Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Паркиране на кръстовище, в центъра, има ли то почва у нас

  1. #16

    Default

    За съжаление жалбата му няма върху какво да стъпи!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  2. #17
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    Не съм знаел че има такива стикери колега, за обжалване не ми се занимва а и ако не виждаш тука колегите от форума ме изкараха невеж след като не знаят точно каква е била ситуацията

  3. #18
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Quote Originally Posted by nikoga View Post
    ...Защо дигат мен а не тях това е въпроса ?
    Защото си направил нарушение!

    По-кратко и ясно от това, май няма как да го обясня!!!

    П.С. На мен в Несебър са ми вдигали колата поради същата причина!!!!!!
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  4. #19
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by nikoga View Post
    1во Не съм обиждал.
    2ро Някои колеги се заяждат.
    3то Не си ти човека които ще ми казва дали съм грамотен или не.
    4то Когато някои има по-различни гледни точки от тези на колеги в форума. Ако това е за наказание си го очаквам.
    За твое сведение в този форум именно аз съм човекът.
    Темата ти заминава в правилния раздел и внимавай как пишеш от тук насетне
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #20
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    добре аз съм лошия Престъпника на държавта
    Предлагам да изтриете тема не и беше това целта

  6. #21
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by nikoga View Post
    ...Защо дигат мен а не тях това е въпроса ?
    Колеги, давате ли си сметка, че наистина това е "Въпросът" що се отнася до реда/безредието по пътищата? Вярно, че човекът се изказва доста емоционално и малко бърка терминологията, но аз това го отдавам на младостта му и не ме притеснява. Факт е, че всеки нормален човек се гневи, когато с него постъпват несправедливо. Именно това е проблемът в прилагането на ЗДвП: несправедливост. Оправдания от сорта: "нямаме капацитет" са несериозни. Не може всеки ден, не, всяка минута докато си на улицата или на пътя да гледаш как на другите им се разминава ден след ден и да не си кажеш "абе само аз ли съм балък да ги спазвам тия правила?". Извинявайте, ама като видя, че има ред, и аз ще гледам да го пазя. Да, така е - в някои често споменавани страни самите хора искат да има правила и ги спазват без да се псуват по улиците, това всички го знаем, но защо е така? Може би защото правилата се създават, за да те пазят. Само че те могат да те пазят само като се прилагат, а у нас не се прилагат, съответно - не те пазят. Тогава нямаш никаква мотивация да ги спазваш. Не веднъж съм казвал: "когато видя масово да спират Ку 7-мици, Шайени, С-класи и Гей-класи за превишена скорост, тогава и аз ще почна да спазвам ограниченията".

    Quote Originally Posted by botsos View Post
    Защото си направил нарушение!...
    Това не е отговор. Когато палкаджията започне да НЕ ПРОПУСКА нарушители, тогава - да. Но когато измежду 100 нарушители само тебе те улепят няма как да не попиташ "защо мен, а не - него".
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #22
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Не може всеки ден, не, всяка минута докато си на улицата или на пътя да гледаш как на другите им се разминава ден след ден и да не си кажеш "абе само аз ли съм балък да ги спазвам тия правила?". Извинявайте, ама като видя, че има ред, и аз ще гледам да го пазя.
    Ами пък все от някъде трябва да се почне. Защо например ти и аз не го направим?
    Мен например не ми пречи да спазвам правилата.
    И който кара със 160 при ограничение 60 по принцип също не ми пречи ( стига да не е в насрещното).
    А и такива водачи спомагат на Ферариста да си води статистиката.

    Примера с "Ку 7-мици, Шайени, С-класи и Гей-класи" хубаво приемам го - богатия да кажем е над закона полюцаите и прочие. Ама какъв е процента на въпросните коли които се движат по пътищата ?
    Дали е едно 90-95 % ?
    Че аз такъв процент кретени на пътя наблюдавам ежедневно.

    И изобщо - всичко е в нас самите, само дето като гледам какво поколение идва..... бррр ( баси и във форума не може да си напише името правилно...)

    Когато палкаджията започне да НЕ ПРОПУСКА нарушители, тогава - да. Но когато измежду 100 нарушители само тебе те улепят няма как да не попиташ "защо мен, а не - него".
    Споко ся като нацяъкат камери през 200-300 метра, палкаджията няма да играе толкова важна роля.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Споко ся като нацяъкат камери през 200-300 метра, палкаджията няма да играе толкова важна роля.
    Само да те допълня и като сложат Синята зона в идеалния център 2.50 на час ще останат само терикатите и тези, които имат работа инцидентно, другите ще ползват алтернативни начини на придвижване.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #24
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    ...като сложат Синята зона в идеалния център 2.50 на час ще останат само терикатите и тези, които имат работа инцидентно, другите ще ползват алтернативни начини на придвижване.
    Като велосипеди и кънки например. Технически прогрес, какво да се прави

    ---------- Post added at 10:03 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Ами пък все от някъде трябва да се почне. Защо например ти и аз не го направим?
    Мен например не ми пречи да спазвам правилата...
    Далеч съм от мисълта да призовавам за неспазване на правилата. Идеята е, че когато властта чинно прилага правилата, демек следи за спазването им от всички, тогава тези правила стават полезни и ти е кеф да ги спазваш. Когато е обратното - не ти е кеф и тогава си позволяваш известни компромиси. Освен това остава неприятното чувство, че те третират несправедливо.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  10. #25
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    У нас и почва има и се прилага масово.Понеже рядко има последствия
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #26
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    Аз бях малко афектиран от случката за което се извинявам на някои колеги от форума, и все пак смятам, че за има 5 метра отстояние от улицата не само моята кола трябваше да замине а и тази от пред , ако трябва да разглеждаме правилнка като си е но колата пред мен си седеше явно са решили че и 3 метра е достачно
    Както и да е но няма да се примирявам само мен да глобяват!

    Колкото повече си мълчим толкова по-лошо ще става!

  12. #27
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Колега, бъркаш 2 различни неща... едното е закона и спазването му, а другото е причината за съществуването на "паркинги и гаражи".
    И не подскачай толкова... не тук са виновните за хала ни.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #28
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Не го нападайте момчето, защото се е изказал по-емоционално!
    Може би такива като него биха променили нещата, за разлика от онези, които се примиряват и мълчат

    Та по темата ... за съжаление, колега, си нарушил правилника и са ти вдигнали колата. Колкото и да не ни се иска, това е факт.

    Преди 3 год. в Несебър ми вдигнаха колата, т.к. "пречела", а тя беше потънала в прах - не беше палена 6-7 дни Беше и единствената, на която беше посегнал паякът. Явно на ш*****я полицай тогава му е запречила,но ... факт! Глобиха ме за вдигането, а за самият паркинг им теглих една м***а и си взех колата без да плащам - глобата за репатриране е различна от глобата за паркинг и т.к. аз не съм си вкарал колата, накарах ги да си ги вземат от община Несебър или обявявам колата за открадната и да се оправят ш*****е мутри (до морската гара)!
    Посел отидох до РПУ Слънче бряг и подадох жалба.
    След 6 месеца !!! получих отговор на началника на РПУ-то, че колата ми е била вдигната правилно и това, че няма знам, не значи че не е пречила
    В крайна сметка нямах и акт и се разминах с 29 лв. за паяка, но повече кракът ми не стъпва в Несебър - само по работа!
    Аз лично решавам подобни проблеми с бойкот!

    Та ... проблемът на живеещите в центъра не беше решен преди да направят "Синя зона", по мое мнение.
    Това, че имат право на 1 паркомясто/адрес срещу 70 лв. годишно (май толкова беше) не е решение, защото средно в една къща има 1,6 автомобила.
    От друга страна, системата на "Паргинги и гаражи" не трябва да приема повече от 2 поредни SMS-a без прекъсване, за да не те таксува системата, т.к. нямаш право да седиш повече от 2 часа на едно място и 4 часа - за инвалидите!
    В една друга тема ти бях описал проблемът на София и другите големи общини! Той не е само в управниците, но и в хората!
    Като цяло ти влизам на 100% в положение, защото брат ми живее с/у Медицинска Академия и става в 6:00, за да си махне колата, а вечер не се прибира преди 20:00, защото няма къде да паркира.
    Аз лично до сега да съм гръмнал или пребил някого, но затова не живея в центъра

    Съветвам те да не се ядосваш, защото рефлектира само върху теб

  14. #29
    Фиатаджия
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас/София
    Age
    34
    Posts
    254

    Default

    1 път направих грешката да спра неправилно (имаше 2 знака "Паркирането позволено до 4 часа" или до 2 часа, нещо такова, но на третия знак нямаше такова уточнение...) та паркирах си там, не видях третия знак и ми вдигнаха колата... ок, виновен съм... но половин час звънях на паркинги и гаражи - никой не си направи труда да вдигне... звъннах на 166 - никой не вдигна, звъннах на 112 - пратиха ме в 9-та глуха, че не могат да ми помогнат... и какво правим? Накрая спрях една патрулка и ги питах къде ми е колата, половин час говориха по радиото и накрая ми казаха къде е... ама като за софиянец... казах на таксито това, което те ми казаха - пак обикаляхме през 15 хиляди паркинга и накрая я намерихме... човекът от таксито слизаше, разпитваше колеги - никой не знае къде е това нещо... ем много сори, ама тва е глупаво, като са решили да си спазват правилата - да ги спазват двупосочно! Най-малкото при мен имаше човек с патерици, мога ли да обикалям софия така???
    Fiat Punto Mk.II 1.2 8v
    Fiat Punto Mk.I GT1

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •