Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Столична община организира хайки за стопани на кучета

  1. #1

    Default Столична община организира хайки за стопани на кучета

    С риск да ме наплюе половината форум:

    http://www.dnes.bg/sofia/2010/01/21/...v-sofiia.84583

    А дано сега започнат и да глобяват за разхождане на куче без намордник и каишка, както и за непочистване на лайната му от тротоара/входа/градинката/стадиона и т.н.

    КРАЙНО ВРЕМЕ БЕШЕ!!!!

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Това ще е като с хайката за коли извън движение. Ще глобят две, три реститутки и толкоз. Пред моя блок продължават да си стоят таратайките.
    Но все пак има надежда де...

    П.П. Всички събрани пари трябва да отидат за "справяне"(кастриране,приспиване,затваряне) и т.н. на уличните кучета и котки.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    поредният голям смях на фона на цунамито от бездомни кучета

    бай пеню от махлата като не ще да плаща такса за кучето, как па няма да го изпъди на улицата, а до сега поне е седяло зад оградата и е хранено
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  4. #4

    Default

    -Милене, обаждам се да се оплача от бездомните кучета пред блока.
    -Ами подайте жалба в общината, те ще предприемат мерки, ще ги кастрират и ще решат проблема.
    -Милене, те не ни е*ат бе, те ни апат!!!

    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #5
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    В цивилизования свят, всеки собственик на куче има и задължения, но има и права.Навсякъде са изградени благоустроустроени площадки, право на ползване на транспорт и т.н.Та га го направят това ще си спазвам и аз задълженията.У нас права нямаме, само задължения, по стар соц обичай.

    Ето и как да се избегнат безмислените такси-ако инвалид е собственки на куче, не дължи данък, също така ако кучето е регистрирано в клубовете на Българската киноложка организация, както и се използва за развъдна дейност, за тия нещо се изисква кучето да е с родословие. Има и намаление за ловци

    А също така-лайната добре, а спрелите коли в тревните площи.......
    Last edited by fred; 21-01-2010 at 21:47.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #6

    Default

    човек, за "а, вие защо биете негрите" чувал ли си? Има си закон. Закона казва, че си ДЛЪЖЕН да плащаш за кучето си и да чистиш след него като сере. точка! край на дискусията. Има неща които е хубаво да правиш и има неща които си длъжен да правиш. Спазването на закона е от задължителните. Аз ако дойда и се изсера пред вратата ти или в градинката къде се разховдат и си играят децата ти какво ще направиш? да не би едно куче да има повече права от мене?!?!?

    ПС - а и ти права имаш - имаш правото след като си платиш таксата да гледаш куче и да го разхождаш с каишка и намордник в града, където по принцип живея ХОРА. мен не ме интересува дали кучето ти хапе и е злобно или е душичка - ако не харесвам къчета или съм алергичен към тпх или ме е страх от кучета просто няма да ми създаваш дискомфорт. просто е.
    Last edited by bouncer; 21-01-2010 at 17:33.

  7. #7
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Това за негрите е подходящо за твоя пост, всичко Мара /Йорданка/ втасала, та накрая ще оправя и кучетата...
    Отделно, че това не е закон, а наредба на Столичната община...
    Плащам си данъците, но нито ми чистят снега нито ми подръжат улиците като хората, нито садят дървета, нито спират застрояванет. И затова има закон, ама и той не се спазва.Е и аз няма да спазя това правило и ще го избегна официално при това.
    А като си помисля че може да си паркираш МПС-то където си играят децата ми, излиза че е по-добре да се изсереш.
    Не че не го правят и много ЧОВЕЦИ навън си отделят екстрементите и повръщат, гасят и мятат фасове по улиците, хвърлят си боклука където им падне, не си плащат данъците, парното, не купуват винетки и какво ли не.Е къде е закона да ги санкцоинира?. 90% от мръсотията е от чиляците.Кучето не продава наркотици, не ограбва хора, не кара с превишена скорост на 5 ракии и не дрифти по пресечки...
    Искам права на европеец, а не на крепостен селянин в Магаданск.За твое сведение нито в Париж, нито във Виена, нито в Рим съм видял куче от всякакви размери с намордник, да не говорим, че във Виена две влязох в аптека и след мен влезоха две кучета със стопанина си, вътре.По едно време едното се изпика.Нямаше никаква реакция, това се развиваше в центъра, на Мария Хилфенщрасе или както му е там името.И те имат наредби, но не се втелясват много.
    Мисля че са по европейци от нас, не че държа да го водя да пикае по аптеките.

    П.П. - Дали ББ е регистрирал всичките си кучета, би било интересно да провери Йорданка този факт и да го глоби, ако не е го направил това, както и не съм Го видял /ББ/ да си разхожда кучето с намордник и торба за лайна.
    Last edited by fred; 21-01-2010 at 21:54.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #8
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    -Милене, обаждам се да се оплача от бездомните кучета пред блока.
    -Ами подайте жалба в общината, те ще предприемат мерки, ще ги кастрират и ще решат проблема.
    -Милене, те не ни е*ат бе, те ни апат!!!







    п.п.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  9. #9

    Default

    ББ е регистриран в киноложки клуб и се води че развъжда - него не го лови това. Но не мога да се съглася с логиката ти колега. Дай понеже е мръсно, има дупки, всякакви селяци паркират където им скимне, никой не чисти и всичко е пред разпад да помогнем още.
    Тъпо е. Ти как би се почувствал ако детето ти излезне да си играе в градинката пред блока и се върна цялото омазано с кучешки лайна? НЕ ме разбирай погрешно - аз много обичам кучета, но да се грижиш за каквото и да е животно означава, че трябва да си носиш отговорността за него. Не ме интересува дали държавата ни е клапава - ако искаме да сме европейци трябва да почнем НИЕ да се държим като такива. Не мога да приема, че като си разхождаш кучето и то се изходи на ОБЩЕСТВЕНИТЕ площи ще си тръгнеш и ще забравиш за случая. На теб хубаво ли ти е като настъпиш кучешко лайно на улицата? а как се чувстваш ако някой 60 килограмов ротвайлер дойде да те подуши. Щото аз лично изтръпвам. Не ме интересува дали хапе или е душичка - неприятно ми е и не искам да се доближава до мен! но стопанина си бара макарите ис е хили. е сега какво трябва да направя аз за да ме остави песа на мира - да се изселя от града ли?

  10. #10
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    ,,Голям смях'' ... Като отидат на проверки по селата ще се напълнят с пари от глоби...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  11. #11
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Плащам си данъците, но нито ми чистят снега нито ми подръжат улиците като хората, нито садят дървета, нито спират застрояванет. И затова има закон, ама и той не се спазва.Е и аз няма да спазя това правило и ще го избегна официално при това.
    А като си помисля че може да си паркираш МПС-то където си играят децата ми, излиза че е по-добре да се изсереш.
    Не че не го правят и много ЧОВЕЦИ навън си отделят екстрементите и повръщат, гасят и мятат фасове по улиците, хвърлят си боклука където им падне, не си плащат данъците, парното, не купуват винетки и какво ли не.Е къде е закона да ги санкцоинира?. 90% от мръсотията е от чиляците.Кучето не продава наркотици, не ограбва хора, не кара с превишена скорост на 5 ракии и не дрифти по пресечки...
    Искам права на европеец, а не на крепостен селянин в Магаданск.
    Така мисля и аз.
    Коментирали сме и друг път темата.
    БоЕнчо мамин сладък,
    доста по хуманно би било,ако се интересуваш от поразиите на наркоманите-примерно.
    п.п.
    а,да мен поЙчи ме е страх,да не срещна някоя леля с кУрмонални проблеми,която не си пие хапчетата...Да не ми ухапе кучето
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  12. #12
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ясно ми е, има такива хора, като колегата bouncer-изпитват страх или неприязън и прочее.
    Сега, аз като казвам че го водя и т.н. не значи че ходя с него в пясъчника или там където играят деца и го пускам там, или го оставям на улицата да ходи където иска.
    Водя го на места, където не пречи на хората и гледам да не тича по някой, а той само се радва, нищо лошо не им прави-най често в големите паркове, където има достъчно място за всички.Гледам да не преча на никой.
    Нямам нищо против да си го водя и на определени места, стига тези места да са като местата в ЕВропа.Там тези места се изграждат, където няма големи паркове и целта им е всеки да си има местенце.
    Защо да нямам право в събота или неделя да си го кача в метрото или в тролея /естетвено с намордник и т.н. за да има мир./.И билет ще му купя и всичко.Тогава ще мога и спойно да си платя данъка, защото знам, че имам право, спазвам го и съм доволен.
    Както и да е.
    Иначе и моето е породисто , сега ще стана и член на клуба, така, че и аз спазвам закона.
    Last edited by fred; 22-01-2010 at 11:27.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ясно ми е, има такива хора, като колегата bouncer-изпитват страх или неприязън и прочее.
    Сега, аз като казвам че го водя и т.н. не значи че ходя с него в пясъчника или там където играят деца и го пускам там, или го оставям на улицата да ходи където иска.
    Водя го на места, където не пречи на хората и гледам да не тича по някой, а той само се радва, нищо лошо не им прави-най често в големите паркове, където има достъчно място за всички.Гледам да не преча на никой.
    Нямам нищо против да си го водя и на определени места, стига тези места да са като местата в ЕВропа.Там тези места се изграждат, където няма големи паркове и целта им е всеки да си има местенце.
    Защо да нямам право в събота или неделя да си го кача в метрото или в тролея /естетвено с намордник и т.н. за да има мир./.И билет ще му купя и всичко.Тогава ще мога и спойно да си платя данъка, защото знам, че имам право, спазвам го и съм доволен.
    Както и да е.
    Иначе и моето е породисто , сега ще стана и член на клуба, така, че и аз спазвам закона.
    ПС: kuker, аз имам куче на вилата и въпреки че не е породисто сиима паспорт и си минава всички имунизации. В местната община е регистрирано и му се плаща такса. Като го разхождам му слагам повод и намордник и ако се изсере на улицата почиствам след него, въпреки че е на село улиците са си покрити с лайна от домашни животни. Въптос на принцип и елементарна култура спред мен.

    Вики,
    първо това е акция само в рамките на София. Второ честно казано мен би ме било срам да напиша такова нещо. Ти какво казваш? че понеже има наркомани, има простаци, има корупция и мизерия трябва да има кучета и кучешки лайна по тротоарите?!?! Или че понеже никой не ти е отделил место за куче ще си правиш каквото искаш? не съм съгласен никак!! fred, на 99,9% съм убеден че ИМАШ правпо да си взиш кучето в градския транспорт стига да е с намордник и на каишка. ще го проверя. аз лично много мразя да видя някой да си разхожда кучето в градинката пред блока и да остави след себе си лайно. Еми няма как да ме кефи. уж сме столица, уж сме европейци а ходим в лайна...
    Last edited by bouncer; 22-01-2010 at 12:43.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ПС: kuker, аз имам куче на вилата и въпреки че не е породисто сиима паспорт и си минава всички имунизации. В местната община е регистрирано и му се плаща такса. Като го разхождам му слагам повод и намордник и ако се изсере на улицата почиствам след него, въпреки че е на село улиците са си покрити с лайна от домашни животни. Въптос на принцип и елементарна култура спред мен.

    Вики,
    първо това е акция само в рамките на София. Второ честно казано мен би ме било срам да напиша такова нещо. Ти какво казваш? че понеже има наркомани, има простаци, има корупция и мизерия трябва да има кучета и кучешки лайна по тротоарите?!?! Или че понеже никой не ти е отделил место за куче ще си правиш каквото искаш? не съм съгласен никак!! fred, на 99,9% съм убеден че ИМАШ правпо да си взиш кучето в градския транспорт стига да е с намордник и на каишка. ще го проверя. аз лично много мразя да видя някой да си разхожда кучето в градинката пред блока и да остави след себе си лайно. Еми няма как да ме кефи. уж сме столица, уж сме европейци а ходим в лайна...
    Отделно, че в никоя нормална европейска столица не разхождат кучета по центъра!

    И бих допълнил- вие данъка на колата не искате да си плащате щото ви било скъпо, кучета тръгнали да ми гледат... Оправете себе си първо, пък после почвайте да се грижите за друго живо същество.
    Lexus IS200

  15. #15
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post

    Вики,
    първо ......
    Моля,моля не ми приписвай "добродетели",които нямам.Мислене тип" *бал съм му майката,на мен еди как си ми е удобно" не ми е присъщо.Къде написах,че си правя каквото искам?От какво да ме е срам?
    Може би от това,че като гражданин си плащам данъка на кучето,ваксинирано е,с чип ,с кожен салон
    Т.е аз се съобразявам изцяло с изискванията на общината.
    Не е ли редно,същата тази община ,да е пригодила място в района за разходжане на любимци?На това място да има кошчета за боклук и т.н.
    Само да уточня,че не се оплаквам.
    Газя си в боклуците,които хората са хвърлили където им падне,внимавам да не стъпя на някоя спринцовка или счупена бутилка и те така...Много съм щастлива,защото домашните кучета са най-големия проблем общинарите...Всичко друго е наред .
    "Виждаме на другите треска в окото, но не виждаме гредата в своето" ..

    п.п.
    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    уж сме столица, уж сме европейци а ходим в лайна...
    ....и "уж" сме хора.
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •