Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Олекотена шайба

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    To зависи и кой ти прави ремапа!
    Който и да ти прави ремапа, при обикновенна атмосферка, без нищо пипано по двг-то, рядко може да има повишение на коне повече отколкото пръсти имаш на едната ръка, ако мапера е малко богче, бих включил и другата ръка......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32

    Default

    А има ли някаква конструктивна разлика между стандартната /на бензинова кола /и олекотената шайба ?
    като гледам демпферната шайба на дизел и олекотената имат разлика / доколкото знам има някаква гума която обира вибрациите /

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нормалната е демпферна. Олекотената не е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34

    Default

    колеги за коя шайба си олекотявате вие??? тази която върти серпентиновия ремък ли ?
    От какъв матерял се прави олекотената шайба, че ми стана интересно!!! по малка ли е от стандартната и защо ?
    съжалявам за тъпунгерските ми въпроси, но питам защото евентуално може и аз да си олекотя мойта.
    + ги видях колата се развъртала доста повече на ниските....
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  5. #35
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    колеги за коя шайба си олекотявате вие??? тази която върти серпентиновия ремък ли ?
    От какъв матерял се прави олекотената шайба, че ми стана интересно!!! по малка ли е от стандартната и защо ?
    съжалявам за тъпунгерските ми въпроси, но питам защото евентуално може и аз да си олекотя мойта.
    + ги видях колата се развъртала доста повече на ниските....
    Колега, виж първия пост в платената обява на Ферариста. Да - олекотена се прави шайбата на каналн ия ремък ( той не е серпентинов - няма такъв ремък или поне аз не съм чувал за такъв ).

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Колега, виж първия пост в платената обява на Ферариста. Да - олекотена се прави шайбата на каналн ия ремък ( той не е серпентинов - няма такъв ремък или поне аз не съм чувал за такъв ).

    еми става въпрос за ремъка който върти : хидравликата, алтернатора и климатика, в ауто дата са го наименували серпентинов .....иначе да този който върти каналният ремък
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  7. #37
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    То за този ремък и аз се чудех кой е,намирах го като пистов,серпентинов,алтернаторен и нали несъм много в час незнаех дали се говори за еднин и същ
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •