Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Олекотена шайба

  1. #1

    Default Олекотена шайба

    Виждам колегата ферарист предлага олекотени шайби за пистовите ремъци които увеличават мощността до 8 кс но до сега не съм чувал дори за такъв вид тунинг някой който го има това нещо може да сподели плюсовете и минусите ,а е доста примамливо 8 кс за 95 лв ?!

  2. #2

    Default

    Виж първо с колко писти ти е ремъка......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 29-01-2011 at 19:37.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Четох доста за спортните филтри но разбрах че при тях нещата са доста относителни и качват в най добрия случай до 1-2к,с, и струват над 180лв четох и за свещите денсо иридидиум при тях нещата са малко по добре но отново до 1-2 к,с, и струват 240лв ,а олекотената шайба 8кс и е 95 лв ?

  4. #4
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Четох доста за спортните филтри но разбрах че при тях нещата са доста относителни и качват в най добрия случай до 1-2к,с, и струват над 180лв четох и за свещите денсо иридидиум при тях нещата са малко по добре но отново до 1-2 к,с, и струват 240лв ,а олекотената шайба 8кс и е 95 лв ?
    Еми нали гледа динотестовете,а и преди време имаше тема за въпросните шайби и колегите бяха много доволни, все пак ти какво очакваш от 1 спортен филтър? Тя колата си взема въздух колкото и трябва може би ако и вкарваш по-студен да имаш някакъв ефект, а за свещите , аз съм с Денсо и не усещам някаква разлика , може би има по-добро изгаряне и примерно разхода да ми е паднал с някаква стотна и също така им дават по-дълъг живот. А все пак тази шайба олекотява двг. с близо 1 кг.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #5
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Четох доста за спортните филтри но разбрах че при тях нещата са доста относителни и качват в най добрия случай до 1-2к,с, и струват над 180лв четох и за свещите денсо иридидиум при тях нещата са малко по добре но отново до 1-2 к,с, и струват 240лв ,а олекотената шайба 8кс и е 95 лв ?
    Ами тунинга на един автомобил (особено на нашите атмосферки) е комплекс от неща, които трябва да се направят. Оттук 1-2 коня, оттам 1-2 и те се събират, само че цената не е особено ниска. Разбира се не може да очакваш чудеса и такова повишаване, като например турбиниран двигател.
    А за денсото - ако смяташ да пълниш гушата на родните кожодери давай 240лв. Иначе празтърси се по другите форуми за обяви на едни хора, които внасят от щатите такива и ngk и излизат към 140лв.
    P.S. То и с вариаторите се опитват да ни "клатят" за 320+ лв, ама като има балъци да плащат толкова, ще има и търговци, които и да им искат толкова.
    Last edited by AlfaMan; 20-01-2010 at 20:25.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #6

    Default

    Нещо друго освен шайбата сменя ли се ?

  7. #7

    Default

    Не - няколко колеги докладваха че и стария ремък става.....но това не е нещо пок което мога да се подпиша, но вероятноста да стане според мен е огромна, но така или иначе ремъка е към 20 кинта, и ще имаш нов все пак.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8

    Default

    Само плюсове ли има тава олекотяване четох че двигателя по бързо се развърта на 1-ва но скороста пада и че оборотите на празен ход са по високи
    Самата шайба с по малък диаметър ли е от оригиналната ?

  9. #9
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Колега това да не е шайбата която предлагаше ОЕМ преди време на коляновия вал?
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  10. #10
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Само плюсове ли има тава олекотяване четох че двигателя по бързо се развърта на 1-ва но скороста пада и че оборотите на празен ход са по високи
    Самата шайба с по малък диаметър ли е от оригиналната ?
    Интересно ми е как ще падне скоростта с подмяната на шаибата на пистовия ремък??
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Само плюсове ли има тава олекотяване четох че двигателя по бързо се развърта на 1-ва но скороста пада и че оборотите на празен ход са по високи
    Самата шайба с по малък диаметър ли е от оригиналната ?
    Мда, ефекта е в динамиката, оборотите на празен ход не са по високи, или поне на моята не е така, както и на поне 2 човека с който имам честа комуникация.......с по малък диаметър е от оригиналната, с размера на сингапурската......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това за падането на макс. скоростта може да се получи ако олекотиш прекалено маховика, тъй като ще загубиш сериозен инерционен момент, но пак зависи от много неща.

    С шайбата няма как да се получи такъв ефект понеже нейните инерционни сили са много малки и положителния ефект при нея не идва толкова от олекотяването а от предавателното число към останалите агрегати задвижвани от нея. На пратика с нея не се повишава мощността на мотора. Просто се получава един резерв от освободен вече въртящ момент респективно и мощност. Мощността на мотора си е пак същата тъй като силите действащи върху буталата са си същите както и преди.

    Това, че диното измерва повече не значи, че преди мотора я е нямал тази мощност. Просто тя се е губила в задвижването на агрегатите. Та за това малко е смешно това твърдение, че се увеличава мощността, но така е по-лесно за обяснение
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    привет
    колеги виждам,че темата е от една година днес и аз се сдобих с такава шайба и утре ще видим какъв ще е ефекта
    Last edited by lokara; 12-01-2011 at 19:44.

  14. #14
    започва да се пристрастява KaloianIvanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    52

    Default

    колега има ли разлика ? чел съм и по други форуми за вапросната шайба . поздрави !

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by KaloianIvanov View Post
    колега има ли разлика ? чел съм и по други форуми за вапросната шайба . поздрави !
    Къде по други форуми че ми стана интересно?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •