Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Столична община организира хайки за стопани на кучета

  1. #31
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Куче се гледа лесно.Човека трябва и да се възпитава.Но как да дадеш нещо което не притежаваш?
    Иначе всички в темата са прави.Всеки за себе си.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  2. #32
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Както винаги - тръгва се на юруш срещу поредни 'голям' проблем. А той не е отсега, пак както винаги. И пак както винаги, се започва откъм задълженията. За правата на собствениците на кучета - да имат специални градинки, оградени - нищо. Длъжен си това и това, но нямаш правото на онова. Що не кажат - построени са местата за разходки, почва хайка за некоректни собственици?

    Същата история с паркирането в центъра на София - забранено е навсякъде, ще се плаща и прочие глупости. Но нито един построен паркинг. Е докога?

    Нормално е хората да реагират така, мисля.
    Е това е истината !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #33
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е това е и моята теза
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #34

    Default

    като човек , който е имал и има куче

    като дойде 60 килограмовия ротвайлер и ти се хили собственика, ако ротвайлера не е душичка - ритници в главата - и на собственика и на кучето - да животното не е виновно, но то от това разбира



    редно е всеки да си чисти след домашния любимец и да не го натрапва на хората

    в крайна сметка има хора с фобии и алергии , не можеш просто така да го пуснеш да си тича на воля на обществени места

    ако ще мини пинчер да е, ако ще московская стражевная да е

    аз признавам , че не чистя след моето (1 oт 100 за съжаление няма да направи разлика), но пък не го водя по площадки и градинки като повечето идиоти, и не го оставям да се изходи на тротоара - тогава пък ако щете вярвайте хващам торбичката и чистя, щото кънчо не е виновен че видиш ли съм решил да гледам потомък на вълци в апартамента ми и сега той трябва да си хъврля обувките

    иска се малко от малко култура по дяволите

    ПП: между дугото кучето ми не е в софия, а в бургас, който си вземе куче в софия е напълно изфейкал - лично мое мнение

  5. #35
    Запален ланчист Peak1's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив, Кичука
    Age
    35
    Posts
    233

    Default

    В Пловдив уж същата акция ще почват. И аз като колегата си плащам всички данъци и задължения с изключение на този за кучето. Като оставим настрана липсата на обособени места за кучета идва момента, в който липсват кошчета по улиците... е кво да тръгна и да разнасям лайното в ръка 2км ли? А пък и никога не съм отишъл да си пусна кучето в парка да тича при хората, защото знам, че има много, които се страхуват пък като видят, че е пит и се нас*рат (горката обича всички пък нея никой).

    Да има хайки за кучета без повод и разходки в забранени за кучета паркове - ОК, ама неможе държавата/общината само да иска без да дава нищо
    Alfa Romeo 166 2.4JTD /// Lancia Delta 2.0 16V GT

    ex Mercedes-Benz W124; ex Lancia Kappa

  6. #36
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами по-трудно е да събират данъци, като извадят черната и сива икономика на светло, а и който има куче е нещо като черна овца в съзнанието на преобладаващата маса с "народно мислене".Демек щом гледаш пес, значи си сбъркан, нямаш деца, абе гламав си, виж друго е да си паркираш колата насред градинката или да отидеш да подрусаш гыобеци в местния чалга клуб или да люпиш целодневно слъчоглед и до го изсипавш където ти падне, за това хайки няма...
    Last edited by fred; 30-01-2010 at 23:50.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #37

    Default

    Мен пък ми е интересно поведението на самите кучкари.
    Това ми звучи като дете да се изсере в пясъчника, и аз вместо да направя забележка на майката, да пусна моето дете да си играе там.

  8. #38
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Абе с тия пясъчници и лайна е един лайтмотива на всеки който не обича животните и в частност кучета, все едно като чуем мерцедес и си представяме как върви я с мутра или мутреса.или с циганин космат..
    Аз лично не познавам нито един истински кучкар, който да си води кучето в пясъчника.Тая теза важи за селяниН, взел си куче понеже гледал, че и други имат кучета, или е присъсщо на случайни люде.
    Проблемът не е в кучета а в хората за всичко и по точно в масовата селения.А закона за селенията няма, даже и наpeдбичка поне.И как да има като у нас селенията е на власт през последните 70 години.
    Last edited by fred; 20-02-2010 at 17:38.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •