Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38

Thread: Столична община организира хайки за стопани на кучета

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by viki View Post
    Моля,моля не ми приписвай "добродетели",които нямам.Мислене тип" *бал съм му майката,на мен еди как си ми е удобно" не ми е присъщо.Къде написах,че си правя каквото искам?От какво да ме е срам?
    Може би от това,че като гражданин си плащам данъка на кучето,ваксинирано е,с чип ,с кожен салон
    Т.е аз се съобразявам изцяло с изискванията на общината.
    Не е ли редно,същата тази община ,да е пригодила място в района за разходжане на любимци?На това място да има кошчета за боклук и т.н.
    Само да уточня,че не се оплаквам.
    Газя си в боклуците,които хората са хвърлили където им падне,внимавам да не стъпя на някоя спринцовка или счупена бутилка и те така...Много съм щастлива,защото домашните кучета са най-големия проблем общинарите...Всичко друго е наред .
    "Виждаме на другите треска в окото, но не виждаме гредата в своето" ..

    п.п.


    ....и "уж" сме хора.
    OK - директен въпрос: Ти почистваш ли след кучето си като се изходи? разхождаш ли го на каишка и с намордник?

  2. #17
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Отделно, че в никоя нормална европейска столица не разхождат кучета по центъра!

    И бих допълнил- вие данъка на колата не искате да си плащате щото ви било скъпо, кучета тръгнали да ми гледат... Оправете себе си първо, пък после почвайте да се грижите за друго живо същество.
    Всичко си плащам, освен това, да бъде точни.Отделно и осигуровки и разни данъци върху реалните доходи, включително и от наем.Стига с тия общи локуми.
    Причините поради, които няма да платя данък куче съм изложил.
    А кучета съм виждал във центъра на всички столици на Европата, които съм посетил-Рим, Виена, Париж, в Солун тоже, ако че не столица, а отделно по горе съм описал случката в една аптека вав Виена. Във Виена съм виждал и кучета във заведения.В Париж не видях никой да събира изпражнения след кучетата си, ясно че има и такива, ама аз не видях специално съм гледал
    А в Рим, около стария форум си живеят и бездомници на улицата с кучетат си, ама никой не протестира или не им прави хайки.Виж, има хайки за негри и цигани, които продават разни боклуци и може да ви оберат понякога.
    А като всички си сложат катализатори, работещи, а не гърнета и тръби, като общината почисти боклуците, които хората хвърлят навсякъде, аз лично ще си почиствам и след кучето!Не съм простак от къра, че да цапам.Но след като Ганьо си тръска пепелника на пътя, хвърля си фасовете навсякъде, боклуки и т.н, няма да се правя на херувим.
    Last edited by fred; 22-01-2010 at 14:12.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #18

    Default

    значи пак стигаме до казуса "Щом има простаци, значи и аз ще се държа като простак" ами твоя воля. Аз лично никога не мога да уважавам подобмоповедение още повече че ясно съзнаваш какво правиш. В Иран примерно убиват жена за изневяра. След като те го правят защо и аз да не го правя. Разхождайте си песовете, оставяйте им лайната навсякъде и бъдете доволни, че сте преебали системата и гадовете които хвърлят боклуци и паркират където има свари, че сте преебали наркоманите и крадците. От друга страна какво ви различава от простака който си хвърля боклука или фаса на улицата? НИЩО! той хвърля боклук на тротоара - ти оставяш лайно! ами еднакви сте...

  4. #19
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Както винаги - тръгва се на юруш срещу поредни 'голям' проблем. А той не е отсега, пак както винаги. И пак както винаги, се започва откъм задълженията. За правата на собствениците на кучета - да имат специални градинки, оградени - нищо. Длъжен си това и това, но нямаш правото на онова. Що не кажат - построени са местата за разходки, почва хайка за некоректни собственици?

    Същата история с паркирането в центъра на София - забранено е навсякъде, ще се плаща и прочие глупости. Но нито един построен паркинг. Е докога?

    Нормално е хората да реагират така, мисля.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #20

    Default

    не, не е норманло. ИМАШ ПРАВО ДА ГЛЕДАШ КУЧЕ в обяество на хора. Ето ти правата. Имаш право да го разхождаш, ако го водиш на повод и с намордник. Имаш право да го водиш където искаш, стига да почистваш лайната му след него. Виж колко много права имаш. и задължението ти е да си плащаш и да не си престъпваш правата спрямо другите членове на обяеството - в случая аз. Аз не искам да настъпвам кушешки лайна по улиците, аз не искам да се чудп дали нпко добиче 50 кила с минимум мозък и възпитание няма да реши че не съм му симпатичен или че му мириша на храна. И не ме интересува дали са ви измислил къде да си разхождатъе кучетата. Аз гледам морско свинче, трябва ли да надам вой че никой не ми е осигурил площадка да си разхождам животинката? като ми се пусне някое куче да ме ръмжи стопанина се смее и вика няма страшно, ама като ако реша да се защитя от ОЧЕВИДНО неправомерно пуснатото животно с газ, спрей, шут или камък се разбучават. Не става така.

    Научете се да си спазвате задълженията и правилата в обяеството, а не да се оплаквате че то видиш ли и другите го правят. Вие другите ли сте? не искате ли да ви е хубаво и на вас в града? А защо да не сте първите, които ще дадът пример на останалите? дали няма да се почувствате по-добре след това?

  6. #21

    Default

    Аз пък се чудя защо трябва да има глоби за да се сетим да се държим нормално.Такса за паркиране, за да не паркираме върху пешоходците и един върху друг, глоба за почистване след кучета, за да не стъпваме после в същите ла*на, глоба за това, глоба за онова.Яво така сме си устроени - докато не почнат да ни взимат пари не се замисляме да се държим нормално.А пък дори и да се опитат да наложат някакво правило някои почват напук да го нарушават.Шантава работа.
    мене ме нема, в целата схема........

  7. #22
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Са, на дакела намордник няма да сложа. Иначе го разхождам на повод и не го пускам да се доближава до хора, освен ако не проявят очевиден интерес. Почиствам му. Данък също не плащам, като и аз не знам защо. Не съм много сигурен и за какво трябва да го плащам, но принципно съм съгласен, че е редно.
    С 2 думи: аз съм "за" спазването на ред в дадено общество, но реда следва да се основава на нужда.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  8. #23
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Да,
    и не само аз .Много хора вече чистят след кучетата си когато ги извеждат.Преди не го правех(защото буквално го разхождах в бунище)
    Само да уточня,че не си разхождам кучето по центъра,нито по детски площадки и градинки.
    Кажи сега с каква цел ме попита?
    Също така искам да ми кажеш,как да научим уличните кучета да ходят в обществени Wc-та.
    Това ти много голям проблем ,както виждам

    Във Варна.
    като сложиш чип на кучето,общината те освобождава от данък за една година .Пак е нещо,защото едва ли е много голям процента на хората,които си регистрират кучетата изобщоТова е вдин вид стимул.Не се оплаквам пак ти казах ,аз съм намерила къде да си водя животинчето без да преча на когото и да било.
    Зная,че личният пример е важен.Може да не съм перфектна,тоест не съм със сигурностНо се старая,внимавам
    п.п.
    Държа го на каишка,но
    наморник не му слагам
    хайде сега,изяж ме
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    Са, на дакела намордник няма да сложа. Иначе го разхождам на повод и не го пускам да се доближава до хора, освен ако не проявят очевиден интерес. Почиствам му. Данък също не плащам, като и аз не знам защо. Не съм много сигурен и за какво трябва да го плащам, но принципно съм съгласен, че е редно.
    С 2 думи: аз съм "за" спазването на ред в дадено общество, но реда следва да се основава на нужда.
    Ами нуждата за намордник на дакела е факта, че така никога няма да може да захапе няке дете, което иска да му се порадва и му бръкне в гъза например щото не разбира.
    в интерес на истината единтвено за намордника съм склонен да се суглася че има случаи когато е излишен. то е главно за спокойствието на околните.

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Всичко си плащам, освен това, да бъде точни.Отделно и осигуровки и разни данъци върху реалните доходи, включително и от наем.Стига с тия общи локуми.
    Причините поради, които няма да платя данък куче съм изложил.
    А кучета съм виждал във центъра на всички столици на Европата, които съм посетил-Рим, Виена, Париж, в Солун тоже, ако че не столица, а отделно по горе съм описал случката в една аптека вав Виена. Във Виена съм виждал и кучета във заведения.В Париж не видях никой да събира изпражнения след кучетата си, ясно че има и такива, ама аз не видях специално съм гледал
    А в Рим, около стария форум си живеят и бездомници на улицата с кучетат си, ама никой не протестира или не им прави хайки.Виж, има хайки за негри и цигани, които продават разни боклуци и може да ви оберат понякога.
    А като всички си сложат катализатори, работещи, а не гърнета и тръби, като общината почисти боклуците, които хората хвърлят навсякъде, аз лично ще си почиствам и след кучето!Не съм простак от къра, че да цапам.Но след като Ганьо си тръска пепелника на пътя, хвърля си фасовете навсякъде, боклуки и т.н, няма да се правя на херувим.
    Незнам къде си бил, но аз съм прекарал доста време в изброените от теб столици и да видиш куче е по- скоро изключение. А за кучетата дето ги водят по заведенията във Виена- точно тези кучета са по чисти от теб самия.
    Lexus IS200

  11. #26
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Написал съм къде съм бил.
    Трябва да ти кажа, че по света, говоря развития, се гледат доста повече животни, отколкото у нас.Отношението към животните определя културата на едно общество. Селянин не гледа животно ако няма полза-да го стриже, да го дои или да го яде. Затова у нас по селата има повече прасета и кокошки от кучета, по Европата, САЩ, Канада и т.н е различно-с

    Отделно ето тука една статийка за размисъл, до къде стига човешката простотия и завист:

    "Никой няма право да живее в красива среда", пише на безумен надпис в столичен парк

    Тихомир Стойчев

    Обезобразената градинка - за да не живее никой красиво...

    Не бях очаквал да срещна такъв надпис, но уви. Културно и пунктуално написан, дори с грамотно поставен знак накрая - все пак имаме още училищни традиции и в правописа...
    Един от софийските паркове в една от годините, когато животът, въпреки всичко случващо се, напираше. В парка започнаха да се появяват по-често майки с деца. Нали помним - имаше време, когато семейното планиране не си позволяваше и да помечтае за дете. За по-лесно хората спряха и да се женят. Живеят някак си, пък като не тръгне, кой откъдето е...


    С какво е постлан пътят до храма

    Несигурно време. Никой не знае дали ще има работа утре - реституции, приватизации, ликвидации, РМД-та, престъпност. Всичко това изсмукваше соковете на надеждите и сигурността.
    Детски ясли, градини и училища се закриваха. Несигурни за бъдещето си учители се политизираха, включваха се в стачни комитети. По-оправните се преквалифицираха. Професията окончателно се феминизира. А авторитетът на държавата остана спомен. За култура и морал никой и не споменаваше. Пример за подражание не само на подрастващи, но и за някои възрастни станаха известните от криминалните хроники герои от улицата. И как да не станат? Без "да се трепят от сутрин до вечер", вдигнаха къщи - замъци, караха и карат последни модели коли, в обкръжението им с премрежени погледи пърхат неземни красавици, с тях са и някои политици.
    За какъв морал, ценности, държавност и традиции да си говорим? Как да родиш и отгледаш дете? А ако родиш, как да го отгледаш и възпиташ, какво бъдеще да му посочиш? Да върви по твоя път? Ами ти като си вървял по него, докъде си стигнал?
    Да им посочиш пътя на тези с лъскавите коли и палатите? Не, това не. Така не са ни учили.
    А и някои от собствениците на лъскавите коли вече ги пожертваха. Други също ще станат жертви, защото иначе не може да бъдат гарантирани истинските играчи.
    Кои са те? Къде са? Няма кой да отговори на всичките тези въпроси. А как ти да отговориш на въпросите на детето си?
    Тогава? Остава улицата. Всеки от нас пази спомени от детството си. Колкото и каквото и да е било, всички признаваме, че именно на улицата се е формирала някаква частица от нас самите. Мисля си - в онова, днес обругавано време, "формиралите се частици" са все добри!
    А сега?
    Никой няма право да живее в красива среда? Обвинение ли е това, вик за помощ или и двете заедно?
    Само преди дни в парка монтираха нови пейки - съвсем нови дървени съоръжения.
    Дори в началото на парка, в близост до църквата и на по-видно място, увлечена от желанието да покаже все пак нещо добро преди наближаващите избори, една партия отделно монтира нови катерушки и люлки, които огради с красиви пейки. Разбира се, не пропусна да постави "напомнящ надпис" на кого трябва да сме благодарни всички. И за кого да гласуваме ние, чиито деца, кучета и внучета се радват на красотите паркови - стига да можем да забравим площадите в разгара на битките за власт.
    Не би!
    Само дни след това кофите бяха преобърнати и потрошени, а боклукът - сякаш нарочно разплян. Пейките и детските съоръжения висяха изкорубени като прекършени ръчички. Единствената чешма беше разбита из основи. На една от малкото оставени здрави дъски, със съвсем подреден почерк, висеше надписът: "Никой няма право да живее в красива среда!"
    Какво е този надпис - обвинение, вик за помощ? Или нещо друго?
    И какво дели ръката на рушителя на красивото от тази на насилника, крадеца или убиеца? И не е ли възможно, ако я караме така, някой да пожелае думите "в красива среда" дори да отпаднат от изречението?


    Такива картинки се виждат ежеднено в Борисова градина, кучкарите не ги правят.Ама за простаците няма хайки..., за всичко са виновни кучетата, Косотов, СДС, американците, демокрацията...На тия от провинцията са им виновни софиянци, на тоя дето има основно образование са му виновни вишистите и така.
    Е по тая причина сме на това място в Европа, а не заради кучетата!
    Last edited by fred; 22-01-2010 at 17:07.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #27

    Default

    Добре, бе, човек - пак същата песен "Другите нямат акъл - значи и аз така". Не мислиш ли, че трябва все пак да си различен, а? Ти с наркоманите и гамените ли се сравняваш? Мислиш че си на тяхното ниво ли, че ми ги даваш за пример? Ако е така не виждам какво си губя времето и си говоря с теб.

    А и за наркоманите има полиция и вярвай ми тормозят ги. Кога за последно си виждал някой да се боцка в парка? Кога за последно си виждал груяа тинейджъри да пушат трева посред бял ден на обяествено място? не са много случаите.

    Не мога да те разбера...наистина. Ти имаш ли деца? Искаш ли децата ти да ходят в кучешки лайна ( щото от казаното от теб до сега явно не ти пречи на теб). Според теб нормално ли е да се опитваш да ме убедиш, че е нормално да позволяваш на кучето си да сере по градинките и тротоарите и да не плащаш за него само защото имало наркомани, гамени и простаци?

  13. #28

    Default

    На всички домашни кочета и кутки трябва да се сложи GPS, но много спътници трябва да се качат в Космоса.

    Сега сериозно. Както писах в едва друга тема преди време според мен животните трябва да живеят в естествената си среда. Всяко нарушаване на законите в природата води до такива противоречия.

    За някои хора гледането на животни замества общуването с хора и много по-лесно е само да му се радваш и говориш, съобразявайки се с неговите елементарни потребности.

    Или кратко казано - не гледайте животни, гледайте хора.
    Last edited by old alfist; 22-01-2010 at 18:10.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #29
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Да, а бездомните кучета, са като безкафезните гълъби.
    Някои се опитват да се надбягват с еволюцията.
    Правилата в чий интерес са?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Да, а бездомните кучета, са като безкафезните гълъби.
    Някои се опитват да се надбягват с еволюцията.
    Правилата в чий интерес са?
    До голяма степен бездомните кучета са плод на човешката дейност.
    Някои хора едно куче не могат да отгледат до край, камо ли човек.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •