища
    Mercedes C 200 compressor

  11. #11

    Default

    ще видим в идните дни какво ще правя тия пружини... благодаря за съветите и помощта колеги
    CITROEN SAXO 1.4 VTS-EX...Peugeot 206 1.4 Lx- EX...Fiat Punto Sporting 1.2 16V- EX...Chysler Neon 2.0 lx- EX...Hyundai Sonata 2.0 Auto- EX...Rover 25 1.6 16V- EX...ALFA ROMEO 156 2.0 TS- EX


  12. #12
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Здравейте колеги,

    И аз съм пред дилемата да махна спортното окачване.
    Въпроса ми е дали ще усетя някаква разлика във возия, ако сложа стандартните пружини за 156 ТС, не знам в момента с какви съм, но от снимката личи, че е ниска: http://www.mypicx.com/uploadimg/1258...02072010_1.jpg (паркирана е на улица с лек наклон към задните гуми) ?
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  13. #13

    Default

    По меко ще почне да вози.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14

    Default

    А няма ли да се съсипят по-бързо спортните амортисъри, които не са направени за по-меки прожини?
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  15. #15
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Като сравнявам с други коли, разликата във височината не е голяма спрямо стандартните туин-спаркове. Чудя се дали амортесьорите са ми оригиналните, а са слагани само по-ниски пружини ? Мисля да я закарам да разглобят и да видят какви са амортесьорите...
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •