Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 99

Thread: Charger vs Turbo compressor

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Така като ти чета поста се замислям и аз за един чарджър
    Малко да ме "вдигне" в ниските, не че имам и високи повече от 4500, но ...

    Я виж Бобо какво е написал за двата варианта и помисли кое наистина е по-евтино и най-важното - осъществимо

    Дали някой "донор" няма да реши интереса в полза на турбокомпресора, както обикновено става
    Дали ?

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    мое мнение е че механичен компресор излиза по евтино от турбо компресора

    При турбо компресора трябва да се купят :
    1.Турбо-компресора
    2.Нов изпускателен колектор
    3.Интеркулер (зависи от това колко ще зобате колата)
    4.Отделна електроника

    При Механичния компресор трябва да се купят:
    1.Компресор
    2.Интеркулер(не е задължително защото го няма проблема с топла и студена част както е при турбото ... топлата част награвя студената и за това е нужен "едно време порше са правили експериметни с тези интеркулери и са установили че оптимална температура на въздуха е 90-95 градуса става въпрос за модела 917 дауер 1500 к.с. 12 цил. би-турбо 6000 куб. см.")
    4.Отделна електроника
    Всъщност поста ти звучи интелегентно ма нъц няма нищо вярно
    Начи викаш топлата част на турбото нагрява въздуха а? А да си чувал че при сгъстяване въздуха се нагрява? А да ти кажа че при 1500кс и 95 градуса на въздуха загубата в коне е в кс около 5-6 коли от тия дето ги караме за всекидневки Да не говорим че в списъка ти липсват толкова много неща че колата даже няма да запали
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    мое мнение е че механичен компресор излиза по евтино от турбо компресора

    При турбо компресора трябва да се купят :
    1.Турбо-компресора
    2.Нов изпускателен колектор
    3.Интеркулер (зависи от това колко ще зобате колата)
    4.Отделна електроника

    И от друго няма нужда? От по-големи дюзи? Блоу оф? Ремап или друга електроника? По-широка генерация? Нищо друго?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Има вариянти с леки преправки на 2.1-то да стане работата
    Това с турбо или чардж, или и с двете......леките преправки в хеед ли се правят, или може и другаде?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Това с турбо или чардж, или и с двете......леките преправки в хеед ли се правят, или може и другаде?
    Що в хеед може и другаде естественно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Всъщност поста ти звучи интелегентно ма нъц няма нищо вярно
    Начи викаш топлата част на турбото нагрява въздуха а? А да си чувал че при сгъстяване въздуха се нагрява? А да ти кажа че при 1500кс и 95 градуса на въздуха загубата в коне е в кс около 5-6 коли от тия дето ги караме за всекидневки Да не говорим че в списъка ти липсват толкова много неща че колата даже няма да запали
    Знам че разбираш повече от мен защото си направил доста коли ..... но нека и аз да кажа нещо

    Значи въздуха примерно при 1 бар налягане в 2 инча тръба няма а се нагрее над 90 градуса в никакъв случай ... Освен това турбината и компресора са на една ос и от там е неизбежно нагряването на компресора което води до награвяне на въздуха доста над 90 градуса интрекулери има с водно охлаждане списъка който съм дал е орязан знам не съм изпадал в подробности какво тряба да се вземе ако трябва да сме точни трябва да се вземе

    1.Турбокомпресор
    2.Изпускателен колектор
    3.Въздуховоди и силиконови съединения
    4.Нови дюзи(по-големи)
    5.нова бензинова помпа(за екстремно зобане повече барове на турбината повече барове на горивото за придържане към 12>1 смес същото се отнася и за дюзите)
    6.Нова електроника + широколентова ламбда сонда
    7.Блоу оф+ Waste Gate (пак за екстремно зобане)
    8.Интеркулер

    надявам се не се дразниш че те цитирам

  7. #22
    Младши алфист cmok3's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Знам че разбираш повече от мен защото си направил доста коли ..... но нека и аз да кажа нещо

    Значи въздуха примерно при 1 бар налягане в 2 инча тръба няма а се нагрее над 90 градуса в никакъв случай ... Освен това турбината и компресора са на една ос и от там е неизбежно нагряването на компресора което води до награвяне на въздуха доста над 90 градуса интрекулери има с водно охлаждане списъка който съм дал е орязан знам не съм изпадал в подробности какво тряба да се вземе ако трябва да сме точни трябва да се вземе

    1.Турбокомпресор
    2.Изпускателен колектор
    3.Въздуховоди и силиконови съединения
    4.Нови дюзи(по-големи)
    5.нова бензинова помпа(за екстремно зобане повече барове на турбината повече барове на горивото за придържане към 12>1 смес същото се отнася и за дюзите)
    6.Нова електроника + широколентова ламбда сонда
    7.Блоу оф+ Waste Gate (пак за екстремно зобане)
    8.Интеркулер

    надявам се не се дразниш че те цитирам
    недей така, че хората ще си помислят, че е много лесно и после не можем да се отървем от алфи-драгстери!

    П.С. а какво разбираш под "екстремно зобане?
    Lancia Dedra 835А1.000

  8. #23
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Дали ?
    Аха

    Донор решава ситуацията много по-лесно ... иначе нещата от списъка ти могат да надхвърлят 10 000 лв. и мерси ти за тунинга

    btw: Забравяш спирачки, окачване, скорости ... ще са ти нужни повече от вода по кулера

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Знам че разбираш повече от мен защото си направил доста коли ..... но нека и аз да кажа нещо

    Значи въздуха примерно при 1 бар налягане в 2 инча тръба няма а се нагрее над 90 градуса в никакъв случай ... Освен това турбината и компресора са на една ос и от там е неизбежно нагряването на компресора което води до награвяне на въздуха доста над 90 градуса интрекулери има с водно охлаждане списъка който съм дал е орязан знам не съм изпадал в подробности какво тряба да се вземе ако трябва да сме точни трябва да се вземе

    1.Турбокомпресор
    2.Изпускателен колектор
    3.Въздуховоди и силиконови съединения
    4.Нови дюзи(по-големи)
    5.нова бензинова помпа(за екстремно зобане повече барове на турбината повече барове на горивото за придържане към 12>1 смес същото се отнася и за дюзите)
    6.Нова електроника + широколентова ламбда сонда
    7.Блоу оф+ Waste Gate (пак за екстремно зобане)
    8.Интеркулер

    надявам се не се дразниш че те цитирам
    Май пак не четеш - искам да ми кажеш при 100 коня и 90 градуса на въздуха според теб ще има ли загуби и колко?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Май пак не четеш - искам да ми кажеш при 100 коня и 90 градуса на въздуха според теб ще има ли загуби и колко?
    Без да разбирам ~80+
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Май пак не четеш - искам да ми кажеш при 100 коня и 90 градуса на въздуха според теб ще има ли загуби и колко?
    При 100 коня мотор едва ще има някакви загуби или ако има такива ще са нищожни защото вероятно налягането ще е 0.4-0.5 бара и пак зависи колко е голям мотора като обем ... разбрах те какво искаш да кажеш

  12. #27
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    При 100 коня мотор едва ще има някакви загуби или ако има такива ще са нищожни защото вероятно налягането ще е 0.4-0.5 бара и пак зависи колко е голям мотора като обем ... разбрах те какво искаш да кажеш
    Ясна е работата ако имаме 100 коня и 90 градуса на въздуха загубите ще са толкова големи че по добре да хвърлиме нагнетяващото устройство и да си караме атмосверка
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #28
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    За кви загуби говорите?
    Щото термичната ефективност на ДВГ е бездруго смешна )))
    А после имало глобално затопляне
    хихи

    А и за къф тип механичен компресор говорим - винтов или бутален?
    Щото нещата са доста различни
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ясна е работата ако имаме 100 коня и 90 градуса на въздуха загубите ще са толкова големи че по добре да хвърлиме нагнетяващото устройство и да си караме атмосверка
    Добре щом така мислиш няма проблем аз няма да споря с теб просто в горния пост вметнах това за порше заради интеркулерите ... те инженерите им знаят по добре от нас кое колко и как ... все пак въпросния двигател е V12 би-турбо 6000 куб.см. с турбо-копресори ККК и с надув на 1.4 бара с електроника на Бош и турбините са управлявани механично с Waste gate-a и Blow Off-a и е разработен 70-те години

    А по въпроса за интеркулерите не са 100% за дължителни при кварталния тунинг който се прави в повечето случаи защото там се правят малки налягания от порядъка на 0,5-0,6 бара ... някой ги ползват за успокояване на пулсациите на въздуха създвани от компресора пълна глупост е това... компресора създава линейно налягане това не е бутален компресор
    И по горе някой се изцепи че всички Алфи ще станели на драгстери от всяка кочина драгстер не става и темата е турбо вс механичен копресор

    Механчните са няколко чешита:
    1.Центробежни(като компресорната част на турбо-компресора)
    2.Винтов(напирмер обемен компресор на Рут)
    3.Лопатен(подобно на лопатите на старите параходи тип Компрекс такива монтират на мерцедесите дето ги означават компресор)

    Бутални няма

    надявам не се дразните от писаниците ми

  15. #30
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Бутални няма

    надявам не се дразните от писаниците ми
    дали?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •