Results 1 to 13 of 13

Thread: Alfa 146 1,6 ts - trakane ot dvigatelia?

  1. #1

    Default Alfa 146 1,6 ts - trakane ot dvigatelia?

    Imam slednia vupros za Alfa 146 ,1,6 twin spark - dvigatelia izdava zvuk kato dizelov v smisul- traka dosta, no ne sum siguren kakva tochno e prichinata- dali sa klapani i t.n ili e neshto drugo. Niakoi moje li da dade suvet? Tova trakane ne e postoianno, poiaviava se i v niakakuv moment izvednuj izchezva i pak taka..

  2. #2

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 13:47.

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    бях сигурен че това мнение ще се появи рано или късно точно по този начин защото тази тема не е от вчера
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4

    Default re

    Blagodaria za infoto, uspokoih se, che ne e neshto fatalno.

  5. #5
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Е тъкмо мислих да отворя нова тема: Днес колата ми излезе от В.Трейд с ремонтиран ВАРИАТОР...

    и ето, че се появи нов "късметлия" с тракащ вариатор.

    Днес излязох от сервиза. Колата ми вече има съвсем друг звук, както се изрази Радо от В.Трейд: ..."звук вече баш на алфа"...

    Много съм доволен, засега от ремонта. Имам усещането, че колата върви дори по-добре, по-пъргава е в оборотите м-у 1500 и 2500. Явно, че повредата не се отразява само на шума на двигателя, ами и на вървежа. Сега остава да я засеча на дълъг път колко ще гори. Досега ми гореше около 6,7 - 7,1 на сто - зависи от карането. На градско ми гореше около 11 на сто - тук няма накъде да пада явно, щото така е и покнижка.

    Препоръчвам ти, да отидеш да ти го ремонтират във В.Трейд. Стойността всичко е около 190 лева с ДДС. Ако ползваш някаква отстъпка може да паднеш до 160 лева всичко. Успех!
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  6. #6

    Default

    Dobre de, no sled kato nov variator struva 200 lv, kakuv e smisula da se popravia za 150-190??

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default време

    А я кажете колеги колко време отнема ремонта на вариатора, че ние от провинцията да си правим сметката ако решим да го барнем в Сф, респ. във Вантотрейд

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Краси проблема на вариотора се появява само на 16 клапановите версии

    farnesin не е нужно да купуваш нов вариатор, продава се само ремонтен комплект който струва 10 лева, като става въпрос за резервна част която се препоръчва от завода производител и си идва в оригинална опаковка на алфа ромео, както сме дискутирали и преди проблема идва от цената на самият ремонт защото за да се постави този комплект(който е една пружина и една пластмаса), се извършва процедура като за смяна на ангренажният ремък, и за тази цел е нужен специализиран инструмент който за сега имат само вантотрейд и аутоиталия)
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  9. #9

    Default Re: време

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 13:47.

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: време

    Quote Originally Posted by pooh
    Quote Originally Posted by krasyb
    А я кажете колеги колко време отнема ремонта на вариатора, че ние от провинцията да си правим сметката ако решим да го барнем в Сф, респ. във Вантотрейд
    Краси, този проблем е характерен най-вече за 16V мотори.
    Твоя ако не се лъжа е 8V, така че ако имаш такова тракане може проблема да не е във вариатора.
    на 8v такъв звук се получава и от лоши свещи
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default Re: време

    Quote Originally Posted by krasyb
    А я кажете колеги колко време отнема ремонта на вариатора, че ние от провинцията да си правим сметката ако решим да го барнем в Сф, респ. във Вантотрейд
    По принцип се води един работен ден. Ако отидете в сервиза в 9 часа най-вероятно до края на същия ден трябва да излезете с мазен бархетен звук. Не е зле да се обадите в сервиза предния ден, за да ви кажат дали ще могат да ви приемат.
    Тел. на сервиза на В.Трейд - 02/763 452

    А иначе "hf hpe" е напълно прав (много точно го е обяснил) - сменят се само два чарка от вариатора, а не целия (целият струва 270 лева ). Високата цена на ремонта идва от труда.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  12. #12

    Default

    е да го видя ама несе отварят
    Last edited by skertso; 27-06-2010 at 19:13.

  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Aми 6 години са минали от тогава все пак
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •