Results 1 to 14 of 14

Thread: За дръжките на вратите и зимата?

  1. #1
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default За дръжките на вратите и зимата?

    Здравейте колеги, първо да вметна, че не открих такава тема, ако все пак има моята може да я затрие модератора и да ми прати линк към другата.

    Реших преди да тръгна да откривам топлата вода да питам първо вас(пък и навън е доста студено за да стоя 2 часа и да разглобявам за да си правя експерименти). Така, директно на въпроса. Днес се сблъсках с един проблем. Бяха ми замръзнали дръжките на вратите на Алфито. Самите врати не са залепнали за уплътненията(тях си ги обработих с антифриз концентрат преди студа и нямам проблеми). Самият механизъм на дръжката явно беше замръзнал и едвам успях да отворя шофьорската врата и тази зад нея. Другите две са като залепени с поксипол. Дърпам дръжката и цялата врата се огъва, но самата дръжка не помръдва. Отказах се, преди да съм причинил някоя щета. Та въпроса ми е следния:
    Има ли някой друг този проблем и дали го е решил по някакъв начин? Може ли да се намаже или напръска с нещо което не цапа и къде по-точно трябва да се маже, че така и не разбрах къде точно замръзва дръжката?(все пак не е място на което не се пипа, че да го намажа с каквото и да е)

    П.С. Благодаря ви предварително.
    Last edited by McNicko; 22-01-2010 at 17:02.

  2. #2
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    ....интересно...явно всяка си има собствен номер.моята 33 например няма проблем с отварянето , но отвориш ли врата в големите студове няма затваряне .затова излизам със сешуара всеки път щом е студено, макар колата ми да стой в гараж.
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Като се научите да си смазвате бравите и дръжките всичко ще си е наред
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    младши хуйърикс tempest's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    близо до София
    Age
    34
    Posts
    70

    Default

    ....интересно...явно всяка си има собствен номер.моята 33 например няма проблем с отварянето , но отвориш ли врата в големите студове няма затваряне .затова излизам със сешуара всеки път щом е студено, макар колата ми да стой в гараж.

    относно замръзването - при мен замръзва целият механизъм във вратата, след отваряне на вратата се нагрява със сешуар и нещата си застават на мястото. може и да ми се но при мен помага, а марка на сешуара няма да казвам да не стане реклама!
    alfa romeo 33 ...crushed and sold!

  5. #5
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Аз си нося газов поялник с представка за топъл въздух , и ако се наложи минавам с него уплътненията по вратите... а да допълня , че са мазани против замръзване , но винаги си има влага която да замръзне .
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  6. #6
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Като се научите да си смазвате бравите и дръжките всичко ще си е наред

    Ам това питам аз де, къде аджеба да мажа и кое по самата дръжка и по възможност без да я разглобявам, че нямам гараж, а студа е стабилен навън.
    За жалост не предвидих, че може и самата дръжка да замръзне(първа зима без гараж ми е и може би това е проблема) иначе щях докато беше хубаво времето да я разглобя и да я смажа хубавичко цялата. Просто сега не става да се работи навън и да издирвам сам къде да мажа.

    Та все пак, някой ако знае от къде без да я разглобявам да и пръсна или мацна нещо което няма да ме цапа като отварям, моля да сподели.

    П.С. Номера със сешоара ми хареса, ама как да пусна кабел от 5-тия етаж до долу за един сешоар че да си размразявам дръжките

  7. #7
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Колега, ако вече са замръзнали и искаш да влезеш, ударяш една контра на тялото на дръжката и дърпаш само дръжката. Работата е фифти-фифти, ама студа не пита. Все пак внимавай - 20 годишна пластмаса на минусови температури и натиск
    По тая тема, при мен си замръзват редовно целите врати. Между уплътнението и външната фуга се пълни със сняг и лед, следователно самата ключалка замръзва. Ако ти се случи, хващаш вратата в долния външен ъгъл и блъскаш като хамалин.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Преди да сте си строшили колите,да вметна,че ако си смажете бравите и механизмите с оръжейно масло(то не замръзва от ниските температури),Няма да имате тия проблеми.Има го под формата на спрей!Същото е и за мотоциклетни вериги.Темата я има в общ технически.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    За масло и аз се сетих, ама проблема е, че ми се струва, че замръзва дръжката точно където се срещат подвижната и неподвижната част, а там ако намацам с масло и ще цапа. Не знам дали обясних точно кое ми замръзва, но утре ще снимам ако не сте ме разбрали. Иначе механизмите наистина е хубаво да са намазани.

  10. #10
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Италянците са виновни за всичко!Иначе само смазка му е майката.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Вземаш спрей бяла грес или тефлонова смаска за вериги сваляш кората и обилно по механизма и всичко подвижно отвътре и отвън това му е майката.Кора се сваля за 5 мин.По добре 20-тина минути работа на студ отколкото всяка сутрин по толкова за да си отключваш със сушоари топли води,нецензорни думи и други такива
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  12. #12
    започва да се пристрастява Stoian_wolf's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    смядово,шумен
    Age
    38
    Posts
    87

    Default

    калеги и аз имах същия проблем изминалите 2 зими-отварям и не мога да затворя,тогава започва едно ругаене дето го нема никадено нали си имам ловджия в нас и както каза и колегата mordohy оръжейната смазка си върши работата,но това е за през лятото.и най сетне тази зима е по добре,пак си има нещо минимално което да се склечи но е лесно за отваряне

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by McNicko View Post
    Здравейте колеги, първо да вметна, че не открих такава тема, ако все пак има моята може да я затрие модератора и да ми прати линк към другата.

    Реших преди да тръгна да откривам топлата вода да питам първо вас(пък и навън е доста студено за да стоя 2 часа и да разглобявам за да си правя експерименти). Така, директно на въпроса. Днес се сблъсках с един проблем. Бяха ми замръзнали дръжките на вратите на Алфито. Самите врати не са залепнали за уплътненията(тях си ги обработих с антифриз концентрат преди студа и нямам проблеми). Самият механизъм на дръжката явно беше замръзнал и едвам успях да отворя шофьорската врата и тази зад нея. Другите две са като залепени с поксипол. Дърпам дръжката и цялата врата се огъва, но самата дръжка не помръдва. Отказах се, преди да съм причинил някоя щета. Та въпроса ми е следния:
    Има ли някой друг този проблем и дали го е решил по някакъв начин? Може ли да се намаже или напръска с нещо което не цапа и къде по-точно трябва да се маже, че така и не разбрах къде точно замръзва дръжката?(все пак не е място на което не се пипа, че да го намажа с каквото и да е)

    П.С. Благодаря ви предварително.
    Разглабяш напълно и механизма, измиваш хубаво с бензин ит.н., смазваш със СИЛИКОНОВА грес и забравяш за проблема. Малко е времеотнемащо, но ефектът е до живот

  14. #14
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Смятам да го направя при първото затопляне, че сега малко не си усещам пръстите като изляза навън, пък с ръкавици знаете, че такава пипкава работа трудно се прави. Благодаря на всички за полезната информация и дискусията по проблема, ако има още предложения и тях ги приемам :P

    П.С. Дано отпусне студа, че предна дясна още ми е неизползваема...

    Малко ново инфо по проблема. Днес успях да отворя всички врати. Оказа се, че двете задни им залепват уплътненията само(както предполагах), малко третуране с антифриз-концентрат реши проблема. А на дясната врата и беше замръзнала бравата. След малко лашкане се отвори и я смазах прилично като мисля, че и този проблем вече е решен.
    Last edited by McNicko; 28-01-2010 at 01:33.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •