Results 1 to 9 of 9

Thread: Маншони?

  1. #1

    Default Маншони?

    Кажете какви маншони за полуоските да си купя, че да не ги сменям след 6-7 месеца пак ? Последния път уж ми дадоха "хубави" ама единият пак се е скапал...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  2. #2
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    и при мене така от едната страна по голфаджийски сложих плик със свински опашки дето е бога ми още здрав... от другата страна маншончето не изкара и 5к
    имам една идея да видим кво ще излезе ако важи ще пиша
    пс; маншоните ги закупих от тин за по 5лв твърди като пластмасови и още тогава не ми вдъхнаха доверие
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    проблема с мнашоните го имам и аз преди 2 седмици сменявах на лявата полуоска и въобще в годината по 2 пъти се сменяват и най-гадното от всичко е че заради една гумичка която струва 5-6лв. се разглобява цялата предница и човек си губи 3-4 часа за щуротии чух за некви силиконови маншони които карали по доста повече от обикновенните, стрували м/у 15 и 20лв, но според мен ще си струват парите ако карат поне 2 години, някой чувал ли е за такива маншони?
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4

    Default

    Чувал съм, точно за такива си мислех да сложа и аз, сега остава да се сетя къде продаваха такива.
    Последните, които бях взел са по 15лв броя, сиво-черни и меки...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  5. #5
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Ако търсите качествени кабелни превръзки / свински опашки, миши опашки и т.н./ моля на лични за да не се счита за реклама.
    Сервизи и гаражчета купуват от тази стока. Мога да дам примери на лични за Варна кои сервизи купуват.Има 1 малък проблем , че опаковката е 100 бр. за даден размер.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Този проблем с маншоните съм го забелязал не само при Алфа Ромео
    Преди време карах ТОЙОТА. Смених маншоните с "хубави" защото вече се бяха напукали. Изкараха 6 месеца. После пак и пак и пак ...
    След това карах Ситроен - при него бе същото. След това Рено - пак същото.
    Когато си взех ФИАТ-а реших да не ги сменям, докато не се скъсат.
    Изводът е, че специално за маншони трябва да се купуват само оригинални от представителство, защото всичко друго е пълен боклук.
    На моята Алфа навъртях над 30К км в БГ и не съм ги сменял (явно са оригиналните или са сменяни, но с читави ).
    За силиконовите бях питал преди време, но дочух мнение, че е само реклама и издържат пак толкова (6-8 месеца). Това беше преди години, сега незнам как е

  7. #7
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    проблема с мнашоните го имам и аз преди 2 седмици сменявах на лявата полуоска и въобще в годината по 2 пъти се сменяват и най-гадното от всичко е че заради една гумичка която струва 5-6лв. се разглобява цялата предница и човек си губи 3-4 часа за щуротии чух за некви силиконови маншони които карали по доста повече от обикновенните, стрували м/у 15 и 20лв, но според мен ще си струват парите ако карат поне 2 години, някой чувал ли е за такива маншони?
    Миналата седмица си сменях и аз маншоните... Смених ги с такива - меки, по 18лв/бр. Само скобите се оказаха че не пасват, но използвах старите скоби... Ще видим колко ще изкарат тези... :-/
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #8

    Default

    Днес ми предложиха на Комет, италиански... някой да има впечатления от тях?

    Изводът е, че специално за маншони трябва да се купуват само оригинални от представителство, защото всичко друго е пълен боклук.
    Ми то хубаво ама откъде да ги намеря такива оригинални? Ако имаше нямаше да е проблем...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  9. #9
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    оня ден сменявах вътрешно каре, което на 96% съм сигурен, че беше оригиналното и също толкова процента съм сигурен че и маншона беше оригинален, и не беше мръднал само леко беше избелял от годините, бая се позачудих дали пак него да не монтирам ама си викам чекай да си сложа аз новия маншон, но няма да се учудя ако след 3-4 месеца сложа пак стария
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •