Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: ABS започна да свети постоянно

  1. #1
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default ABS започна да свети постоянно

    някъде бях чел за колега на който беше започнала да му свети постоянно на таблото ABS, но не откривам с търсачката. колата е 2.4 jtd 2000 година и понеже днес беше заледеноABSа се включваше често, но по едно време започна да свети постоянно и колата си поднасяше без да включва abs. някакви идеи какво следва от тук?

  2. #2
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by newuser View Post
    някъде бях чел за колега на който беше започнала да му свети постоянно на таблото ABS, но не откривам с търсачката. колата е 2.4 jtd 2000 година и понеже днес беше заледеноABSа се включваше често, но по едно време започна да свети постоянно и колата си поднасяше без да включва abs. някакви идеи какво следва от тук?
    Колега аз бих те посъветвал да отидеш на диагностика , и да видят грешката.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #3
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    тва ясно за диагностиката. дали е възможно само от софтуерна грешка да спре да работи ABS?

  4. #4
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by newuser View Post
    тва ясно за диагностиката. дали е възможно само от софтуерна грешка да спре да работи ABS?
    Колега аз не съм много компетентен, но мисля , че може, все пак компютър го управлява. Но едвали някой тук може да ти каже точно къде е проблема, само диагностиката може да ти помогне. Но определено в това време е хубаво АБС да ти е изправен мен днес 3 пъти ми се включи на киша.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #5
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    с abs е друго нещо, на мен днес 10-тина пъти сигурно ми се включи и до там.. след това без него беше като шейна... просто като знам с тея диагностики до каде я докарват обикновенно... предпочитам първо да видя кво ще кажат тези дето са патили

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by newuser View Post
    с abs е друго нещо, на мен днес 10-тина пъти сигурно ми се включи и до там.. след това без него беше като шейна... просто като знам с тея диагностики до каде я докарват обикновенно... предпочитам първо да видя кво ще кажат тези дето са патили
    Да ти кажа тези дето са патили в 80% от случейте се оправят с диагностика Ползвай търсачката и ще се убедиш в думите ми
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7

    Default

    При мен беше разхлабена една от клемите на акумулатора, която захранва ABS.
    След стягането се оправи.

    http://alfaromeo-bg.com/forum/showth...%E5+abs&page=2
    http://www.alfaromeo-bg.com/forum/sh...ad.php?t=37727

  8. #8
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    мерси на изказалите мнение по въпроса. ще гледам да пиша какво е станало на диагностиката, но днес сутринта се наложи да пътувам и сам спря да свети abs-а и шсичко беше наред (засега

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Колега аз бих те посъветвал да отидеш на диагностика , и да видят грешката.
    Аз пък те съветвам да видиш първо предпазителя(бушона) на АБС-то, преди да отидеш на диагностика.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10

    Default

    Това че имат нужния софтуер да чистят грешки , не значи че диагностицират нещо
    Толкова сервизи не са наясно какво правят, че нямам думи. Същото е, все едно аз да си изчистя грешката.
    И нали - готово давай 10,20,30лв и bye.
    И най ми харесва думата "Читава диагностика" и т.н.

    Ако обичате, кажете ми какво трявба да включва една процедура по диагностика за която, примерно, съм платил 30лв. Да речем, че ми свети лампа на ABS.

    Не искам да звуча груб, но повечето сервизи в Пловдив са крайно некомпетентни и това ми е мнението...

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Отиваш, закачат компютъра, казват ти примерно - датчик abs, сменят го и готово. В идеалния случай.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    И при мен беше така индикатора на таблото светва и ABS-а не работеше. Проблема се оказа съвсем тревиален- придръпната ръчна спирачка- апарата на задна лява гума замръзва и не може да се освободи. Докато се размръзи колелото остава блокирано и се пързаля по леда (това в разтояние от 10м. се оправя), но компа отчита грешка при задното колело, лампата светва и ABS-не бачка. След като запаля колата и всичко е наред. Може и при теб да е така и да не се нарага диагностика
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  13. #13
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Quote Originally Posted by B. Stamatov View Post
    И при мен беше така индикатора на таблото светва и ABS-а не работеше. Проблема се оказа съвсем тревиален- придръпната ръчна спирачка- апарата на задна лява гума замръзва и не може да се освободи. Докато се размръзи колелото остава блокирано и се пързаля по леда (това в разтояние от 10м. се оправя), но компа отчита грешка при задното колело, лампата светва и ABS-не бачка. След като запаля колата и всичко е наред. Може и при теб да е така и да не се нарага диагностика


    Напълно подкрепям горното мнение. Цял ден карам със замръзнала ръчна и от време на време АБС ми отказваше и светваше лампата на таблото... като отпусне ръчната АБС сработва сам дори без да гася колата.
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

  14. #14
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    не е проблем че ще дам 10-20 или 30 лева, точно за това ставаше въпрос, че явно не само в Бургас е трудно да се намери някой да ти направи диагностика както трябва и да разчете за какво става дума.За това предпочитам да ровя пършо тук и да питам колегите които са патили. днес не ми остана време да ходя да търся къде да я погледнат, но ми се наложи да въртя около 140-150 км предимно в градът и нямаше проблеми. АБС-a си работеше идеално, просто от тва което чета си мисля, че заради ледът както спомена Bobo и големия студ е станал фалът. Между другото Bobo, знаеш ли Нено дали е още в Бургас?

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by newuser View Post
    не е проблем че ще дам 10-20 или 30 лева, точно за това ставаше въпрос, че явно не само в Бургас е трудно да се намери някой да ти направи диагностика както трябва и да разчете за какво става дума.За това предпочитам да ровя пършо тук и да питам колегите които са патили. днес не ми остана време да ходя да търся къде да я погледнат, но ми се наложи да въртя около 140-150 км предимно в градът и нямаше проблеми. АБС-a си работеше идеално, просто от тва което чета си мисля, че заради ледът както спомена Bobo и големия студ е станал фалът. Между другото Bobo, знаеш ли Нено дали е още в Бургас?
    Тц днес се прибра
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •