Results 1 to 11 of 11

Thread: Стържат ми ламарини по диска

  1. #1
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Стържат ми ламарини по диска

    значи положението е следното, както повечето от вас знаят точно до дисковете има едни ламарини, е те точно тия ламарини ми стържат в дисковете при пълен ляв съответно пълен десен завой, а аз се чудех от кво са ми тия деруги по чисто новите дискове
    та въпроса ми е знае ли някой от вас защо се получава така и евентуално как може да се оправи
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  2. #2
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    как по завои - значи се опират в нещо за да ти жулят а що жулят?!? - да не би новите ти дискове да са по-дебели от фабричните. виж ги там в какво опират и ако може ги кривни някак си. иначе чакаш да се престържат и ще замлъкне баси случая
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Еми така при пълен ляв и десен се получава само, при леки завой няма проблеми, деругата е все още съвсем малка и не е проблемна, но ако не се намери решение на проблема мое да стане по-дълбочка, а дисковете са Бендикс и мисля, че причината не е в тях.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    И при мен стърже при пълен ляв или десен. Не съм се сетил, че може да е от това. Ето една загадка по-малко
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  5. #5
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Aми изкриви ламарините да не опират. Ако става въпрос за теиз които се водят за насочване на въздух на предните колела.
    Ако е на задните те са защитни - да не се пръскат дисковете с кал .И тях може да ги пооформиш.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    задните гуми не завиват така, че нема да се наложи да ги оформям там нищо не стърже, а за предните и по-точно предно ляво тая неделя пак ше има пит стоп и ако се наложи ше ги изкривя.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  7. #7

    Default

    Коце без да искаш си изкривил ламарината при манипулацията по маншона
    както каза Крис просто ги изкриви за да не опират

  8. #8
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба
    Коце без да искаш си изкривил ламарината при манипулацията по маншона
    както каза Крис просто ги изкриви за да не опират
    Не съм бат Еньо, понеже диска беше надран още когато забелязах, че маншона ми е скъсан, т.е. когато си оглеждах профилактично автомобила отдолу
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  9. #9
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    Quote Originally Posted by голямата риба
    Коце без да искаш си изкривил ламарината при манипулацията по маншона
    както каза Крис просто ги изкриви за да не опират
    Не съм бат Еньо, понеже диска беше надран още когато забелязах, че маншона ми е скъсан, т.е. когато си оглеждах профилактично автомобила отдолу
    Значи ти е бил сгънат отпреди това, наистина няма начин тея ламарини да ти опират по диска при къквото и да е положение ако са прави.
    Абе, поблемът ти е никакъв

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Сетих се и за друга възможност - ако е изтървана колата от крик се подгъват тези ламарини от долната страна и пак стържат.Проблема е оглед и напасване.
    За задните има в предвид пак , ако е изтървавана от крик или е ударена отдолу точно в тази зона.Имам в предвид идеалните пътища без дори и 1 дупка.Може да не е удряна , а просто колата да се е поотрила отдолу дори и на минимална скорост едва едва в кратера.
    Като бивш собственик на единствената кола с 4 дискови спирачки в бившият Соц. лагер имам все пак опит с тях.
    Имах преди Г2 и на едната ламарина се скъса отвора от старост и ръжда. направо я махнах тази ламарина.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    снощи колата беше вдигната на крик и всичко беше тествано в реално време резултата беше че никъде нищо не опираше но аз си мисля че нещата биха могли да стоят по друг начин ако колата не е на крик и точно за това изкривих малко ламарините и сега караме и слухтим.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •