Results 1 to 7 of 7

Thread: Ауто Италия..., помагайте!

  1. #1

    Default Ауто Италия..., помагайте!

    Колеги, днес беше поредният ден в който се занимавах с "великият" сервиз на Ауто Италия. Бях си казал, че няма да работя с тези некадърници, но ето, че ми се наложи...

    Историята е доста кратка и започва преди около 45 дни, когато установихме със страхотните (пишман) "майстори" от Ауто Италия, че моята кола се нуждае от нов маховик, който ще бъде заменен по гаранция. Поръчаха маховика и ми казаха, че след седем дни ще пристигне и ще бъде заменен за около 2 дни. след 10-ина дена гаранцията на автомобила изтече, но от сервиза ме увериха, че проблем с маховика няма да има защото повредата е установена преди да изтече гаранцията, просто доставката лекинко се бавела заради празниците. Рекох си ОК! Празници идват, щом няма проблем - няма проблем и спокойно изчаках деня, в който частите ще пристигнат...

    Днес беше уговорен час, в който да им закарам колата и да подменят маховика. Закарах им аз автомобила, оставих го и започнах търпеливо да чакам да минат 2-та дена нужни за този ремонт. Още на обяд ми се обадиха от сервиза за да ме уведомят, че на няма и 19 хил. км колата ми е за смяна на съединител... Естествено смяната на този съединител + някакав лагер е на стойност 950 лв, които според Ауто Италия би трябвало да заплатя лично. Обясних аз на момчетата, че това е в следствие на дефектиралия маховик и аз нямам вина за случилото се, съответно би трябвало да се смени съединителя по гаранция. Да не говорим, че на няма и 19 хил км да сменям съединител е направо скандално.

    След 3 часа безсмислени разговори с кой ли не в тоя бардак наречен от някой "официален представител" на марката бях уведомен, че Ауто Италия не поема този ремонт и аз трябва да реша дали да сменят съединителя докато колата е още разглобена или да върнат стария.

    Моля някой ако има идея или някакво предложение как да се измъкна от тази неудобна ситуация да не се колебае да сподели...

    Не съм човек, който ще си остави магарето в калта и мисля този път да не им се разминава, имам няколко идеи и няма да жаля нито нерви нито средства, но ще ги накарам някак да платят не само проклетия съединител, но и неудобствата, които ми създадоха...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  2. #2

    Default

    Колега сподели какъв е проблема със съдинителя и мисля че гаранцията наистина не го поема.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Колега сподели какъв е проблема със съдинителя и мисля че гаранцията наистина не го поема.
    Е как не го поема аз знам поне два сменени по гаранция за дефектирали лагери
    А за колегата според мен КЗП и съд за тия
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4

    Default

    Незнам колега аз принципно проблеми с колата нямам точно на 50х.км единствено притеснение имах че при превключване от 1-2 примерно при малките предавки се усеща нещо като щтракване когато зацепи съединителя шума се чува и на празен ход като е по слабо но колеги споделиха че и при тях е така и това е нормално.

    п.п.а иначе като по гаранция ми смениха нагреватели на пасажерска седалка и две вътрешни карета незнайно защо бяха си здрави но бяха заявени в гаранционен протокол при предния собственик и при мен ги смениха както и да е.
    Но като цяло след мойте задавани въпроси около съединитела в ММ все ми увъртаха и като цяло ме убеждаваха че е нормално и че даже не биле сигурни но май не влизало в гаранция трябвало да проверят след 1м ми изтича гаранцията и изобщо няма се занимавам с тях.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Колеги, днес беше поредният ден в който се занимавах с "великият" сервиз на Ауто Италия. Бях си казал, че няма да работя с тези некадърници, но ето, че ми се наложи...

    Историята е доста кратка и започва преди около 45 дни, когато установихме със страхотните (пишман) "майстори" от Ауто Италия, че моята кола се нуждае от нов маховик, който ще бъде заменен по гаранция. Поръчаха маховика и ми казаха, че след седем дни ще пристигне и ще бъде заменен за около 2 дни. след 10-ина дена гаранцията на автомобила изтече, но от сервиза ме увериха, че проблем с маховика няма да има защото повредата е установена преди да изтече гаранцията, просто доставката лекинко се бавела заради празниците. Рекох си ОК! Празници идват, щом няма проблем - няма проблем и спокойно изчаках деня, в който частите ще пристигнат...

    Днес беше уговорен час, в който да им закарам колата и да подменят маховика. Закарах им аз автомобила, оставих го и започнах търпеливо да чакам да минат 2-та дена нужни за този ремонт. Още на обяд ми се обадиха от сервиза за да ме уведомят, че на няма и 19 хил. км колата ми е за смяна на съединител... Естествено смяната на този съединител + някакав лагер е на стойност 950 лв, които според Ауто Италия би трябвало да заплатя лично. Обясних аз на момчетата, че това е в следствие на дефектиралия маховик и аз нямам вина за случилото се, съответно би трябвало да се смени съединителя по гаранция. Да не говорим, че на няма и 19 хил км да сменям съединител е направо скандално.

    След 3 часа безсмислени разговори с кой ли не в тоя бардак наречен от някой "официален представител" на марката бях уведомен, че Ауто Италия не поема този ремонт и аз трябва да реша дали да сменят съединителя докато колата е още разглобена или да върнат стария.

    Моля някой ако има идея или някакво предложение как да се измъкна от тази неудобна ситуация да не се колебае да сподели...

    Не съм човек, който ще си остави магарето в калта и мисля този път да не им се разминава, имам няколко идеи и няма да жаля нито нерви нито средства, но ще ги накарам някак да платят не само проклетия съединител, но и неудобствата, които ми създадоха...
    Здравей колега,
    още миналата година, когато ми спомена този проблем, ти казах да не се занимаваш с този сервиз и да отидеш до Гърция, но са те врътнали като мен - "Всичко е сменено, няма проблем за другите неща, елате след празниците, поръчани са". След празниците: "Ами тя гаранцията е изтекла и можем да ги сменим като ще ви направим отстъпка и безплатно ще ги монтираме".
    Виж ми поста по-горе ... този филм го гледах вече ...
    Свържи се с този човек (Skype: sev_79) и му разкажи за проблема ти
    Още днес отиди в КЗП и пусни жалба, както те е посъветвал Бобо.

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Незнам колега аз принципно проблеми с колата нямам точно на 50х.км единствено притеснение имах че при превключване от 1-2 примерно при малките предавки се усеща нещо като щтракване когато зацепи съединителя шума се чува и на празен ход като е по слабо но колеги споделиха че и при тях е така и това е нормално.

    п.п.а иначе като по гаранция ми смениха нагреватели на пасажерска седалка и две вътрешни карета незнайно защо бяха си здрави но бяха заявени в гаранционен протокол при предния собственик и при мен ги смениха както и да е.
    Но като цяло след мойте задавани въпроси около съединитела в ММ все ми увъртаха и като цяло ме убеждаваха че е нормално и че даже не биле сигурни но май не влизало в гаранция трябвало да проверят след 1м ми изтича гаранцията и изобщо няма се занимавам с тях.
    Точно така,и моя леко щрака на празен ход,когато е студено,но доколкото знам от човек на когото е сменян гаранционно,проблема е в пружините на феродовия диск,които се разлабват и почват да тракат.Най-вероятно това е проблема на човека,и за да са им чисти ръцете на Аутоиталия искат да му го сменят.Аз моя ще го карам докато не се разпадне-все пак цената му е доста сериозна,а и засега на 60 000 км.нямам проблеми с него
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7

    Default

    Точно така колега и също се чува при превключване самия шум е когато съединителя зацепи а на празен ход е по тихо и аз мисля че е от пружините или от лагера но гаранционно няма даго сменят а също ми казаха и на мен че е от маховика но странно на 50х км кола.аз също ще го карам доста още пробвам е на ръчна да тръгна щом не тресе като отпусна съединителя значи е добре.аз също нямам проблеми ама се пробвах в ММ но казват че е нормално и тва е.http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=36094&page=2
    ето виж какво споделят колегите по този въпрос
    Last edited by dilian alfa gtv; 19-01-2010 at 12:47.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •